Artur Siódmiak w Barwicach

We wtorek, 23 lutego kolejna wielka postać ze świata sportu odwiedziła Barwice. Był nim Artur Siódmiak – legenda polskiej piłki ręcznej, który do historii przeszedł m.in. dzięki bramce w meczu w 2009 roku z Norwegią, dającą awans do półfinałów Mistrzostw Świata. Odwiedziny szczypiornisty to nagroda w wyzwaniu Klubów Sportowych Orange „Rzuć jak król Artur”. Zadaniem klubów było wierne odtworzenie końcówki meczu i przeżycie wspaniałych chwil jeszcze raz. Zadania tego podjęli się zawodnicy Błoni z rocznika 2005-2007, a dodano do tego również oryginalny komentarz. Relacja zajęła II miejsce i Artur Siódmiak postanowił odwiedzić młodych sportowców z Barwic. Było to dla wszystkich ogromne przeżycie.
Po powitaniu, którego dokonał prezes klubu sportowego Błonie Barwice Grzegorz Tomaszewicz głos zabrał Artur Siódmiak. Opowiedział o swojej karierze, ciężkiej pracy a także chwilach zwątpienia, których doświadczył. Następnie pytania zadawali zawodnicy Błoni oraz uczniowie Zespołu Szkół. Dotyczyły one różnych dziedzin życia, m.in. jaki był Artur jako mały chłopiec, od ilu lat trenował, ile godzin dziennie, co czuł po wspaniałym rzucie dającym awans…
Chwilą, która zapewne wszystkim zapadnie w pamięci było wspólne obejrzenie konkursowego filmu, nagranego przez naszych zawodników. Widać było, że również nasz gość był bardzo wzruszony. Podziękował wszystkim za przeżycie tych emocji jeszcze raz
i przybił „piątkę” z młodymi zawodnikami, którzy wcielili się w rolę reprezentantów Polski. Był również czas na autografy oraz zdjęcia, a także wymianę pamiątek. Artur Siódmiak przekazał wór piłek z autografami a otrzymał biało zielony szalik Błoni.
Kolejnym punktem był trening pokazowy, który przeprowadził nasz gość. Udział wzięli zawodnicy juniorów młodszych. Po przeprowadzeniu rozgrzewki przeszli do kilku ćwiczeń w ataku i obronie, a całość zakończyli rzutami na bramkę. Jako, że klub Błonie Barwice to klub typowo piłkarski grupa młodsza zagrała kilka spotkań, które obserwował szczypiornista.
Klub Błonie Barwice dziękuje Klubom Sportowym Orange, dzięki którym młodzi zawodnicy otrzymali sprzęt sportowy oraz motywację do trenowania, a także możliwość gościć w naszej małej miejscowość światowej klasy sportowców. Jesteśmy przekonani, że działania te zmobilizują do popularyzacji sportu w całym środowisku lokalnym. DZIĘKUJEMY !!!

Tekst: Grzegorz Tomaszewicz
Foto: Mateusz Pawlik

12345678910111213141516171820212223242526272829303132

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *