AktualnościBłonie BarwiceMłodzieżPiłka nożna

Barwiczanie na obozie bramkarskim w Hiszpanii

Visits: 102

W dniach 31.01.- 06.02.2016 trzech bramkarzy z drużyn młodzieżowych Błoni Barwice, uczestniczyło w obozie bramkarski w hiszpańskim Lloret de Mar, na wybrzeżu Costa Brava. Oprócz naszych golkiperów udział wzięło blisko 70 bramkarzy z 5 państw, a także liczna grupa rodziców, która miała swój osobny program pobytu. Świetne warunki, super atmosfera oraz solidne treningi zapewne na długo pozostaną w ich pamięci, a umiejętności tam zdobyte przełożą się na pracę w klubie. Zawodnicy byli podzieleni na 8 grup w zależności od wieku i umiejętności. Zajęcia prowadziła fachowa kadra: Siergiej Szypowski, Wojciech Zimecki, Daniel Okuniewski, Marek Plichta oraz Piotr Dębicki.
Obozowicze dzień rozpoczynali od rannego biegania uliczkami przepięknego miasteczka oraz nad brzegiem Morza Śródziemnego. W ciągu dnia mieli jeszcze dwie jednostki treningowe na boisku trawiastym, a także na plaży. Mimo, że w Polsce jest dość zimno, w Hiszpanii zawodnicy po treningu kąpali się w morzu (temperatura powietrza wynosiła ponad 20 stopni). Uczestnicy mieli możliwość zwiedzić przepiękne zakątki miasta, podziwiać krajobrazy. W trakcie obozu jeden dzień poświęcony był również na wyjazd do Barcelony, szybkie zwiedzanie no i oczywiście wejście na Camp Nou z wielkim widowiskiem jakim był mecz w półfinale Pucharu Króla: FC Barcelona – Valencia zakończony zwycięstwem Barcy aż 7:0. Kolejną niespodzianką było spotkanie z zawodnikami drużyny Górnika Zabrze., którzy też gościli tam na obozie przygotowawczym. Bramkarze Grzegorz Kasprzik, Radek Janukiewicz oraz zawodnicy z pola: Michał Janota i Paweł Golański opowiedzieli o swojej karierze: jej początkach, a także ciężkiej pracy jaką trzeba wykonać, by coś w życiu osiągnąć. Po spotkaniu oczywiście był czas na autografy i wspólne zdjęcia.
Miłą niespodzianką była również obecność na obozie znanego polskiego wokalisty Michała Wiśniewskiego z grupy Ich Troje, a to za sprawą trenującego tam syna Xawiera. Michał na koniec zaprosił wszystkich uczestników na XX-lecie swojej grupy.
Czas upłynął bardzo szybko i aż żal było się rozstawać, ale tak jak napisała jedna z uczestniczek obozu: „Wszystko co dobre szybko się kończy, chociaż mam wrażenie, że to dopiero początek”
Kolejny obóz bramkarski odbędzie się w Barwicach w terminie 11.07-19.07.2016r. Bramkarze trenować będą na obiektach klubu sportowego Błonie Barwice a zakwaterowani w Dworze Pomorskim w Luboradzy. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na: http://www.goalkeeper.com.pl/pl/obozy
(Informacja i zdjęcia: Grzegorz Tomaszewicz- dziękujemy)

  6789111315161718222324323738394042474950515354555657

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *