AktualnościMłodzieżPiłka nożna

AP Szczecinek oraz B-MAX Grzmiąca na podium Tymbarka w U-8

Visits: 438

Młodzi adepci Akademii Piłkarskiej Szczecinek z kategorii U-8 drugi rok z rzędu zameldowali się na podium wojewódzkiego finału turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku! Najlepszym bramkarzem zawodów wybrany został Bruno Kuczyński.
Tegoroczny sukces był możliwy dzięki wsparciu firmy Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. oraz pracy pięciu trenerów. Oprócz nominalnego rocznika 2009 do „brązowej” drużyny zgłoszeni byli także chłopcy urodzeni w 2010 roku oraz ośmiolatkowie, którzy na co dzień trenują w starszej grupie szkoleniowej. Tak więc oprócz Mateusza Malczyka i Kamila Kota wyróżnić należy także trenerów Krzysztofa Kutrowskiego, Szymona Dobrosielskiego oraz Huberta Czeszczewika.
Na największe brawa zasłużyli jednak zawodnicy: Bruno Kuczyński, Filip Szafraniec, Mateusz Pałubicki, Dawid Kostecki, Adam Susiak, Jędrzej Cieślak, Patryk Stolarczyk, Dominik Stępień, Łukasz Nazarewski i Grzegorz Konopiński. W sobotnim turnieju ustąpili pola jedynie reprezentantom zdecydowanie większych ośrodków ze Szczecina i Koszalina.
Wojewódzkie finały w Szczecinku wciąż trwają. We wtorek zagrają w nich podopieczni Jarosława Kozaneckiego i Doriana Pacałaty z kategorii U-10.

Również miejsce na podium wywalczyły dziewczynki z B-MAX Grzmiąca. Zajęły one również trzecią pozycję. W zespole z Grzmiącej także grały młode piłkarki z Barwic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *