AktualnościMłodzieżPiłka nożna

Sportowa rodzina to najlepsza drużyna!

Visits: 203

Sportowa rodzina to najlepsza drużyna!

Wspólne treningi dzieci i rodziców w województwie zachodniopomorskim

Jedynie 20% rodzin ćwiczy wspólnie raz w tygodniu lub częściej, a 81% dzieci i młodzieży chciałoby, aby ich rodzice uprawiali sport. Odpowiadając na te potrzeby, w ramach programu Kluby Sportowe Orange w 3 miejscowościach województwa zachodniopomorskiego odbędą się wspólne, rodzinne treningi. W całej Polsce zorganizowanych zostanie 50 takich spotkań.

Badania przeprowadzone przez SGS Polska pokazały, że 81% dzieci i młodzieży chciałoby, aby ich rodzice uprawiali sport. Jedynie 20% rodzin trenuje wspólnie raz w tygodniu lub częściej. Aż 60% nie robi tego w ogóle lub ćwiczy tylko kilka razy w roku.

Sytuacja ta już wkrótce zmieni się w województwie zachodniopomorskim. Wspólny trening dzieci i rodziców w ramach programu Kluby Sportowe Orange odbędzie się w 3 klubach z regionu. Zajęcia odbędą się w powiecie szczecineckim (Błonie Barwice), gryfińskim (Szkolny Klub Sportowy Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Krzymowie) i białogardzkim (Uczniowski Klub Sportowy Herkules Białogard).

Błonie Barwice to w tej chwili aż 7 grup młodzieżowych zrzeszających niemal 100 zawodników. Do tego dochodzi także drużyna seniorów i rosnąca liczba wykwalifikowanych trenerów, a wszystko to dzięki programowi Kluby Sportowe Orange. Zaangażowanie w treningi rodziców jest bardzo ważne. Przede wszystkim dajemy dzieciom dobry wzór do naśladowania, a wspólne treningi w zabieganym świecie dają szansę na kilka chwil, które rodzice poświęcą tylko dzieciom. Widzę w tym same korzyści – mówi Grzegorz Tomaszewicz, trener klubu Błonie Barwice.

Według zaleceń Recommended Daily Allowance rodzice powinni bardziej angażować się w to, co robią ich pociechy. Wspólne aktywności powinny zajmować co najmniej 3 godziny dziennie w każdy weekend. Rodzic to pierwsza osoba, którą dzieci chcą naśladować.

Aby dziecko zrozumiało jak istotny w jego życiu jest ruch, rodzic powinien włożyć w to trochę wysiłkumówi piłkarz Jerzy Dudek.Tworzymy w ten sposób silną więź z dzieckiem. To również jeden z niezawodnych sposobów na zapewnienie sobie odpowiedniej dawki ćwiczeń. Rozpoczęcie aktywniejszego trybu życia to dla wielu powrót do dzieciństwa i czerpania radości z ruchu. Zmniejszamy w ten sposób poziom kortyzolu we krwi, który jest odpowiedzialny za stres, a zwiększamy serotoniny, czyli hormonu szczęścia – dodaje wielokrotny reprezentant Polski.

Z myślą o zaangażowaniu w aktywność sportową dzieci i ich rodziców startuje najnowsza edycja Klubów Sportowych Orange. W ramach akcji w 50 klubach biorących udział w programie odbędą się rodzinne trening prowadzane przez Trenerów Orange. Jest to odpowiedź na potrzebę, którą zgłaszali trenerzy, rodzice i młodzi sportowcy.

To jednak nie wszystkie działania realizowane w tym roku w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Aż 100 klubów z całej Polski biorących w nim udział ma szansę wygrać wspólny trening z gwiazdą sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowski i Marcinem Urbasiem. W drugiej połowie roku odbędzie się również II Puchar Orange, w ramach którego 10 najbardziej aktywnych klubów zmierzy się w Warszawie w bezpośredniej rywalizacji.

Regionalne Rozgrywki Klub+-w Sportowych Orange 2016 (1)Regionalne Rozgrywki Klub+-w Sportowych Orange 2016 (2)Regionalne Rozgrywki Klub+-w Sportowych Orange 2016 (4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *