LWJ: Zwycięstwo na początek

Świt Szczecin – AP Szczecinek 2:3 (0:0)
Gole AP: Drzewiński, Paszkowski, Jabłoński (karny)
AP: Sochalski- Czapla, Nowicki, Wojtkiewicz, Górka, Gobis (30. Barański), Jabłoński, Paszkowski (80. Budnicki), Bednarski, Drzewiński (65. Flis), Kierzkowski.
Sędziowie: Arys, Ostrowski, Zięba.
Bardzo udanie zainaugurowali rundę wiosenną sezonu 2015/16 juniorzy starsi Akademii Piłkarskiej ze Szczecinka, którzy w Szczecinie pokonali tamtejszy Świt. Jak relacjonował nam trener Krzysztof Siemaszko- Mecz do przerwy był zacięty i wyrównany, dopiero w końcówce udało się nam osiągnąć przewagę. Gospodarze nie chcieli ustąpić, walczyli twardo i ostro o jak najlepszy wynik. Znacznie lepiej poszło nam w drugiej połowie, kiedy to chłopaki zagrali, to, co przekazałem im w przerwie w szatni. Zagraliśmy przede wszystkim odważniej i pewniej, a co najważniejsze skutecznie. Pierwszego gola strzelił Drzewiński, drugiego Paszkowski, a trzeciego z karnego Jabłoński, który wcześniej był faulowany w polu karnym. Mieliśmy jeszcze słupek po strzale Kierzkowskiego i dobrą okazję Drzewińskiego, ale to już nie wpadło- dodał trener.- Muszę pochwalić wszystkich chłopaków. Było to dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Smuci trochę kontuzja Gobisa (skręcenie kostki), ale mamy nadzieję, że nie jest aż tak poważna. Warto też dodać, że graliśmy na boisku ze sztuczną nawierzchnią, co zawsze jest dla nas sporym wyzwaniem, gdyż na co dzień nie mamy z taką murawą do czynienia- podsumował Siemaszko.
Po tym spotkaniu nasi juniorzy nadal zajmują drugą lokatę w tabeli z dorobkiem 30 punktów. Do liderującego Salosu Szczecin tracą 7 punktów, a kolejne zespoły Stal Szczecin i Kotwicę Kołobrzeg wyprzedzają z kolei o 7 punktów. Już w najbliższą sobotę 19 marca juniorzy AP zagrają w Szczecinku z liderem. (ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *