B Klasa: Walka o trzecie miejsce do ostatniej kolejki

      W ubiegłą niedzielę zostały rozegrane spotkania 23 kolejki B Klasy sezonu 2018/2019. Nasze zespoły niestety poprzegrywały swoje mecze. Oto szczegóły:

Błękitni Gonne Małe – Grot Bonin 0:2 (0:0)

Błękitni: Ruzik- Mikelczuk, Baran(85′ Niedźwiedź), Wesołowski, Adamski, Gattner, Urbaniak, Polewski, Suprun, Serafin, Steffen

Mechanik II Bobolice – Drzewiarz Krosino 9:0 (3:0)

Drzewiarz: K. Chłopecki – Biesiada, Bobyk, Piotr Adasiak, Paweł Adasiak, B. Adasiak, M. Chłopecki, Waśkowski, Wieczorek

     Tylko w dziewięcioosobowym składzie zagrali goście w tym meczu. Jeszcze do przerwy trzymali się dobrze jednak po przerwie zespół gospodarzy rozbił ich w pył.

Sokół Spore – Hajka Zegrze Pomorskie 2:3 (1:2)

Bramki: Bartłomiej Milke, Paweł Łobudziński

Sokół: Kulikowski- Juszczyk, Milke(62′ Bujnowski), Chołota, Czajkowski, D. Dorc, T. Dorc, Kijewski, Łobudziński, Kałaczyński, Dykas

Grom Świelino – KS Gwda Wielka 3:2 (1:1)

Bramki: Rafał Glanc, Łukasz Pilich

KS Gwda Wielka: Kinic- Czarnecki, Kłos, Mazur, J. Raczyński, P. Raczyński, Mycyk, Obłąkowski, Glanc, Cień(80′ Suchanowski), Pilich

    Mecz w Świelinie rozegrany przez zawodników z Gwdy Wielkiej nie był porywającym widowiskiem. Mecz toczył się bardzo chaotycznie. Ani goście ani gospodarze nie stwarzali klarowniejszych sytuacji choć końcówka należała do ciekawszych momentów.. Grom prowadził w 4 minucie po kontrowersyjnej sytuacji. Już wtedy wiadomo było że goście będą mieli ciężko wywieść jakieś punkty. Wyrównanie padło w 41 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Piotra Raczyńskiego i strzałem głową strzela Glanc. Po przerwie Gwda chce strzelić druga bramkę i cel udaje się zrealizować w 55 minucie. Rzut wolny strzela [Pilich i piłka ląduje w siatce gości. W 60 minucie drugą żółtą kartkę za oddanie piłki sędziemu dostaje Mazur i goście grają w dziesiątkę. Niestety z czasem gospodarze uzyskują przewagę. W 81 minucie zgranie piłki przez Obłąkowskiego do własnego bramkarza. Piłkę niestety przejmuje zawodnik gości i fauluje go Kinic na domiar złego w polu karnym. Strzałem z rzutu karnego gospodarze wyrównują. W 88 minucie Grom wychodzi na prowadzenie po również kontrowersyjnej sytuacji. Niestety tego dnia zespół z Gwdy Wielkiej nie miał atutów aby ten mecz wygrać. – Nie mamy tutaj zamiaru nikogo obwiniać – powiedział trener zespołu- myślę, że gdybyśmy zagrali uważniej to ten mecz mogliśmy wygrać. Niestety taka jest piłka. Szkoda tylko, że co niektórzy nie potrafią odróżnić boiska od tego co jest po za nim- dodał na koniec Rafał Glanc.

Pogoń Wierzchowo – Błękitni Grodzisko Ostre Bardo 3:0 WALKOWER– zespół gości wycofał się z rozgrywek.

   W tabeli KS Gwda Wielka i Pogoń Wierzchowo mają po 36 punktów i zajmują trzecia i czwarta pozycję. Smak Pomorski Wilcze Laski jest szósty z 32 punktami, Sokół zajmuje siódme miejsce z 23 punktami, Drzewiarz Krosino jest ósmy z 19 punktami a Błękitni Gonne Małe jest dziewiąty z 18 punktami.

    W ostatniej kolejce dojdzie do derbów Gminy Szczecinek w którym to KS Gwda Wielka podejmować będzie Pogoń Wierzchowo i jest to mecz o trzecie miejsce na koniec obecnego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *