Przegrana i wygrana Gromu

Dwie kolejki ligi związkowej ZOZKosz U14K rozegrały w weekend młodziczki GKS GROM Turowo.

Mecz z drużyną Kusy Wilki Morskie Szczecin w Turowie, miał niewiele lepszy … ale lepszy przebieg dla GROMu, niż spotkanie sprzed miesiąca w Szczecinie.

Podopieczne Marcina Gurtatowskiego tym razem mocno skoncentrowane rozpoczęły mecz. Przez pierwsze pięć minut nie straciły kosza i pierwszą kwartę wygrały 9:5. Niestety w kolejnych dwóch odsłonach zdobywamy po cztery punkty, w czwartej kwarcie nieznacznie przełamujemy swoją niemoc. Dwie dobre kwarty w wykonaniu zespołu młodziczek to za mało aby wygrać z silnym zespołem prowadzonym przez Roberta Steciuka.

W obronie swoje zadania wypełniły z pewnością Martyna Sławińska i Izabela Komorska. Zatrzymały dwie liderki zespołu na 8 i 13 punktów, co w poprzednich meczach wyglądało znacznie gorzej. Cały zespół wykazał wolę walki, jednak w ataku brakowało zdecydowania w grze 1:1 i kończenia wypracowanych – pewnych akcji rzutowych.

Naszą niepewność za to skutecznie w kontratakach na punkty zamieniał Szczecin i w takich sposób budował przewagę w 2 i 3 kwarcie meczu.

W najbliższych spotkaniach do poprawy – realizacja wytyczonych założeń trenera – tak aby poprawiać błędy indywidualne, które składają się na słaby obraz gry zespołu, na szczęście w coraz krótszych fragmentach meczu. Kto ma zdobywać punkty ? Na to pytanie myślę, że musi odpowiedzieć sobie cały zespół. Dzielimy się skrajnie zespołowo piłką w swojej grze i nikt nie bierze odpowiedzialności za wykończenie akcji. Najwyższa zdobycz punktowa w zespole – to 9 punktów Alicji Zelmanowskiej – kolejne zawodniczki mają po 4 i 2 punkty – jak tu wygrać mecz ??? Tym bardziej, że te pozycje rzutowe i rzuty są – pewność siebie i skuteczność !!! Zespół w meczach z mniej wymagającymi przeciwnikami pokazuje jaką siłą w ataku dysponujemy. Jednak w starciu z wymagającymi przeciwnikami, ustępując im warunkami fizycznymi, nie potrafimy „rozwinąć skrzydeł” i brakuje sił w szybkim ataku. To na dziś tyle widocznie…- relacja Marcina Gurtatowskiego trenera zespołu.

GKS GROM Turowo  27 : 63  MKS KUSY WILKI MORSKIE Szczecin

(9:5; 4:23; 4:19; 10:16)

Dla GROMu:  Zelmanowska Alicja 9, Bogdanowicz Kamila 4, Nocek Julia 4, Tiede Narina 2, Tomaszewska Eliza 2, Kowalik Joanna 2, Komorska Izabela 2, Sławińska Martyna 2, Sobolczyk Martyna, Sobolczyk Julia, Maciukiewicz Adrianna 0.

Dwie kolejki ligi związkowej ZOZKosz U14K rozegrały w weekend młodziczki GKS GROM Turowo. Podopieczne Marcina Gurtatowskiego w drugim – niedzielnym spotkaniu – podejmowały zespół z Goleniowa.

Pomimo, że przeciwnik znacznie słabiej prezentował się w obronie i ataku niż sobotni rywal ze Szczecina, to nasz zespół podejmował wiele decyzji rzutowych, które zamieniał na punkty po zespołowej grze.

GKS GROM Turowo  116 : 6  KK GRYF Goleniów

(24:4; 29:1; 31:0; 32:1)

Dla GROMu:  Zelmanowska Alicja 26, Komorska Izabela 18, Bogdanowicz Kamila 16, Nocek Julia 12, Tomaszewska Eliza 9, Sobolczyk Martyna 8, Tiede Narina 8, Kowalik Joanna 7, Maciukiewicz Adrianna 6, Sławińska Martyna 6, Sobolczyk Julia 0.

grom6grom5grom7

grom4grom3grom2grom1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *