A i B klasa: W A klasie walka o najlepszy zespół powiatu, B klasa po raz ostatni

Zespołom A klasy do końca rozgrywek zostały raptem trzy kolejki. Praktycznie wszystko jest już rozstrzygnięte i wiadomo , że nasze zespoły zostaną w tej samej klasie rozgrywkowej. Jest to również spowodowane tym, iż od nowego sezonu zamiast trzech będą cztery grupy A klasy.

Pogoń Wierzchowo w tej kolejce podejmować będzie Orzeł Smardzewo. Goście zajmują dziesiątą pozycję i zgromadzili 27 punktów. O 7 więcej niż gospodarze.  W I rundzie Pogoń na wyjeździe przegrała 1:3. Do składu wraca bramkarz ( karencja za kartki) oraz Bogusław Jabłoński( wcześniej wyjazd), także jest nadzieja na zdobycz punktową. Sokół Spore tym razem jedzie do piątej drużyny w tabeli Grotu Bonin. Gościom nie idzie w tej rundzie, choć początek był bardzo dobry ( 4 pkt. w dwóch meczach). Obecnie zespół Sokoła boryka się z problemami ze składem i przed meczem nigdy nie wiadomo, kto stawi się na zbiórkę przed meczem.  W I rundzie  Sokół rozgromił rywali 5:1.    Mecz Wierzchowa rozpocznie się o godzinie 12.00, a Sporego o 17.00  w niedzielę.

W grupie III Mechanik Turowo zagra u siebie z ostatnim zespołem w tabeli tej grupy, Santosem Kłębowiec. Kibice w Turowie, którzy przyjdą na mecz mogą spodziewać się festiwalu strzeleckiego gospodarzy. Rywal w tym sezonie nie zdobył jeszcze punktu i stracił 119 bramek zdobywając raptem 16. Gospodarze stracili już szanse awansu, ale walczą o to, aby być najlepszym zespołem naszego powiatu w tej klasie rozgrywkowej. W I rundzie Turowo na wyjeździe wygrało 6:1.Zespół Błękitnych Gonne Małe wyjeżdża do  Legionu Strączno . Rywal zajmuje szóste miejsce i łatwym przeciwnikiem nie będzie. U siebie w rundzie jesiennej Gonne wygrało 3:0. Błękitni zajmują obecnie czwarte miejsce i mają taką samą liczbę punktów, co Turowo. Z pewnością powalczą o pełną pulę, aby im rywale nie odskoczyli w tabeli.  Trzeci przedstawiciel naszych zespołów w tej grupie Smak Pomorski Wilcze Laski, zagra na boisku w Giżynie z tamtejszym Gromem. W I rundzie nie doszło do rywalizacjo pomiędzy tymi zespołami, gdyż Grom nie stawił się na zawody. Giżyno jest teraz na dziewiątym miejscu i zawodnicy Gromu zdołali ugrać 25 punktów. Goście zajmują piątą pozycję

W B klasie rozegrane zostanie jedno ostatnie spotkanie tej klasy rozgrywkowej. W meczu o 2 miejsce zagra Drzewiarz Krosino z Liderem Sepolno Wielkie. Gospodarze jeśli wygrają zajmą 2 pozycję  . Inny wynik daje wicelidera zespołowi gości. Zwycięzcą B klasy sezonu 2015/2016 został KS Gwda Wielka, który w tej kolejce pauzuje. Trzy punkty zainkasowali za to zawodnicy Błękitnych – Grodzisko Ostre Bardo, za walkower z wycofanym wcześniej zespołem Polonii Stepień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *