A klasaAktualnościBłękitni Gonne MałeMechanik TurowoPiłka nożnaPogoń WierzchowoSmak Pomorski Wilcze LaskiSokół Spore

A klasa: Niespodzianka w Wierzchowie. Mechanik na fali

Visits: 272


Z różnym skutkiem grały w minioną niedzielę zespoły A klasy z powiatu szczecineckiego. Dwa z nich wygrały, lecz trzy niestety poniosły porażki. Dużą niespodziankę sprawił zespół Pogoni Wierzchowo.

Pogoń Wierzchowo – Arkadia II Malechowo 1:0 (0:0)
Bramka: 77. Jacek Dzimiński
Pogoń: B. Jabłoński-  P. Jabłoński, Biesiada (85. Szymczuk), Boderek (87.Czubaszek), Bortnik, Bujnowski (70.Kosiński), Dzimiński, P. Jabłoński, Kakao, Łuczejko, Świecki, Walczak
Sędziowie: Stasiak, Ogórek, Mazepa.

Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom zawodnicy Pogoni Wierzchowo. Pokonali oni dotychczasowego lidera rozgrywek A klasy grupy I, rezerwy Arkadii Malechowo. O zwycięstwie zadecydowała bramka strzelona przez Jacka Dzimińskiego w 77 minucie.

Sokół Spore – Olympic Mieszko Warszkowo 1:3 (1:0)
Bramka Sokół: 38. Tomasz Dorc (k)
Sokół: Dykas-  Błanek, D.Dorc, T.Dorc, Guła, Kijewski, Klepczarek (70.Bujnowski), Leniec (46.Kaszubowski), Łobudziński, Raczyński (60.Leśniak), Włodarczyk.
Sędziowie: Jeszke, Fiedurek, Porucznik.
Po wygranej w ubiegłej kolejce zespół ze Sporego z pewnością liczył na kolejne trzy punkty. Do przerwy wydawało się, że zostaną one w Sporem. Bramkę na 1:0 strzelił w 38 minucie Tomasz Dorc z rzutu karnego. Po przerwie rozluźnienie w szeregach gospodarzy wykorzystali przyjezdni i strzelili trzy gole.- Zagraliśmy dwie różne połowy- powiedział portalowi grający prezes Sokoła Spore, Przemysław Guła- Pierwszą część meczu powinniśmy zakończyć strzeleniem  dwóch, a nawet trzech goli. Niestety nie wykorzystaliśmy swojej przewagi. W drugiej połowie straciliśmy bramkę po naszym ewidentnie błędzie. Kolejną straciliśmy z ewidentnego spalonego. Próbowaliśmy odrobić straty i niestety goście nas skontrowali i było po meczu. Szkoda punktów. Będziemy jednak walczyć dalej- dodał prezes.
Inne wyniki z tej grupy: Płomień Jeżyczki – KS Skibno 0:2, Orzeł Smardzewo – Grot Bonin 1:3, Strong Zielenica – Iskra Kłanino 4:1, Wrzos Wrześnica – Passat Bukowo Morskie 4:1, Baszta Sławno – LZS Kowalewice 1:3. Po tej kolejce zespół Pogoni zajmuje jedenastą pozycję a Sokół dwunastą. Obie drużyny zgromadziły po 16 punktów.

                                         Mechanik Turowo – Legion Strączno  5:1 (3:0)
Bramki dla Mechanika: Matejko, Grochala, W. Bugaj, P. Bugaj, Prelewicz
Mechanik: Czwar ( 75.Bąk) –  Serafin, Pabian, Marszałkowski, W.Bugaj ( 60.Padło), Grochala, Ludwiczak ( 46. Małecki), Czapla ( 60. Kot), Matejko ( 60. Prelewicz), P. Bugaj, Śpiewakowski.
Sędziowie: Więcek, Rak, Szumert Kacper..

Gospodarze niedzielnego meczu odnieśli kolejne ważne zwycięstwo  w drodze do awansu do wyższej klasy.  Początek meczu to dwie zmarnowane sytuacje przez Pawła Bugaja w 1 i 9 minucie. W 15 Śpiewakowski uderzył futbolówkę w stronę bramki i trafił w poprzeczkę. W 18 minucie goście groźnie skontrowali, jednak oddali strzał koło słupka. W 29 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Strzelcemgola był Matejko, który strzelił do pustej bramki po zagraniu Śpiewakowskiego. Śpiewakowski asystę ponownie zanotował w 36 minucie, kiedy to zagrał do Grochali, który podwyższył prowadzenie Mechanika. W 42 minucie zagranie Serafina do Pawła Bugaja, a jego strzał trafił  w słupek bramki przyjezdnych.  Trzecią asystę w tym spotkaniu Śpiewakowski zanotował w 45 minucie, dogrywając piłkę z rzutu rożnego na głowę Wojtka Bugaja, który ładnym uderzeniem zdobywa trzeciego gola dla swoich barw. Kolejne bramki padły już w drugiej połowie, a zdobyli je Paweł Bugaj oraz Wojciech Prelewicz. Wynik odzwierciedlał wydarzenia na boisku. Zespół gospodarzy był lepszym i zasłużenie pokonał rywali na gościnnym boisku w Wilczych Laskach.

                                   Wspólni Różewo – Smak Pomorski Wilcze Laski 2:1(0:0)
Bramka Smak: Paweł Sternal
Smak: Myszak- P. Kozanko, K. Kozanko, Bryszewski, Butkiewicz, Kulik, Majchrzak (65. Kaczor), Popiel, Paweł Sternal, Piotr Sternal, Węgrzyn ( 55. Mes)
Sędziowie: Baniowski, Kurasz.

Zespołowi z Wilczych Lasek przyszło ponownie mierzyć się z drużyną walczącą o awans. Po dwóch poprzednich zwycięstwach z zespołami czołowej czwórki, tym razem się nie udało. – Zagraliśmy dobre spotkanie- powiedział portalowi trener Smaku, Tadeusz Kulik- Jestem z gry zadowolony. Pozostawiliśmy po sobie bardzo dobre wrażenia. Zespół gospodarzy musiał na prawdę się namęczyć, aby z nami wygrać. W pierwszej część meczu nie schodziliśmy praktycznie z połowy gospodarzy. Słupek, poprzeczka ratują Wspólnych przed utratą bramki. W drugiej połowie mecz trochę się wyrównał. Straciliśmy bramkę z karnego. Była to dość problematyczna sytuacja. Następnie wyrównaliśmy, by stracić drugą bramkę po kontrze gospodarzy. Szkoda punktów. Nie poddajemy się i gramy dalej – dodał trener zespołu z Wilczych Lasek.

                                      Błękitni Gonne Małe – Sokół Suliszewo 0:2 (0:1)
Błękitni: Pałubicki- Kikun, Leszczyński ( 75. Bartosiewicz), Nazarewski, Podgórski ( 50. Niedźwiedź), Polewski, Prędki ( 60. Żmudzki), Steffen, Urbaniak, Wesołowski, Zbroszczyk
Sędziowie: Terlecki, Misiarz, Piłatowski.

Gospodarze po jednej bramce stracili pod koniec pierwszej  oraz drugiej połowy meczu. Doprowadził do tego brak koncentracji w końcówkach obu części gry. Zespół gości, który znajduje się na drugiej pozycji w tabeli, wywiózł z Gonnego bardzo cenne trzy punkty.
Pozostałe wyniki grupy III: LKS Karsibór- Gryf Budowo 1:3, Znicz Dzikowo – Grom Giżyno 2:0, Santos Kłębowiec – Bytyń Nakielno 1:3. Po tej kolejce Mechanik jest na trzeciej pozycji mając w dorobku 37 punktów, a więc tyle co pierwszy i drugi zespół tabeli. Błękitni z 30 punktami są na czwartym miejscu, a Smak Pomorski zajmuje ósmą pozycję z 22 punktami.

Foto: Mecz Mechanik – Legion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *