I runda Pucharu Polski

W niedzielę 16 sierpnia rozegrana została I runda Pucharu Polski KOZPN. Na boisku w Sępólnie Wielkim tamtejszy Lider ( B- Klasa) podejmował zespół Błękitnych Gonne Małe ( A- Klasa). Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 7 minucie mogli wyjść na prowadzenie. Niestety, Arkadiusz Steffen nie wykorzystał rzutu karnego. Z kolei gospodarze za sprawą Piotra Czarneckiego w 22 min. wychodzą na prowadzenie . Jednak już po kolejnych 4 minutach Błękitni doprowadzają do remisu. Strzelcem bramki był Zbigniew Kikun. Do przerwy 1:1. W 62 min. gospodarze obejmują  prowadzenie . Ładnym strzałem z około 18 metra popisał się ponownie Czarnecki. W 71 min. Lider podwyższa na 3:1 po strzale Dariusza Włodarczyka, który na boisku pojawił się 5 min. wcześniej. Zawodnicy z Gonnego nie załamali się i ruszyli do ataku. W 77 min. gola dla nich strzelił Łukasz Wesołowski, a w 80 min. wyrównał strzałem głową Michał Nowak. W 87 min.  miała miejsce indywidualna i najpiękniejsza akcja meczu w wykonaniu Damiana Szczypczyńskiego, który przepięknym strzałem zza szesnastki ustala wynik na 4:3 dla gospodarzy. Zespół Lidera Sępólno Wielkie sprawił sporą niespodziankę pokonując wyżej notowanego rywala.
Składy zespołów :
Lider: Mateusz Mężykowski- Rafał Nikiel(85 min.- Przemysław Roman), Przemysław Wojciechowski, Ireneusz Jeżak(65min.- Dariusz Włodarczyk), Marcin Boczek, Michał Szałkiewicz, Damian Szczypczyński, Tomasz Kancelarczyk, Mateusz Oleniak, Mariusz Brodowski(55min.-Robert Kwiecień), Piotr Czarnecki.
Błękitni: Dawid Szatkowski-Grzegorz Suprun( 85 min.- Przemysław Orłowski), Zbigniew Kikun, Krystian Żmudzki(46 min.- Marcin Majkowski), Edward Urbaniak, Arkadiusz Steffen, Łukasz Wesołowski, Tadeusz Kulik, Mariusz Leszczyński, Michał Nowak, Radosław Bartosiewicz.
W meczu, który rozegrany został w Krosinie tamtejszy Drzewiarz ( B- Klasa) podejmował Wicher Rąbino (A- Klasa). Po 90 minutach padał remis 2:2. W dogrywce zespół gospodarzy stracił jednak dwie bramki i ostatecznie uległ 2:4. Dwa gole dla Drzewiarza strzelił Krzysztof Pieczara. Jak stwierdził jeden z przedstawicieli klubu ,, zespołowi gospodarzy zabrakło sił aby pokonać zespół z Rąbina”. Drzewiarz Krosino zagrał w składzie:Paweł Adasiak- Piotr Adasiak, Marcin Adasiak, Łukasz Adasiak, Piotr Szczerba, Piotr Podkówka, Piotr Karczewski, Bartek Wincaszek, Daniel Waśkowski, Krzysztof Pieczara,Bartek Skubel. Na zmianę wszedł Marcin Zaniuk. (RafGla)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *