Trzeci sparing. Pierwsza wygrana (aktualizacja)

Zawodnicy MKP Szczecinek rozegrali dziś 6 lutego w Drawsku, trzecie spotkanie kontrolne w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2015/16. Rywalem była III ligowa Drawa Drawsko. Po ciekawym i stojącym na niezłym poziomie meczu wygrał zespół ze Szczecinka 2:1 (1:1), po golach Zbigniewa Węglowskiego w 23 minucie i Macieja Szydlaka w 85 minucie. Rywale gola strzelili w 58 minucie.

MKP: Wilczyński (46. Celiński, 75. Grenda)- Góra (62. Winnicki), Kusiak, Kozanko (70. M. Knajdrowski), B. Knajdrowski (80. Zych), Jabłoński (58. Brodowicz), Węglowski, Malczyk (80. Podgórski), Jureczko, Szydlak, Maciejewski (40. testowany).

-Pierwsze minuty należały do gospodarzy- mówił po meczu grający trener MKP, Zbigniew Weglowski.- Stosowali oni wysoki presing, ale nie przedkładało się to na jakieś arcygroźne okazje pod naszą bramką. My mieliśmy tych okazji może mniej, ale z jednej z nich strzeliliśmy gola. Powinniśmy też mieć rzut karny, ale miejscowy sędzia nam nie podyktował. Początek drugiej połowy to wyrównana gra. Potem oni strzelili gola na 1:1, ale w końcówce gra zaczęła się nam  coraz bardziej układać. Choć wciąż widać, że brakuje nam gry i kontaktu z piłką. Oprócz strzelonego drugiego gola mieliśmy jeszcze kilka dogodnych okazji. Min. Winnicki, Jureczko czy choćby ja- dodał trener.- Był to pozytywny sparing. Cieszymy się, że udało się nam wygrać. Podbudowało to trochę nasze morale po dwóch poprzednich przegranych. Mecz pokazał też, że coraz więcej zaczyna nam wychodzić z gry, którą sobie zakładamy. Z czasem powinno być tylko lepiej. Co do testowanego gracza, to uważam, że już w połowie przyszłego tygodnia będziemy mogli więcej na jego temat powiedzieć- zakończył Węglowski.

Już w środę 10 lutego, MKP spotka się w Chojnicach z tamtejszą I ligową Chojniczanką.(ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *