Wspólny trening dzieci i rodziców w Barwicach. Kluby Orange

Odsłony: 129

Rodzice są dla dzieci największym autorytetem – nic więc dziwnego, że młodzi sportowcy zaangażowani w program Kluby Sportowe Orange bardzo chcieli włączyć rodziców do swoich sportowych aktywności. Wspólne rodzinne treningi zorganizowane zostaną łącznie w 50 miejscowościach. Jeden z nich odbył się wczoraj w Barwicach, przybyło na niego ponad 100 osób.
W miejscowości Barwice, we wtorek 4 kwietnia o godzinie 16:00 rozpoczął się trening w towarzystwie Trenerów Orange. Przybyła na niego liczna reprezentacja rodziców – w sumie pojawiło się ponad 100 osób. Zajęcia zorganizowane zostały w Hali Sportowej na ulicy Moniuszki 12. Trening był otwarty dla wszystkich zainteresowanych, miał na celu zaprezentowanie prostych aktywności, które mogą wykonywać wspólnie dzieci i rodzice, aby utrzymać dobrą kondycje i odnaleźć wspólną sportową pasję.
Pierwsza część zajęć miała charakter ogólnorozwojowy. Druga była sprofilowana pod dyscyplinę sportową rozwijaną w klubie, piłkę nożną. Na spotkaniu poza liczną młodzieżą z klubu pojawili się ćwiczący rodzice oraz liczne grono kibiców. Trening rodzinny udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu trenerów i członków MGLKS Błonie Barwice w program Kluby Sportowe Orange. Jak powiedział trener klubu, Grzegorz Tomaszewicz – Rodzice bardzo angażują się w życie klubu: wspierają nas jako kibice, organizują transport, interesują się naszymi potrzebami i zawsze robią wszystko co w ich mocy, by pomóc. Dzięki treningowi przeprowadzonemu przez Trenerów Orange dołączyli do naszej drużyny również jako aktywni zawodnicy. Ćwiczenia sprawiały radość zarówno rodzicom, jak i naszym młodym sportowcom. Chętnie zorganizujemy takie zajęcia ponownie, bo sprawdziły się znakomicie. Rodzice i dzieci stanowią dla siebie wzajemnie wzór do naśladowania, tak trzymać!
Bogumił Głuszkowski, jeden z Trenerów Orange, zwraca uwagę na bardzo istotną rolę rodziców w zaangażowaniu dziecka w sport i aktywność fizyczną. Podpowiada również w jaki sposób rodzice powinni podejść do tematu uprawiania sportu ramię w ramię ze swoimi pociechami. – Wspólny trening rodzica z dzieckiem odbiega znacznie od zajęć, które dla młodego sportowca przygotowuje trener – i bardzo dobrze! W rodzinnej aktywności nie chodzi o realizowanie skomplikowanego planu treningowego, a o frajdę i wspólne aktywne spędzanie czasu. Ważna jest wzajemna inspiracja do działania oraz proponowanie aktywności atrakcyjnych dla każdej ze stron. Najlepiej sprawdzą się wszelkie gry zespołowe, wspólne wyjścia do lasu czy wycieczki rowerowe, a także marszobiegi z elementem pokonywania przeszkód. Liczy się fun! – przekonuje trener.
Trening z rodzicami w Barwicach jest jednym z pięćdziesięciu, które zostaną przeprowadzone w tym roku w ramach najnowszej edycji Klubów Sportowych Orange. Jest to odpowiedź na potrzebę, którą zgłaszali trenerzy, rodzice i młodzi sportowcy.
To jednak nie wszystkie działania realizowane w tym roku w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Aż 100 klubów z całej Polski biorących w nim udział ma szansę wygrać wspólny trening z gwiazdą sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowski i Marcinem Urbasiem. W drugiej połowie roku odbędzie się również II Puchar Orange, w ramach którego 10 najbardziej aktywnych klubów zmierzy się w Warszawie w bezpośredniej rywalizacji.

Autor Kluby Orange

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *