AktualnościB klasaKlub Sportowy Gwda WielkaPiłka nożna

KS Gwda Wielka na drodze do A klasy

Visits: 402


W niedzielę 10 kwietnia 2016 roku, swoje kolejne mecze rozegrały drużyny B klasy. KS Gwda Wielka podejmował Błękitnych-Grodzisko Ostre Bardo a Lider Sępolno Wielkie po wycofaniu się Polonii Stepień dostał punkty walkowerem.
KS Gwda Wielka – Błękitni-Grodzisko Ostre Bardo 4:0
Bramki: Chołota-2, Kaszak, Makowski
KS Gwda Wielka: Przybyłko – Więcław( 65.Boderek), Glanc, Husejko (53.Cabaj), Bagiński, Prorok, Kaszak (18.Chołota), Fijołek (60.Baltaziuk), Ślosko, Dobrowolski (80. Pluta), Makowski
Sędzia : Adam Rak
W niedzielne popołudnie zespół KS Gwda Wielka podejmował na swoim boisku Błękitnych-Grodzisko Ostre Bardo. Dość szybko, bo już w 11  minucie zespół z Gwdy strzelił bramkę. Po zagraniu Pawła Makowskiego do pustej bramki strzelił Jakub Kaszak, a był to jego pierwszy gol dla barw klubu z Gwdy. Po strzeleniu bramki zespół gospodarzy niespodziewanie zwolnił tempo gry. Goście z kolei próbowali przebić się pod bramkę gospodarzy, jednak w tym dniu obrona Gwdy była nie do przejścia.  Do przerwy utrzymało się skromne prowadzenie zespołu KS Gwda Wielka. Po przerwie gra zespołu z Gwdy nabrała rozpędu. W 48 minucie Jacek Chołota wykorzystał sytuację sam na sam i podwyższył wynik. Ten sam zawodnik w 58 minucie strzałem z 18 metrów zdobył kolejnego gola. W tym momencie Gwda już zdecydowanie przeważała na boisku. W międzyczasie Dobrowolski strzelił koło słupka, a Chołota trafił piłką w słupek. W 75 minucie po zagraniu Dobrowolskiego, Paweł Makowski strzelił ostatniego w tym dniu gola dla gospodarzy. Do końca spotkania zespół gospodarzy nie wykorzystał jeszcze dwóch sytuacji sam na sam ( Baltaziuk i Makowski).- Zagraliśmy dzisiaj dobre spotkanie- powiedział portalowi Konrad Przybyłko, II trener zespołu z Gwdy- Można być niezadowolonym ze skuteczności, bo sytuacji mieliśmy bardzo dużo. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy. Cieszą trzy punkty oraz to, że jesteśmy liderem- dodał II trener.
Lider Sępolno Wielkie – Polonia Stepień  3:0 vo
W tej kolejce pauzował Drzewiarz Krosino.
Po tej kolejce prowadzi KS Gwda Wielka z 22 punktami, Drzewiarz zajmuje drugie miejsce z 16 punktami, a Lider jest na czwartej pozycji z 11 punktami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *