OR: Wygrane Zawiszy i Pioniera. Przegrana Orła. Triumf Wiarusa.(aktualizacja)

Odsłony: 285

Grom Szwecja – Orzeł Łubowo 2:1 (1:1)
Gol Orzeł: Socha.
Orzeł: Szymek- Socha, Piecyk, Pawlak, Goljasz, Szwałek, Dębski (65. M. Krzysztofiak), Kozica, Bakiewicz, Kierzkowski, Bieguński.
Sędziowie: Misiarz, Nowik, Skowron.

Faworyzowany Orzeł, raczej niespodziewanie przegrał w Szwecji.- Niestety tym razem całkowicie zawiodła nas skuteczność- mówił po meczu trener Tomasz Bykowski.- Gdybyśmy choć w części wykorzystali, to co mieliśmy powinniśmy wysoko wygrać. Znakomite okazje marnowaliśmy wręcz seryjnie. Mieli je w pierwszej części Bieguński, Kierzkowski, Szwałek, a w drugiej części choćby dwa razy Kozica, czy też ponownie Szwałek i Kierzkowski. Pewnym usprawiedliwieniem gorszego wyniku może być brak kilku podstawowych graczy: Brzeziński, Taczko, P. Krzysztofiak, Ochocki, Sulikowski, Anikiej i spowodowane tym roszady w składzie. Teraz pozostał nam już niewielki margines błędów, gdyż grać będziemy z czołowymi zespołami: Redłovią, Sadem i Mirstalem. Za dzisiejszy mecz mimo wszystko chciałbym wyróżnić Szymka i Piecyka, którzy wybijali się ponad przeciętność w moim zespole- podsumował Bykowski.

                             Kolejarz Wierzchowo – Pionier 95 Borne Sulinowo 1:3(1:1)

Gole dla Pioniera: Ufnal, Astramowicz, P. Barański.
Pionier: Czerwiński (46. Cywiński)- Szczygieł, Pasterczyk, Oleszkiewicz, Zaborowski, Zapotoczny, Markiewicz (65. Kaczmarek), Ufnal (80. Korpusiński), Pater (70. M. Barański), P. Barański, Astramowicz.
Sędziowie: Wołejszo, Ogórek, E. Basiejko.
Zwycięski mecz w Wierzchowie rozegrali zawodnicy Pioniera. Pojedynek dwóch drużyn zamykających tabelę toczył się pod dyktando gości.- Jestem zadowolony z wyniku, choć za niski, ale mam wiele uwag do gry obronnej mojego zespołu- mówił nam trener Dariusz Łacny.- Było to jednostronne widowisko z naszą zdecydowaną dominacją, ale wkradały się nam od czasu do czasu niepotrzebne momenty paniki. Trzeba też zaznaczyć fatalny stan boiska i infrastruktury boiskowej w Wierzchowie- zakończył trener.

Drzewiarz Świerczyna – Wiarus Turowo 2:4 (0:2)
Gole dla Wiarusa: Rychter 2 w tym 1 z karnego, Droszcz, Brzozowski.
Wiarus: Świrski- Szewczyk, Grzelak, Pietras, Pawelec, Obrzut, Rychter, P. Wasilewski (60. Aleksandrzak), A. Wasilewski, Droszcz (75. Kodz), Brzozowski.
Sędziowie: Napieraj, Owedyk, T. Kozłowski.
Bardzo dobry mecz rozegrali i cenny sukces osiągnęli zawodnicy Wiarusa w Świerczynie. Grając bardzo dobrze przez całe spotkanie, oprócz samej końcówki nie dali większych szans spadkowiczowi z wyższej klasy.- Był to twardy, ale zdecydowanie zbyt brutalny ze strony gospodarzy mecz- powiedział nam po spotkaniu kapitan zespołu z Żółtnicy, Mariusz Rychter.- Zarówno zachowanie, jak i sposób gry rywali oraz ich kierownika pozostawiał wiele do życzenia. Pierwszy kwadrans gry należał do gospodarzy. Potem powoli inicjatywę zaczęliśmy przejmować my. Do przerwy strzeliliśmy dwa gole za moją sprawą. Dwa kolejne dołożyliśmy w drugiej części gry i było praktycznie po sprawie. Spotkanie mieliśmy po kontrolą. Rozluźniliśmy się w końcówce i dzięki temu gospodarze strzelili nam dwa gole- zakończył Rychter.

Inne wyniki: Jedność – Pogoń 0:4, Redłovia – Spójnia 1:2, Sad – Mirstal 2:1, Unia – Calisia 4:3. W tabeli na czele Pogoń 30 punktów przed Spójnią 22 p, Redłovią 21 p, Orłem 19 p. Wiarus jest 8 z 14 punktami, a Pionier 11 z 9 punktami.

                                    Zawisza Grzmiąca – Radew Białogórzyno 5:2 (3:1)
Gole Zawisza: 24. i 28. Catewicz, 51. Jedliński, 83. Bęben
Zawisza: Jabłoński- Buzała, Bator, Batogowski, Wieczorek, Bęben, Kowalczuk, Łyszcz (75. Szyjkowski), Redner (46. Chołota), Catewicz, Jedliński.
Sędziowie: Kamiński, Fiedurek, Gocałek.

Trwa bardzo dobra passa graczy Zawiszy. Wygrali oni 3 spotkanie z rzędu i awansowali do czołowej szóstki drużyn.- Od początku inicjatywa należała do nas- mówił portalowi grający trener Zawiszy, Radek Bęben.- Już w 2-3 początkowych minutach mogliśmy strzelić gola. Udało się to nam dopiero w 24 i 28 minucie. Po drugim golu trochę się zdekoncentrowaliśmy i straciliśmy bramkę z rzutu karnego, który był efektem niepotrzebnego faulu. Jednak szybko się obudziliśmy i strzeliliśmy na 3:1 po zagraniu z rzutu rożnego. W drugiej połowie goście wyszli mocno zmotywowani i przez około 15-20 minut nas zdominowali, ale to my strzeliliśmy na 4:1, a oni zdołali tylko zmniejszyć rozmiary porażki, ale końcówka znów należał do nas, co udokumentowaliśmy piątym, moim golem- dodał zadowolony Bęben.
Inne wyniki: Bajgiel – Płomień 5:1, Darłovia – Pomorzanin 2:3, Wrzos – Darpol 5:2, Wieża – Saturn 3:3, Fala Hen – Grom 2:1, Błękitni – Jantar 3:0.(ZetPe). W tabeli prowadzi Darłovia 22 punkty, przed Wieżą i Falą Hen po 21 p. Zawisza na 6 pozycji z 16 punktami.(ZetPe).

Foto- R.Bęben nr 2 strzelił dla Zawiszy piątego gola.

                        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *