AktualnościLiga halowa

ALHPN: Ósma seria. Wulkan dał radę (aktualizacja-zdjęcia)

Visits: 314

Rozegrana w sobotę 6 lutego 8 seria gier Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej w Szczecinku miała stać pod znakiem zmagań Wulkanu Czarne z aż trzema zespołami. Tak się złożyło, że w trzech z czterech rozegranych meczów, miała wystąpić ekipa z Czarnego. Mimo, że przeciwnicy nie byli najwyższych lotów, było to spore wyzwanie dla drużyny Wulkanu. Tymczasem przeciwnicy wręcz ułatwiali zadanie graczom Wulkanu. Już do pierwszego meczu nie przystąpił Opak (pomylili terminy) i Wulkan 3 punkty zgarnął bez gry. Dwa pozostałe pojedynki Wulkanu to gra do jednej bramki, gdyż rywale z góry założyli, że lider to dla nich za silna ekipa. Co ciekawe zespół z Czarnego wystąpił tylko w pięcioosobowym składzie. Tak więc seria bez emocji i bez niespodzianek. Jedyny mecz bardziej wyrównany, to starcie Strażaków ze Sport/Jag, ale i tak zakończony triumfem faworytów.
Opak – Wulkan 0:3 v.o
Drużyna Opaku nie stawiła się na boisku tłumacząc to pomyleniem terminów i Wulkan zaliczył punkty walkowerem.
Sport/Jag – Strażacy 2:5 (1:2)
Gole: 15. Podgórski, 17. Grenda – 5. 20. Staciwa, 14. 29. Brzozowski, 19. Bakuła
Sport/Jag: Sochalski, Grenda, Adamowicz, Podgórski, Prędki.
Strażacy: Szymański, Brzozowski, Grzelak, Staciwa, Bakuła, Kubicki, Malczyk.
Był to jedyny sobotni mecz, który wzbudził trochę więcej emocji. Lepszy początek mieli faworyzowani Strażacy, którzy w pierwszej połowie strzelili dwa gole i pewnie prowadzili, ale w końcówce tej części gry rywali zdobyli kontaktowego gola. Kiedy na początku drugiej połowy Sport/Jag wyrównał mogło się wydawać, że mecz nie będzie jednak łatwy dla faworytów. Tymczasem w dalszej części rywalizacji gole strzelali już tylko Strażacy i niezagrożeni sięgnęli po 3 punkty. Goli mogli strzelić jeszcze więcej, ale dwukrotnie po ich strzałach piłka odbijała się od słupka bramki przeciwników (5. Malczyk, 25. Brzozowski). Po tej wygranej Strażacy wciąż na drugim miejscu w tabeli.
Wulkan – Jantar 15:3 (5:1)
Gole: 5. 16. 21.(k) 21. 28. Kościan, 11. 12. 25. Paweł Bednarski, 9. 15. 23. Purgał, 27. 29. 30. Winnicki, 27. Samobójczy – 19. 30. Paweł Wasilewski, 2. A. Golański
Wulkan: Greczyszyn, Purgał, Winnicki, Paweł Bednarski, Kościan.
Jantar: Kasowski, A. Golański, Grzywacz, Paweł Wasilewski, Ławryk, Brzeziński.
Mecz jednostronny, bez większej historii, choć zaczęło się zgoła sensacyjnie, gdyż już w 2 minucie prowadzenie objął Jantar. Dalej jednak strzelali już głównie gracze Wulkanu, chociaż do przerwy wynik nie był taki zły dla Jantara. Jednak po przerwie worek z golami całkowicie się rozwiązał. Wulkanowcy raz za razem „dziurawili siatkę” w bramce rywali. Ci z rzadka tylko się odgryzali, ale w sumie tylko trzy razy trafili do bramki przeciwnika. W tym ostatniego gola zdobyli na 3 sekundy przed końcem spotkania. Wulkan aż 9 goli strzelił w ostatnich 10 minutach gry. Skutecznością błysnął zdobywca 5 goli Łukasz Kościan, w tym raz trafił z rzutu karnego.
Wulkan – Sokół 15:0 (8:0)
Gole: 8. 14. 17. 21. 23. 29. Winnicki, 3. 5. 24. 30. Kościan, 6. 14. 29. Paweł Bednarski, 11. 13. Purgał
Wulkan: Greczyszyn, Purgał, Winnicki, Paweł Bednarski, Kościan
Sokół: Dykas, Łobudziński, Bujnowski, Leśniak, Błanek, Włodarczyk
Mecz całkowicie do jednej bramki. Od samego początku do ostatnich sekund gole strzelali tylko gracze z Czarnego. Skutecznością błysnęli Winnicki i Kościan zdobywcy odpowiednio 6 i 4 goli. Dzięki strzeleniu w sobotę 9 goli, Maciej Winnicki ma jeszcze szanse powalczyć z liderującym Krzysztofem Jabłońskim (Jonex) o koronę króla strzelców. Całą zdobyczą Sokoła w tym pojedynku były 3 strzały w słupek bramki rywali (Łobudziński, Bujnowski, Włodarczyk). Swój strzał w słupek zaliczył też Kościan.
Po sobotniej 8 serii nastąpiła zmiana na pozycji lidera rywalizacji. Na pozycję tą powrócił Wulkan i pewnie zmierza po końcowy sukces. W dwóch ostatnich, pozostałych do zakończenia meczach ekipie Wulkanu wystarczy zdobyć 3 punkty, aby cieszyć się z triumfu w szczecineckiej lidze.
Tabela po VIII serii:
1. Wulkan                          10     26     99-17
2. Strażacy                        10     21      51-24
3. Jonex                               9     19      65-39
4. Sport/Jag                       9     13      40-42
5. Sokół                              10       7       33-74
6. Jantar                            10       7       30-74
7. Opak                               10       3       12-60
Liderujący w tabeli najskuteczniejszych strzelców K. Jabłoński (Jonex) tym razem nie powiększył swojego dorobku, gdyż jego ekipa w tej serii pauzowała. Na drugie miejsce awansował Maciej Winnicki (Wulkan) 25 goli i chyba już jako jedyny może stanowić zagrożenie dla lidera. Mniejsze szanse, ale też jeszcze ma M. Brzozowski (Strażacy). Pozostali gracze już raczej nie będą się liczyć w tej rywalizacji.
ALHPN V- strzelcy: 30- Jabłoński (Jonex), 25- Winnicki (Wulkan); 23- Brzozowski (Strażacy); 19- Kościan (Wulkan); 14- Podgórski (Sport/Jag); 12- Bugaj (Jonex), Patryk Wasilewski (Jantar); 10- Dołgowski (Wulkan), 9- Purgał (Wulkan), Bernatek (Strażacy), Adamczyk (Wulkan), Łobudziński (Sokół), Włodarczyk (Sokół), P. Golański (Jantar), Paweł Wasilewski (Jantar); 6- Paweł Bednarski (Wulkan), Brodowicz (Jonex),), Głuszak (Strażacy), Patryk Bednarski (Wulkan), T. Dorc (Sokół), 5- Apanel (Jonex), Mycyk (Jonex), Adamowicz (Sport/Jag), Gobis (Sport/Jag), 4- Sobczak (Wulkan), Bakuła (Strażacy), Bieguński (Sport/Jag),Szulski (Sport/Jag), Kwiatkowski (Opak); 3– Malczyk (Strażacy), Staciwa (Strażacy), Górny (Jonex), Łacko (Wulkan), Spyrka (Sport/Jag), Guła (Sokół), Bernaciak (Opak), Zaborowski (Opak); 2- Dobrosielski (Strażacy), Leszczyński (Sport/Jag), Błanek (Sokół), Kijewski (Sokół), Bujnowski (Sokół), Klepczarek (Sokół), A. Wasilewski (Jantar), 1- Jończyk (Jonex), Marek (Wulkan), Greczyszyn (Wulkan), Cabaj (Jonex), Gruszecki (Jonex), Lubczyński (Jonex), Bartolewski (Sport/Jag), Grenda (Sport/Jag) Grzelak (Strażacy), Kubicki (Strażacy), Białczyk (Opak), Mariak (Opak), Dykas (Sokół), Leniec (Sokół), Chwalczuk (Jantar), Grzywacz (Jantar), A. Golański (Jantar).
samobójcze- 7
W tej serii strzelono łącznie 43 gole (40 plus 3 za walkowera) co daje średnią 10,75 gola na mecz, a łącznie strzelono już 330 goli w 24 spotkaniach, co daje średnią 9,7 gola na mecz.
Bez większych zmian przebiega rywalizacji o puchar Fair Play. Tutaj liczą się tylko zespoły Sport/Jag i Wulkanu.
Przewinienia Fair Play: 1. Sport/Jag 15p 2. Wulkan 19p 3. Strażacy 36p 4. Jantar 36p 5. Opak 41p 6. Jonex 45p 7. Sokół 50p
Żółte kartki-2- Guła (Sokół), Bugaj (Jonex), 1 – Kreft (Opak), A. Wasilewski (Jantar), T. Dorc (Sokół), Łobudziński (Sokół), Bernatek (Strażacy), Głuszak (Strażacy), Górny (Jonex), Apanel (Jonex)
Punktacja: 1 p- przewinienie; 3 p- żółta kartka; 5 p- czerwona kartka
Drużyna serii: Greczyszyn (Wulkan), Kościan (Wulkan), Winnicki (Wulkan), Paweł Bednarski (Wulkan), Brzozowski (Strażacy)
Mecz prowadzili: Przemysław Jeszke i Adam Rak
Mecze dwóch ostatnich serii ligi rozegrane zostaną w weekend 13 i 14 lutego w hali OSiR przy ulicy Wiatracznej, według terminarza:
13.02.2016 –ul. Wiatraczna
16.00 –JONEX – OPAK
16.35 – SPORT-JAG – SOKÓŁ
17.10 – WULKAN – STRAŻACY
17.45 – SPORT/JAG – JONEX
14.02.2016 – ul. Wiatraczna
16.00 – SOKÓŁ – OPAK
16.35 – JONEX – JANTAR
17.10 – SPORT/JAG – WULKAN
17.45 – JANTAR – STRAŻACY
18.25 – Podsumowanie rozgrywek
(ZetPe)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *