AktualnościLiga OkręgowaPiłka nożnaZawisza Grzmiąca

Zawisza powalczył z liderem

Visits: 195


                               Wieża Postomino – Zawisza Grzmiąca 2:1 (2:1)

Gol Zawisza: 31. Kowalczuk

Zawisza: Jabłoński- Fijałkowski, Wieczorek, Bator, Ziętara, Dziuk, Kowalczuk, Śliwka (85. Szyjkowski), Łyszcz (85. Sękulski), Jedliński, Bęben.

Sędziowie: Kłos, Popławski, Klimek.

Przed bardzo trudnym zadaniem stanęli w niedzielę 3 kwietnia zawodnicy Zawiszy Grzmiąca, którym przyszło zmierzyć się z liderem tabeli Wieżą Postomino na ich boisku. Teoretycznie wydawało się, że gracze z Grzmiącej nie powinni mieć większych szans ze zmierzającą pewnie do awansu drużyną gospodarzy. Tymczasem rzeczywistość boiskowa okazała się zupełnie inna. Zawiszanie wcale nie ulękli się silniejszego rywala i od początku spotkania toczyli z nim zacięty i w miarę wyrównany bój.- Choć może oni mieli optyczną przewagę, to my nie chowaliśmy się za podwójna gardą, ale kiedy tylko nadarzyła się okazja próbowaliśmy ataków- mówił po meczu grający trener Zawiszy, Radek Bęben. Z pierwszej części spotkania można wyróżnić pięć akcji, które zadecydowały o wyniku meczu. Najpierw gospodarze trafili w poprzeczką bramki Zawiszy, a za kilkadziesiąt sekund Jedliński spudłował z kliku metrów. Potem mieliśmy 10 minut, w których padły trzy gole. Jako pierwsi gola strzelili gracze Wieży, a po dwóch, trzech kolejnych minutach było już 1:1 po strzale Kowalczuka, ale za około cztery następne minuty znów na prowadzenie wyszli miejscowi.- W drugiej połowie gry nastawiliśmy się na strzelenie choćby wyrównującego gola- kontynuował trener.-  Stwarzaliśmy sobie okazje, a najlepszą zmarnował ponownie Jedliński. W ostatnim kwadransie postawiliśmy wszystko na jedną kartę i mocno gospodarzy przycisnęliśmy. Oni bronili się bardzo umiejętnie i nie dopuścili do utraty gola. Szkoda straconych punktów, ale trzeba przyznać, że gospodarze, to silny, wybiegany zespół. Małym pocieszeniem dla nas mogą być opinie naocznych obserwatorów, którzy stwierdzili, że drugiego gola straciliśmy ze spalonego. Był to z naszej strony mecz walki. Postawiliśmy się mocno liderowi i to cieszy, a, że nie wygraliśmy, mówi się trudno. W następnym meczu będzie lepiej- podsumował Bęben.

W innych meczach tej kolejki padły wyniki: Saturn Mielno – Pomorzanin Sławoborze 4:0, Fala Hen Gąski – Darłovia 1:2, Radew Białogórzyno – Błękitni Stary Jarosław 0:3, Bajgiel Będzino – Wrzos Wrzosowo 2:2, Grom Świelino – Darpol Barzowice 2:1, Płomień Myślino – Jantar Siemyśl – przełożony na 3.05. W tabeli na czele Wieża 39 p przed Saturnem i Darłovią po 35 p. Zawisza na 7 pozycji z dorobkiem 25 p. (ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *