A Klasa: Pierwsze punkty Pogoni, Błękitni gromią Smak Pomorski

Odsłony: 461

Błękitni Gonne Małe – Smak Pomorski Wilcze Laski 8:1 (1:1)

Bramki: Błękitni:Wesołowski-3, Polewski-2, Adamski, Kikun, Leszczyński, Smak Pomorski: Piotr Sternal

Błękitni: Ruzik- Gąska, Kikun,Leszczyński, Mikelczuk(60′ Adamski),Niedźwiedź, Polewski, Steffen, Urbaniak(70′ Kuc),Wesołowski(75′ Bartosiewicz), Zbroszczyk

Smak Pomorski: Trakul- G. Bryszewski, P. Kozanko, K. Kozanko, Paweł Sternal, Majchrzak, Makoś, Piotr Sternal, Kaczor, Węgrzyn, Syposz

Sędziowie: Rak, Gocałek, Bolczyński

Choć pogoda w niedzielne południe nie rozpieszczała to kilkunastoosobowa grupa kibiców oglądała ciekawe spotkanie. Obie drużyny do przerwy nastawiły się na ataki. Groźne sytuacje stwarzali zawodnicy jak z jednej tak z drugiej strony. Niestety celowniki nie były ustawione. Smak objął prowadzenie za sprawa Piotra Sternala, który strzela bramkę w 24 minucie. Wyrównanie pada dość szybko. Wesołowski w 28 minucie  strzela na 1:1. Do przerwy w szczególności popisuje się dobrymi interwencjami bramkarz gości Dariusz Trakul. Goście w końcowych minutach pierwszej połowy zostają osłabieni. Za drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną boisko opuszcza Paweł Makoś. Na początku II połowy boisko opuścił również Piotr Sternal, który został kontuzjowany i dalsza gra nie była możliwa. Niestety ta sytuacja wpłynęła na dalszy przebieg meczu w II połowie. Nikt raczej się nie spodziewał, że gospodarze aż tak bardzo zdominują gości w drugiej części gry. Od 50 do 80 minuty Błękitni strzelili kolejne siedem bramek i rozbili zawodników z Wilczych Lasek 8:1.

Gryf Dobrowo – Mechanik Turowo 2:3 (1:1)

Bramki dla Mechanika strzelili: Małecki, Matejko, Śpiewakowski

Mechanik: Czwar- Matejko, Marszałkowski, Pabian,W.Bugaj, P.Bugaj, Ludwiczak, Grzelka (46′ P.Pels), Małecki (88′ Mieszała), Śpiewakowski, Bieguński(82′ Walczyński)

Sędziowie: Skowron, Getler, Kiełbasa

Graf Bukówko – Pogoń Wierzchowo 1:5 ( 1:2)

Bramki dla Pogoni: B. Jabłoński-4, D. Tomczak

Pogoń: Kosiński- D.Tomczak, P.Jabłoński, Pietrzak, Biesiada Czubaszek, Boderek, Walczak, Wedda, B.Jabłoński, Kakao

Sędziowie: Barwinek,  Biedrzycki,  Bajko.

Pierwsze punkty oraz pierwsze zwycięstwo zespołu Pogoni dopiero w dziesiątej kolejce. Goście choć pojechali w jedenastoosobowym składzie wygrali dość zdecydowanie na boisku rywala. Dobrą skutecznością a nawet rewelacyjną popisał się weteran lokalnych boisk Bogusław Jabłoński. Zdołał on strzelić aż cztery bramki. Wierzchowo kończyło mecz w dziesiątkę. Za dwie żółte kartki a w konsekwencji czerwoną boisko musiał opuścić w 82 minucie Przemysław Jabłoński.

Głaz Tychowo – Sokół Spore 1:1 (1:1)

Bramka dla Sokoła: T. Dorc( rz.k.)

Sokół: Dykas- Bujnowski(75′ B. Kałaczyński), Chołota, Czajkowski (62′ S. Kałaczyński), D. Dorc, T. Dorc,Guła, Kijewski, Klepczarek, Leśniak, Łobudziński

Sędziowie: Owedyk, P. Basiejko, M. Skórka

Z trudnego terenu zawodnicy Sokoła wywieźli cenny jeden punkt. Goście zagrali solidne spotkanie i wywalczyli kolejny punkt. Choć przed meczem mało kto wierzył, że Sokół zdoła coś ugrać to zawodnicy gości zagrali z dużą wolą walki oraz ambicją.

Pozostałe wyniki: Grot Bonin – Mechanik II/Iskra Bobolice Kłanino 2:2. KS Gwda Wielka- pauza w terminarzu. W tabeli liderem jest Mechanik Turowo z 24 punktami. Sokół Spore oraz Błękitni zgromadzili po 10 punktów i zajmują odpowiednio szósta oraz siódmą pozycję, Smak Pomorski z 7 punktami jest dziewiąty, KS Gwda Wielka z sześcioma plasuje się na dziesiątym miejscu a jedenaste miejsce zajmuje Pogoń z 3 punktami.

Zdjęcia z meczu Błękitni- Smak Pomorski

img_2146img_2151img_2149img_2153img_2154img_2155img_2156img_2157img_2159img_2161img_2163img_2164img_2165

Jedna myśl na temat “A Klasa: Pierwsze punkty Pogoni, Błękitni gromią Smak Pomorski

  • 26 października 2016 o 08:01
    Permalink

    Smak pomorski grał w 9 po faulu na Piotrku Sternalu w pierwszych minutach drugiej połowy meczu

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *