AktualnościBłękitni Gonne MałeDrzewiarz KrosinoKlub Sportowy Gwda WielkaPiłka nożnaPogoń WierzchowoSmak Pomorski Wilcze LaskiSokół Spore

A Klasa: Gwda kończy rundę na drugim miejscu, Pionier 95 walczy o pudło

Visits: 311

W ubiegłą niedzielę rozegrana został dziesiąta kolejka zmagań A Klasy. Była to ostatnia kolejka  dla Klubu Sportowego Gwda Wielka. Dzięki zwycięstwu w Trzcinnie z Sokołem Spore zespół ten po pierwszej rundzie zajmie drugą pozycję. Z naszych zespołów wygrał Pionier 95, który walczy o miejsce na pudle. W przypadku wygrania meczu w jedenastej kolejce w Świelinie i pokonania w meczu zaległym Błękitnych Gonne Małe to Pionier 95 zajmie miejsce trzecie. Doszło do derbów powiatu w których Wilcze Laski wygrały w Gonnem Małym 4:3. Niestety kolejnej porażki doznała Pogoń Wierzchowo. Przegrana w Bierzwnicy z tamtejszym Huraganem 1:2. I ostatni reprezentant naszego powiatu w tej klasie rozgrywkowej Drzewiarz Krosino przegrał u lidera rozgrywek rezerw Mechanika Bobolice 2:8. Oto szczegóły poszczególnych spotkań:

Błękitni Gonne Małe – Smak Pomorski Wilcze Laski 3:4 (0:2)

Bramki: Błękitni: Arkadiusz Steffen, Zbigniew Kikun, Michał Adamski, Smak Pomorski: Paweł Sternal- 2, Mateusz Popiel, Przemysław Stasiukiewicz

Błękitni: Nowacki(76′ Bajon) – Adamski, Kikun, Łabul, Mikelczuk, Nowak, Polewski, Steffen, Suprun(56′ Baran), Urbaniak, Wesołowski(79′ Gattner)

Smak Pomorski: Warenik- H. Czeszczewik, Bryszewski, Czeszczewik, Gumieniczuk, Kaczor, Popiel, Stasiukiewicz, Paweł Sternal(88′ Majcher), Syposz, Turski

Do przerwy goście prowadzili 2:0. W 58 minucie było 2:2. Goście wyszli na prowadzenie 5 minut później. W 69 minucie Łabul ujrzał drugą żółta kartkę i gospodarze grali o jednego zawodnika mniej. Goście wykorzystali przewagę dwie minuty później. Jeszcze Błękitni zdołali zniwelować wynik na 3:4 jednak aby wyrównać nie starczyło już czasu.

Mechanik II Bobolice – Drzewiarz Krosino 8:2 (5:1)

Bramki: Paweł Adasiak, Piotr Szczerba

Drzewiarz: Z. Szczerba – Piotr Adasiak, Paweł Adasiak, B. Adasiak, M. Chłopecki, K. Chłopecki, P. Szczerba, Świątalski, Waśkowski(46′ Biesiada), Wieczorek, Zaniuk

Lider rozgrywek A Klasy rezerwy Mechanika Bobolice nie dał żadnych szans dla zawodników z Krosina. Zdecydowane zwycięstwo gospodarzy i już wiadomo, że na kolejkę przed zakończeniem rundy zespół z Bobolic będzie prowadził w tabeli po pierwszej części sezonu.

Sokół Spore – KS Gwda Wielka 1:5 (1:2)

Bramki: Sokół: Robert Kijewski, KS: Daniel Obłakowski-2, Mariusz Pietras, Łukasz Pilich, Patryk Mycyk

Sokół: Łochowicz – Chołota, T. Dorc, D. Dorc, Dykas, B. Kałaczyński, Kijewski, Kulikowski, Łobudziński, Milke, Staciwa

KS: Kinic – Błanek, Kłos, Czarnecki, Mazur(80′ Nagibor), J. Raczyński, Fijołek(50′ P. Raczyński), Pietras(60′ Pilich), Obłąkowski(85′ Suchanowski), Skowron(57′ Glanc)

Goście szybko objęli prowadzenie bo już w 9 minucie Obłąkowski strzela bramkę. Trzy minuty później Pietras podwyższa na 2:0 dl gości. Jak widać zawodnik ten wkomponował się do zespołu z Gwdy Wielkiej. Gospodarze w 15 minucie wykorzystują rozluźnienie w obronie gości i Kijewski strzela bramkę kontaktową. Do przerwy utrzymuje się wynik 2:1 dla gości. Po przerwie oba zespoły wychodzą bez zmian w składach. W 67 minucie Gwda podwyższa wynik na 3:1. Strzelcem bramki jest Patryk Mycyk a świetną asystę notuje Łukasz Pilich, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej. Pilich w 78 minucie strzela swoja bramkę a czwartą dla gości. W 84 minucie bardzo dobre dogranie Kłosa w pole karne i Obłąkowski po strzale głowa podwyższa rezultat spotkania na 5:1. Trzy punkty jada do Gwdy Wielkiej. Zwycięstwo te daje drugą pozycję w tabeli dla gości bez względu na wyniki w ostatniej kolejce w której to Klub Sportowy Gwda Wielka będzie pauzować.

Pionier 95 Borne Sulinowo – Wicher Rąbino 5:2 (3:2)

Bramki: Miłosz Malinowski-2, Alan Hołubek, Tomasz Wodzyński, Patryk Karpała

Pionier 95: Gorgol(70′ Czerwiński) – A. Hołubek, Zieliński(75′ Karpała), Malinowski, Bronk(80′ Bogdan), Gruszecki(57′ Drab), Petrowicz, Polewski, Wodzyński, A. Zdanowski, R. Zdanowski

Już w 2 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, które podwyższyli w 29 minucie. Goście cztery minuty później zdołali strzelić bramkę kontaktową. Pionier 95 podwyższył jeszcze na 3:1 jednak goście zdołali jeszcze przed przerwą strzelić bramkę na 3:2. W 67 minucie Adam Zdanowski ujrzał czerwony kartonik po dwóch żółtych kartkach i gospodarze grali w dziesiątkę. Jak się okazało nie wpłynęło to źle na zespół gdyż w 80 i 87 minucie gospodarze strzelili bramki i zwyciężyli 5:2.

Huragan Bierzwnica – Pogoń Wierzchowo 2:1( 1:0)

Bramka: Piotr Polanowski

Pogoń: Boderek – Musiejuk, Biesiada, Czubaszek, B. Jabłoński, P. Jabłoński, Kakao, Kaszubowski, Pacholczyk, Polanowski, Walczak

Nie wiedzie się Pogoni Wierzchowo w tych rozgrywkach. Ponownie zespół wystąpił w okrojonym składzie. Goście zagrali na miarę swoich możliwości lecz niestety przegrali 1:2 i gospodarze wyprzedzili ich w tabeli.

W tabeli prowadzi Mechanik II Bobolice przed KS Gwda Wielka. Zespół z Gwdy ma 23 punkty i dwa punkty straty do lidera. Trzeci jest Pionier 95 z 16 punktami i jednym meczem zaległym. Siódmą pozycje zajmuje Pogoń z 10 punktami, Smak Pomorski ma 9 punktów i jest ósmy. Również Błękitni maja 9 punktów i są dziewiąci. Dziesiąta [pozycje zajmuje Drzewiarz z 7 punktami a jedenastą ma Sokół z 3 punktami. W najbliższa niedziele zespoły tej grupy A Klasy rozegrają ostatnia jedenasta kolejkę. Pauzować będzie KS Gwda Wielka.