AktualnościBłękitni Gonne MałeDrzewiarz KrosinoKlub Sportowy Gwda WielkaPiłka nożnaPogoń WierzchowoSmak Pomorski Wilcze LaskiSokół Spore

B Klasa: Wierzchowo w odwrocie, Gwda z trzecim zwycięstwem z rzędu

Visits: 188

       W ostatniej kolejce rozegranej 14 października zespoły, które zajmowały czołowe miejsca Pogoń Wierzchowo oraz Smak Pomorski Wilcze Laski doznały porażek z zespołami z którymi będą walczyć o zwycięstwo w tej klasie rozgrywkowej. Za to pozostałe nasze trzy drużyny zdołały wygrać swoje mecze. W tej kolejce pauzowali zawodnicy Błękitnych Gonne Małe. Oto wyniki, składy oraz strzelcy bramek:

Błękitni Ostre Bardo – Sokół Spore 0:4 (0:2)

Bramki dla Sokoła: Tomasz Dorc-2, Maciej Leśniak, samobójcza

Sokół: Kulikowski(60' Kuciaba)- Chołota, T. Dorc, D. Dorc(66' Czajkowski), Leśniak(55' Milke), Kijewski(80' Juszczyk),Łobudziński, M. Bujnowski(75' Staciwa),Kałaczyński, Dykas, Kućma

    Zawodnicy Sokoła Spore odnieśli trzecie zwycięstwo w tej rundzie B Klasy. Choć pokonali najsłabszy zespół w lidze to pokazali solidna grę w ciągu całego spotkania.

Drzewiarz Krosino – Grom Świelino 2:1 (1:0)

Bramki dla Drzewiarza: Łukasz Wieczorek, samobójcza

Drzewiarz: K. Chłopecki- M. Chłopecki, Piotr Adasiak, Paweł Adasiak, M. Adasiak, B. Adasiak(46' Podkówka), Paszkiel(46' Wieczorek), Pieczara, Szczerba, Waśkowski, Zaniuk

     Zawodnicy Drzewiarza wygrali swoje kolejne spotkanie i pokazali, że walczy się do końca. Choć remisowali to zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Smak Pomorski Wilcze Laski – Mechanik II Bobolice 1:5 (1:2)

Bramka dla Smak Pomorski: Piotr Sternal

Smak Pomorski: Kaczor- Bryszewski, Szporak, Świrski, Syposz Piotr Sternal, Paweł Sternal, Szkodziński, Makoś, Baranowski(60' Wyszomirski), Malinowski(65' Brajer)

      Gospodarze ponieśli dość dużą porażkę z zespołem który przed tym meczem był za nimi. Bobolice zdominowały zespół gospodarzy i zasłużenie goście wywieźli trzy punkty

Grot Bonin – Pogoń Wierzchowo 2:1 (2:0)

Bramka dla Pogoni: Kamil Catewicz

Pogoń: Pacholczyk- Sypko, Ł. Bujnowski, Catewicz, Guła, B. Jabłoński, Kaszubowski(30' Hłek), Klepczarek, Łuczejko(46' Baltaziuk), Polanowski, Walczak(55' P. Jabłonski)

    Niestety drugiej porażki doznali zawodnicy Pogoni Wierzchowo. Tym razem ulegli na boisku w Wyszewie liderowi rozgrywek Grotowi Bonin 1:2. Porażka ta oddaliła zespół z Wiechowa od czołówki tabeli.

KS Gwda Wielka – Hajka Zegrze Pomorskie 2:0 (0:0)

Bramki dla KS: Przemysław Cabaj, Piotr Raczyński

KS Gwda Wielka: Kinic- Kłos, Czarnecki, Cabaj, A. Glanc, Błanek(60' Mazur), Pilich, P. Raczyński, J. Raczyński, Mycyk, Obłąkowski(46' R. Glanc))

       Z pewnością po dwóch zwycięstwach odniesionych w ostatnich spotkaniach liczono we Gwdzie Wielkiej na kolejne punkty. Pierwsza połowa grana była z lekka przewaga gospodarzy. Niestety brak koncentracji i nie moc strzelecka i był remis. Goście w tym czasie nie wykorzystali jednej stuprocentowej sytuacji. W drugiej połowie gospodarze dopięli swego. W 48 minucie piłkę w polu karnym dostał Cabaj i strzałem przy słupku pokonał bramkarza gości. Zawodnicy Hajki rzucili się do odrabiania strat. Dobrze jednak w tym meczu grała obrona gospodarzy. Często gospodarze kontrowali jednak nie przynosiło to efektów do 81 minuty kiedy bezpańską piłkę dogrywa jeden z zawodników z Gwdy Wielkiej do Piotra Raczyńskiego, który wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem gości i daje podwyższenie wyniku na 2:0. Jeszce dobry strzał obronił bramkarz gospodarzy Kinic, który musiał wybić piłkę na bok pola boiska. Z pewnością z przebiegu gry zwycięstwo należało się gospodarzom. Co cieszy to sumienna gra w obronie oraz wykorzystanie błędów przeciwnika.

   W tabeli Smak jest trzeci z 17 punktami, Pogoń z 13 punktami czwarta, Błękitni są na piątej pozycji z 11 punktami, KS Gwda Wielka z 10 punktami  plasuje sie na szóstym miejscu, Sokół Spore z 9 punktami jest ósmy a Drzewiarz Krosino dziewiąty z 7 punktami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *