Weekend na boiskach piłkarskich

Odsłony: 205

Kolejny weekend przed miłośnikami piłki nożnej. Jak zwykle przedstawiamy państwu „rozkład jazdy” drużyn z powiatu szczecineckiego w IV lidze oraz w Koszalińskiej Klasie Okręgowej, Okręgówce Regionalnej i Lidze Wojewódzkiej Juniorów. Najciekawsze bez wątpienia będzie spotkanie 8 kolejki IV ligi, w której MKP Szczecinek podejmował będzie Dęba Dębno. Zespół szczecinecki to samodzielny, absolutny lider tabeli z dorobkiem 19 punktów (6 zw., 1 remis) z przewagą 4 punktów nad kolejnymi drużynami. Dąb jest 5-ty z dorobkiem 14 punktów (4 zw., 2 rem., 1 por.). W związku z taką sytuacją zawodnicy szczecineccy są bez wątpienia faworytem sobotniego meczu. Jednak Dąb to na pewno zespół dobry i groźny, który „łatwo skóry nie sprzeda”. Dębnianie mają najlepszy atak w lidze 20 goli, ale MKP jest tylko o jednego gola gorszy- 19.- Wszyscy są zdrowi i gotowi do walki. Nikt punktów za darmo nam nie odda- mówił grający trener MKP Zbigniew Węglowski.- Jeżeli zagramy, jak do tej pory to nie musimy się nikogo bać. Największym zagrożeniem dla siebie jesteśmy my sami. Wiemy też, że Dąb ma skutecznego strzelca w osobie Walkowa i postaramy się go jakoś zneutralizować- dodał Węglowski. Z dwóch drużyn KKO swój mecz rozegra zespół Błoni Barwice, który w Barwicach gościł będzie Arkadię Malechowo, który od wielu już lat stanowi czołówkę tej klasy. Aktualnie malechowianie z dorobkiem 14 punktów ( 6 spotkań) zajmują 4 lokatę. Arkadia razem z 3 innymi drużynami nie przegrała jeszcze meczu. Barwiczanie na 7 miejscu z 9 punktami (3 wygr., 3 por.). Zespół z Barwic podbudowany ostatnią wygraną w Wałczu, nie stoi w tym meczu na przegranej pozycji i zwycięstwo jest na pewno w ich zasięgu.- Niestety znów zagramy bez Walczaka i Mikołajczyka. Pozostali zdrowi i gotowi do gry- mówił portalowi dyr. sportowy Błoni, Bogusław Jabłoński.- Jeżeli zagramy tak, jak w Wałczu, to o wynik jestem spokojny. Jak będzie w rzeczywistości zobaczymy- dodał Jabłoński. Hubertus z Białego Boru w najbliższej kolejce będzie miał regulaminową pauzę.
Do derbów powiatu w OR dojdzie w Żółtnicy, gdzie miejscowy Wiarus zagra z Pionierem 95 Borne Sulinowo. Faworyta tego meczu wskazać trudno. Minimalnie więcej szans należy dać gospodarzom, którzy w poprzedniej kolejce napsuli sporo krwi liderowi z Połczyna Zdroju, przegrywając tylko jednym golem. Z kolei Pionier przed tygodniem w lokalnych derby pokonał Orła Łubowo i złapał zapewne wiatr w żagle.- Wygraliśmy, wiatr złapaliśmy, ale co dalej wciąż niewiadomo- mówił nam trener Pioniera, Dariusz Łacny.- Największy problem, to frekwencja na treningach. W momencie, gdy 4-5 chłopaków wyjechała na studia, kilku pracuje, na ostatnich dwóch treningach było 2 zawodników. Pojedziemy do Żółtnicy na świeżości. Wiarus to zawsze groźny zespól, zwłaszcza u siebie, na specyficznym boisku. Coś jednak postaramy się na nich wymyślić, aby wynik był pozytywny dla nas- dokończył Łacny. Orzeł Lubowo u siebie podejmie Jedność Tuczno i po dwóch kolejnych przegranych, nadszedł wreszcie czas na zwycięstwo zespołu z Łubowa- Będziemy grali o zwycięstwo. Mam nadzieje, że chłopaki przemyśleli i zrozumieli dlaczego przegrali z Pionierem- mówił portalowi trener Orła, Tomasz Bykowski.- Szkoda, że szyki psują nam kontuzje kilku graczy. Mam nadzieje, że jednak uda się zebrać na tyle silny skład, że punkty zostaną w Łubowie- dokończył trener. Opromieniony ostatnim zwycięstwem nad Gromem Świelino, zespół Zawiszy Grzmiąca pojedzie do Wrzosowa na mecz z tamtejszym Wrzosem. Gospodarze na 12 miejscu w tabeli (6p), zawiszanie na 10 miejscu (7p) i wszystko w tym meczu jest możliwe. O ile nie będzie problemów ze składem, co na wyjazdach jest raczej normą, to drużyna Zawiszy może realnie myśleć o wygranej.
Juniorzy starsi AP Szczecinek jadą do Szczecina na mecz z miejscowym Świtem. Jest to pierwszy mecz drugiej rundy. Przypomnijmy, że juniorzy w LWJ grają systemem 4 rundowym. W pierwszej rundzie w Szczecinku wygrała AP 3:1. Jak będzie tym razem, trudno prorokować. Warto tylko dodać, że AP Szczecinek z 16 punktami przewodzi ligowej tabeli. Świt z 9 punktami jest 5 w tabeli.
IV liga: sobota 3.09 godz. 14.00 MKP Szczecinek – Dąb Dębno
KKO: sobota 3.09 godz. 16.00 Błonie Barwice – Arkadia Malechowo
Hubertus Biały Bór– pauza
OR: sobota godz. 3.09 godz. 16.00 Wiarus Żółtnica – Pionier 95 Borne Sulinowo
sobota 3.09 godz. 16.00 Orzeł Łubowo – Jedność Tuczno
sobota 3.09 godz. 16.00 Wrzos Wrzosowo – Zawisza Grzmiąca
LWJ: niedziela 4.09 godz. 11.00 Świt Skolwin – AP Szczecinek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *