AktualnościInnePozostałe

Święto sportu w Wilczych Laskach

Visits: 400

       W niedzielne popołudnie 20 sierpnia stolicą sportu w Gminie Szczecinek były Wilcze Laski. W miejscowości tej rozegrano kolejny festyn sportowo-rekreacyjny. Główną imprezą był IV Turniej Piłki Siatkowej Dzikich Drużyn. Oprócz turnieju rozegrany został Pierwszy Turniej w Piłkarzykach Stołowych. Również zadbano o młodych adeptów sportu i dla tych najmłodszych przygotowano wiele konkurencji sportowych jak i rekreacyjnych, bo nie każdy np. mógł golić balon w życiu czy skakać na jednej nodze trzymając się za nos.

      Główna impreza tego dnia przyniosła udział aż 10 zespołów. Zostały one podzielone na dwie grupy. Po sześciu godzinach gier zwycięzcą okazał się zespół SKS Lotyń, który w wielkim finale pokonał zespół z Żółtnicy pod nazwą Lekko Spoceni. Trzecią pozycje zajęły Skotniki. W turnieju grano do dwóch wygranych setów. Głównym sędzią tych zmagań był Pan radny Gminy Szczecinek mieszkaniec Gwdy Wielkiej Andrzej Pastuszek.

      Do późnych godzin bo do 21.30 trwał Pierwszy Turniej Piłkarzyków Stołowych. Turniej, który trwał od godziny 14.00 wygrał Artur Maj z Godzisławia. Drugą pozycję zajęła para z Wilczych Lasek Wojtek i Szymon Andruszkiewicz. Trzecią pozycję zajęła para pod nazwa Patryki.

      W czasie zmagań siatkarskich i stołowych piłkarzyków rozegrane zostały również konkurencje dla dzieci. Brano udział w grach dla trzech kategorii wiekowych. 4 latka – 7 lat, 8 lat – 9 lat oraz 10 lat do 13 lat. Tutaj strzelano na bramkę, ścigano się w slalomie, noszono jajko na łyżce czy golono balona maszynką do golenia. Zabawa była przednia.

Oprócz zmagań sportowych to równiez ten festyn miał na celu zebramie środków dla małej Hani na rehabilitację. Dlatego tez wszelkie zakupy kiełbasek, ciasta czy innych posiłków były przekazywane na ten szlachetny cel pomocy dla małej Hani.

     Należy nadmienić iz w turnieju siatkówki brała udział Pani Sołtys Marcelina Joanna Łukaszewska a swoich podopiecznych z Omulnej dopingował Pan Sołtys Zdzisław Tomaszczyk. Zmagania sportowców oglądała Pani vice Wójt Edyta Wieleba Matyśniak.  Głównym organizatorem zaś była Pani Sołtys Wilczych Lasek Halina Zalejasz wraz ze swoimi pomocnikami.

 Oby takich imprez w Gminie Szczecinek odbywało sie jak najwięcej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *