A i B klasa: Ciekawe derby, kolejne punkty Błękitnych i Pogoni

W niedzielę 4 października zespoły A i B klasy rozegrały kolejną serię rozgrywek ligowych. Oto wyniki naszych drużyn:
LZS Kowalewice – Sokół Spore 5:0
Sokół: Dykas- Bednarski,Błanek,Dorc D., Dorc T.,Kaszubowski,Kijewski(46. Kuciaba),Klepczarek, Leniec,Łobudziński, Madajczyk(12. Bujnowski)
Sędziowie:Gogacz,Kowalski T.,Myziak

Mecz zakończył się około 75 minuty. Zespół Sokoła zszedł z boiska po ukaraniu ich dwóch zawodników czerwonymi kartkami.
Jak udało się nam dowiedzieć zespół Sokoła Spore został zdekompletowany. Zawodnicy ze Sporego nie dokończyli meczu , gdyż schodzili z kontuzjami z boiska. – Wcześniej zostały dokonane dwie zmiany a nie mieliśmy więcej nikogo na ławce. Na boisko w Kowalewicach dotarliśmy tuz przed spotkaniem. Nie było czasu nawet na porządną rozgrzewkę. Opóźnienie nasze spowodowane było faktem, że w tej grupie gramy pierwszy sezon i mamy problemy z dojazdem do nie których miejscowości- powiedział portalowi trener Janusz Berger.
– Sędzia , który prowadził te spotkanie nie ogarniał niczego – powiedział nam jeden z zawodników Sokoła- Nie wiedział w którą stronę są auty , rzuty wolne. Kartki rozdawał na zawołanie. Lepiej było zdekompletować zespół niż narazić się na kolejne kartki i większe kontuzje- dodał rozgoryczony zawodnik ze Sporego.
Iskra Kłanino – Pogoń Wierzchowo 1:3(1:2)
Bramki Pogoń: Łyszcz, Świecki, Dzimiński
Pogoń: Kot, Jabłoński B., Jabłoński P., Bortnik, Kakao,  Świecki (87.Czubaszek), Łyczejko (80.Biesiada), Boderek, Dzimiński, Bujnowski (78.Kosiński) Łyszcz (60.Walczak)
Sędziowie:Pazdecki, Golatowski, Okunowicz

Dobrze na wyjazdach spisują się zawodnicy Pogoni Wierzchowo. Jak dotychczas cały swój dorobek punktowy zdobyli właśnie na obcych boiskach.- Przewaga w całym meczu należała do naszego zespołu – powiedział portalowi prezes klubu Pogoń Wierzchowo, Krzysztof Świdziński- Choć przegrywaliśmy 0:1, to cały czas graliśmy konsekwentnie. Do przerwy wyszliśmy na prowadzenie 2:1. W II połowie zdominowaliśmy zespół gospodarzy i podwyższyliśmy wynik na 3:1. Mam nadzieję iż w meczu u siebie za tydzień wreszcie uzyskamy pierwsze punkty na swoim boisku i uradujemy kibiców , którzy przyjdą nas oglądać – dodał prezes.
Pozostałe wyniki A klasy Grupa I:Strong Zielenica – Orzeł Smardzewo 3 – 0,Passat Bukowo Morskie-Płomień Jeżyczki 3 – 1, Wrzos Wrześnica – Baszta Sławno 4 – 0 , Olympic Warszkowo – Grot Bonin 2 – 2 ,KS Skibno – Arkadia II Malechowo 0 – 3. Po siedmiu kolejkach Pogoń z 9 punktami zajmuje dziewiąte miejsce, a Sokół z dwoma punktami ostatnie czternaste miejsce.
Smak Pomorski Wilcze Laski – Mechanik Turowo 1:2(0:0)
Gol Smak: Bryszewski D.
Gole Mechanik: Śpiewakowski – 2 (1k)
Smak Pomorski:Czwar- Grochala (60.Kaczor), Majchrzak (70.Bryszewski D.), Makoś (80.Kozanko K.), Popiel, Butkiewicz,Węgrzyn, Bryszewski G., Sternal Paw., Kozanko P.,Szkodziński (35.Mes)
Mechanik:Stelmaszyński- Serafin, Pabian, Marszałkowski, Bugaj W., Bugaj P., Ludwiczak, Śpiewakowski, Matejko (89.Kądziołka),Walczński (46.Sokołowski), Kot
Sędziowie: Jeszke, Kamiński, Gocałek.

Dość licznie przybyli kibice na boisko w Wilczych Laskach, aby obejrzeć spotkanie pomiędzy Smakiem Pomorski a Mechanikiem Turowo. Derby gminy okazały się dość ciekawym meczem, w szczególności w II połowie. Do przerwy na uwagę zasługuje sytuacja sam na sam z bramkarzem Pawła Bugaja z Turowa. Jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką. Mecz był twardy i zaciety, a sędzia w pierwszej połowie pokazał aż 4 żółte kartki. Początek drugiej połowy również zaczął się od pokazania kolejnych upomnień. W 46 oraz w 48 minucie, dwie żółte kartki ujrzał Mariusz Węgrzyn ze Smaku, i tym samym musiał opuścić boisko. Turowo osiąga przewagę. W 60 minucie zawodników z Wilczych Lasek przed utrata gola ratowała poprzeczka. W 61 min. w polu karnym gospodarzy zostaje sfaulowany Adam Śpiewakowski. Sam pokrzywdzony został skutecznym egzekutorem rzutu karnego i goście objęli prowadzenie.W 66 minucie dobrą sytuacje po błędzie Mesa marnuje Serafin. Po jego strzale piłka minimalnie minęła bramkę Smaku. W 75 minucie  kolejny zawodnik ukarany dwoma kartkami opuścił boisko. Tym razem był to Damian Serafin z Mechanika. W 80 minucie dobrą sytuację zmarnował Kaczor z zespołu gospodarzy. Zawodnicy z Wilczych Lasek w 86 minucie przeprowadzili dobrą, szybką akcję, którą Dominik Bryszewski zakończył strzeleniem wyrównującej bramki. Niestety radość z remisu nie trwała długo. Katem zespołu gospodarzy okazał się Adam Śpiewakowski, który wykorzystał sytuację sam na sam w 87 minucie i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Mecz był bardzo emocjonujący, a kibice mogli być zadowoleni  z tych 90 minut spędzonych na boisku.
Błękitni Gonne Małe – Znicz Dzikowo 3:2 (1:1)
Bramki dla Gonnego:Wesołowski -2,Polewski
Błękitni: Pałubicki (85.Szatkowski)- Kikun, Kulik (70.Urbaniak), Leszczyński  (30.Nowak), Niedźwiedź, Podgórski, Suprun, Polewski, Steffen (60.Nazarewski), Wesołowski (75.Bartosiewicz), Żmudzki.
Sędziowie:Latos, Skowron, Majorczak.

Rozegraliśmy dobre spotkanie- powiedział portalowi zawodnik Błękitnych Gonne Małe, Tadeusz Kulik- Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Mecz był w miarę wyrównany. Włożyliśmy dużo sił aby uzyskać trzy punkty. Goście mieli również kilka okazji do strzelenia bramek. Z pewnością cieszą trzy punkty oraz to, że zajmujemy dość wysoką pozycję w tabeli.
Pozostałe spotkania tej serii zakończyły się wynikami: Grom Giżyno – Legion Strączno 2 – 3,Gryf Budowo-Bytyń Nakielno 6-1, Sokół Suliszewo – Błękitni Pomierzyn 3 – 1,Wspólni Różewo – Santos Kłębowiec 6 – 0 . Po tej kolejce Błękitni ugrali już 15 pkt. i zajmują trzecią pozycję w tabeli. Mechanik również z 15 pkt. jest na piątym miejscu, a Smak Pomorski z 6 pkt. jest na dziewiątej pozycji. Można zaznaczyć, że na razie najlepszym strzelcem tej klasy wg www.laczynaspilka.pl jest z 9 bramkami zawodnik Błękitnych Gonne Małe, Ireneusz Polewski.
W B klasie rozegrane zostały dwa mecze:
Drzewiarz Krosino – Lider Sępolno Wielkie 2:1 (1:0)
Gole dla Krosina: Pieczara, Krupa
Gol Lider: Zawadziński
Drzewiarz: Adasiak Paw.- Adasiak Pi., Adasiak M., Krupa, Pałgan, Paszkiel, Podkówka, Zaniuk, Szczerba,Waśkowski, Pieczara(75.Skubel)
Lider: Oleniak- Czarnecki, Jeżak, Kancelarczyk, Kwiecień(55.Rudnik), Nikiel, Roman, Szałkiewicz, Szczypczyński, Wojciechowski, Zawadziński
Sędzia: Rak.

Drzewiarz Krosino podtrzymał dobrą passę meczów bez porażki. Przodownik tabeli pokonał u siebie Lidera Sępolno Wielkie i z 10 punktami dalej prowadzi w stawce drużyn.- Mecz był bardzo ciekawy- powiedział prezes zespołu z Krosina Piotr Podkówka- Cieszy szczególnie to, że na nasze spotkania przychodzi coraz więcej kibiców. Z pewnością walczymy o jak najlepsze miejsce. Chcemy w następnym sezonie zagrać o klasę wyżej – dodał prezes.
Błękitni-Grodzisko Ostre Bardo – Polonia Stepień 1:1
Sędzia: Golatowski.

Więcej szczegółów dotyczących tego meczu w późniejszym czasie.
W tej serii pauzował zespół KS Gwda Wielka.(RaGla)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *