Weekend na boiskach piłkarskich


Rozgrywki piłkarskie sezonu 2015/16 w regionie wchodzą w decydującą fazę. W KKO pozostały do rozegrania 3 serie, a w pozostałych klasach po 2. Praktycznie wszystkie nasze drużyny znają już swój status na przyszły sezon. Oprócz Hubertusa Biały Bór, wszystkie pozostałe utrzymały się w swoich klasach na sezon 2016/17. Niektóre w ostatnich kolejkach grać będą o poprawienie lokat w tabeli, inne skoncentrują się na utrzymaniu tego, co już osiągnęły.

Ciągle w grze o czołową lokatę w IV lidze utrzymuje się MKP Szczecinek. Gracze ze Szczecinka nie ukrywają, że chcieliby zająć na finiszu rozgrywek drugą lokatę, o którą nie będzie łatwo. W dwóch ostatnich kolejkach nasi zawodnicy musieliby ugrać przynajmniej o dwa punkty więcej niż będąca w tej chwili na drugim miejscu Kluczevia Stargard. Mocno też naciska mająca tyle samo punktów co MKP, Ina Goleniów. Łatwo na pewno nie będzie, ale walczyć trzeba do końca.

W Koszalińskiej Klasie Okręgowej Błonie Barwice zapewniły sobie utrzymanie na kolejny sezon. Z kolei Hubertus Biały Bór już od jakiegoś czasu musiał pogodzić się z opuszczeniem tej klasy rozgrywkowej i w tej chwili głównym celem białoborzan jest rozegranie wszystkich trzech pozostałych do końca meczów, gdyż choćby jeden walkower, zdegraduje zespół nie o jedną, ale o dwie klasy rozgrywkowe.

W obu grupach Okręgówki Regionalnej, wszystkie drużyny z powiatu szczecineckiego, a jest ich cztery: Zawisza Grzmiąca, Wiarus Żółtnica, Orzeł Łubowo i Pionier 95 Borne Sulinowo, bez większych problemów pozostały w tej klasie na kolejny sezon. Teraz pozostaje im już tylko walka o poprawienie ostatecznej lokaty w tabeli.

Juniorzy starsi AP Szczecinek, niezagrożenie zajmą drugą pozycję w tabeli na koniec sezonu. Jest to duży sukces naszego zespołu, który przed sezonem był co prawda typowany do czołowej lokaty, ale nie była to chyba lokata druga. Tymczasem chłopaki przez cały sezon grali w miarę równo i ambitnie, co zaowocowało tytułem wicemistrza województwa.

O grę w finale wojewódzkim walczą juniorzy młodsi AP Szczecinek, którzy w pierwszym meczu półfinałowym pokonali na wyjeździe, wysoko AP Kotwicę Kołobrzeg i teraz już są tylko o mały kroczek przed finałem, którego zwycięzca wywalczy miejsce w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych na sezon 2016/17. Oto pełny, weekendowy rozkład jazdy naszych zespołów:

IV liga:

             MKP Szczecinek – Olimp Gościno sobota godz. 17.00

KKO:

Błonie Barwice – Gryf Polanów sobota godz. 17.00

Sokół Karlino – Hubertus Biały Bór niedziela godz. 17.00

OR:

             Wiarus Żółtnica – Redłovia Redło sobota godz. 17.00

Pionier 95 Borne Sulinowo – Unia Człopa sobota godz. 17.00

Orzeł Łubowo – Sad Chwiram sobota godz. 17.00

LWJ:

             AP Szczecinek – Gwardia Koszalin niedziela godz. 16.00

LJM KOZPN:

             AP Szczecinek – AP Kotwica Kołobrzeg niedziela godz. 11.00 (ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *