AktualnościHubertus Biały BórOrzeł ŁubowoPionier 95 Borne SulinowoPiłka nożnaWiarus ŻółtnicaZawisza Grzmiąca

Remisowo w Białym Borze, Zawisza i Orzeł z trzema punktami

Visits: 671

W ubiegłą sobotę pierwszego kwietnia doszło do dwóch meczów derbowych Powiatu Szczecineckiego. Hubertus Biały Bór podejmował Wiarusa Żółtnica oraz Pionier 95 Borne Sulinowo na własnym boisku grał z Zawiszą Grzmiąca. Orzeł Łubowo piąty nasz zespół podejmował Jedność Tuczno. Oto szczegóły rozegranych spotkań:

Orzeł Łubowo – Jedność Tuczno 6:1 (3:1)

Bramki dla Orła: Maciej Kierzkowski, Piotr Krzysztofiak po 2 oraz Kamil Taczko i Mateusz Grusiecki po 1.
Orzeł: Szymek- Bakiewicz, Boderek( 88′ H. Krzysztofiak),Czubik, Dygas, Grusiecki,M. Kierzkowski, P. Krzysztofiak(80′ Smołucha),Przymeński(68′ M. Krzysztofiak), Szwałek , Taczko

Sędziowie: S. Basiejko, R. Rozmus, E. Basiejko

Choć pierwsi bramkę strzelili goście to gospodarze odnieśli łatwe zwycięstwo. – Nasza przewaga nie podlegała dyskusji- powiedział portalowi kierownik Orła Leszek Kapuściński- chyba graliśmy z najsłabszym zespołem w tej lidze. Przy większej skuteczności wynik mógł być dwucyfrowy- dodał kierownik Orła.

Pionier 95 Borne Sulinowo – Zawisza Grzmiąca 0:1 (0:1)

Bramka dla Zawiszy : Mateusz Wieczorek
Pionier 95: Czerwiński- Filipiak, Pater. Henkiel( 68′ Ma. Barański), Hołubek(75′ Pater),Kaczmarek, Olkowski(65′ Szatkowski), Ł. Pacho, P. Pacho,Pasterczyk, Pawłowski, Wolski(46′ Czapla)
Zawisza: Chłopecki- Bator(89′ Sękulski),Chołuj, D. Jedliński(70′ Fijałkowski), K. Jedliński(85′ Margol),Kowalczuk, Kozłowski, Rumiński(77′ Szyjkowski),Śliwka, Wieczorek, Ziętara

Sędziowie: Kurasz, Baniowski, Majorczak

– Rozegraliśmy nie złe spotkanie- powiedział portalowi wice prezes Pioniera 95 Piotr Gałka- Goście może o ta jedną bramkę byli lepsi. Po zmianach w składzie gra prawie sama młodzież. Ogrywają się i mam nadzieję, że będziemy jeszcze mieli z nich pociechę – dodał Piotr Gałka.

Hubertus Biały Bór – Wiarus Żółtnica 2:2 (1:1)

Bramki: Hubertus – Warda, Kowal, Wiarus- Aleksandrzak, K. Rychter
Hubertus: Oleniak- B. Borowicz, Czajkowski, Guzowski, Boczek, Kopiszka, D. Borowicz, Szwajczewski, Kowal, Warda, Brzóskiewicz(46′ Kielar)
Wiarus: Bojar- Pawelec, M. Rychter, Aleksandrzak, Brzozowski,Droszcz, J. Pietras, k. Rychter,Staciwa, Stępień, Adamowicz(80′ Drewnowski)

Sędziowie: Jankowski, R. Hajdasz. Marynka

Mecz w Białym Borze rozegrany w sobotnie popołudnie był bardzo słabym widowiskiem. Jeden zespół jak i drugi przeprowadzał swoje akcje bardzo nie udolnie. Prowadzenie gospodarze uzyskali w 29 minucie. Dogranie Kowala z prawej strony , Szwajczewski uderza piłkę , którą przejmuje Warda i strzela na 1:0. Goście szybko wyrównali. Błąd prawego obrońcy wykorzystał Aleksandrzak i strzałem z pierwszej piłki w długi róg pokonuje bramkarza Hubertusa. Do przerwy 1:1. Druga połowa to szybkie prowadzenie Wiarusa. Strzał z ponad dwudziestu metrów Krystiana Rychtera i piłka jest w bramce. 2:1 dla gości. Gospodarze ruszają z większym impetem na bramkę gości. W 59 minucie Kielar dośrodkowuje i Kowal zamyka akcję gospodarzy strzelając głową bramkę na 2:2. Od 60 minuty goście próbują grac z kontry broniąc wyniku. Gospodarze niestety nie mogą przebić obrony Wiarusa. W 80 minucie dochodzi do nie przyjemnej sytuacji . Zawodnik gości Jarosław Adamowicz tak niefortunnie upadł, że złamał rękę. Przerwa w meczu trwała ponad 40 minut. Po zabraniu zawodnika przez przybyła karetkę dokończono dalsze dziesięć minut spotkania. Gospodarze bili w mur a goście oddali jeszcze jeden strzał w światło bramki i Oleniak wybił piłkę na rzut rożny. Gospodarze w ostatnich pięciu spotkaniach z tym rywalem nie wygrali. Dwa mecze zremisowali i odnieśli trzy porażki.

Pozostałe wyniki: Sokół Suliszewo – Calisia Kalisz Pomorski 2:1, Redłovia Redło – Sad Chwiram 0:1, Mirstsal Mirosławiec – Drzewiarz Świerczyna 1:1. W tabeli Hubertus dalej jest na drugim miejscu z 28 pkt. Zawisza plasuje się na trzecim z 25 pkt. Wiarus jest na szóstym miejscu z 23 pkt. Orzeł z 21 pkt. Jest na ósmej pozycji a Pionier 95 uzbierał 3 pkt. I jest na ostatniej trzynastej pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *