AktualnościMłodzieżPiłka nożna

AP Reissa druga w U-12, AP Szczecinek trzecia w U-10, Tymbark za nami

Visits: 310

W poniedziałek 3 kwietnia na obiektach OsiR w Szczecinku zawodnicy U-12 rozegrali swoje zmagania w turnieju ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka”. W kategorii tej powiat Szczecinecki reprezentowała Akademia Piłkarska Reissa Szczecinek. Trenerzy Grzegorz Berger i Łukasz Zając poprowadzili swoich podopiecznych do dużego sukcesu. Chłopcy wywalczyli drugie miejsce , przegrywając w finale z 0:1 z faworytem tych rozgrywek Pogonią Szczecin. Po drodze zespół szczecinecki pokonał w grupie Sianów 6:0, Barlinek 6:0 oraz Świnoujście 8:0. W 1/4 wygrana z Karlinem 3:1 . Półfinał to zwycięstwo z Błękitnymi Stargard 2:0. Najlepszym bramkarzem został uznany zawodnik AP Reissa Dawid Radziński.

We wtorek 4 kwietnia swój turniej rozegrała kategoria U-10. Tutaj reprezentantem powiatu był zespół Akademii Piłkarskiej Szczecinek z trenerami Jarkiem Kozaneckim i Dorianem Pacałatym. Zespół ten również stanął na podium. Trzecie miejsce zdobyte w wielkich bojach.Z grupy chłopcy wyszli po zwycięstwach z Kołobrzegiem, Stargardem i Trzebiatowem. W 1/4 pokonali Junior Energetyk Gryfino 2:1. Już byli w pierwszej czwórce. Przegrana w półfinale. W meczu o trzecie miejsce wznieśli się na wyżyny. Przegrywali już 0:3, zdołali wyrównać i wygrać w rzutach karnych. Najlepszym bramkarzem został uznany Konrad Marzec z AP Szczecinek.

Podsumowując turniej, który trwał w sobotę (U-8), poniedziałek(U-12) oraz we wtorek(U-10) to był to najlepszy wynik w historii zmagań młodych piłkarzy z naszego powiatu. Trzy razy trzecie miejsce( U-8: AP Szczecinek- chłopcy, B-MAX Grzmiąca- dziewczynki, U-10 AP Szczecinek – chłopcy) i drugie miejsce w kategorii U-12 AP Reissa Szczecinek – chłopcy. Widać jakiś postęp w szkoleniu dzieci i młodzieży. Ktoś powie, że wyniki w tych kategoriach są mało ważne. Tak może jest ale to wynik sportowy jest odzwierciedlaniem dobrego treningu. Zresztą każdy chce wygrywać a szczególnie ci młodzi nie kalkulują i grają na tyle ile im sił wystarcza. Ten turniej jest sukcesem szczecineckich zespołów.


Jeden komentarz do “AP Reissa druga w U-12, AP Szczecinek trzecia w U-10, Tymbark za nami

  • Oczywiście wielkie brawa dla zawodników, trenerów za dobre miejsca w finale wojewódzkim. Jest to efekt ciężkiej pracy, którą wykonują każdego dnia.
    Warto w tym miejscu zaznaczyć, że turniej ten nie jest dedykowany dla wszystkich młodych adeptów piłki nożnej. Zgłaszać się mogą jedynie Szkoły Podstawowe oraz Uczniowskie Kluby Sportowe.
    My z Barwic też z miłą chęcią zgłosilibyśmy swoje zespoły do rozgrywek, ale mimo, że pracujemy z dziećmi i młodzieżą praktycznie w każdej grupie wiekowej, to nie jesteśmy UKS-em, a chłopcy chodzą do trzech szkół na terenie gminy Barwice. Zgodnie z regulaminem więc udziału wziąć nie mogą.
    Rozumiem jeśli chodzi o kluby profesjonalne. Może warto było by dodać zapis, że udział wziąć mogą również kluby amatorskie z miejscowości np. do 25 000 mieszkańców 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *