AktualnościPiłka nożna

ZZPN w finale Regions Cup

Visits: 359

Reprezentacja Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej pokonała w Szczecinku Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej 1:0 (0:0) w finale makroregionalnym turnieju Regions Cup. Bramkę dla naszego zespołu zdobył w 90 minucie strzałem z rzutu karnego Paweł Krawiec. Na trybunach w Szczecinku zasiadł między innymi Krzysztof Kapuściński, trener drugoligowych Błękitnych Stargard. – Taki mecz to świetny materiał do obserwacji. Trener Kapuściński jak na tacy miał podanych najbardziej utalentowanych i perspektywicznych amatorów z obu województw. Było co oglądać, bo mecz stał na dobrym poziomie, był szybki, dynamiczny i z dużą liczbą sytuacji podbramkowych – mówi Marek Safanów, trener koordynator ZZPN.

– Wygraliśmy jedną bramką, ale nikt z obserwatorów nie mógł mieć wątpliwości, że ZZPN był  lepszym zespołem. Nasza drużyna wypracowała wiele okazji bramkowych, ale skuteczność szwankowała. Ostatecznie cel został jednak osiągnięty. Gratuluję naszym piłkarzom i trenerom awansu do finałowego turnieju – mówił obecny na mecz Jan Bednarek, prezes ZZPN.  

Zadowolenia z postawy swoich podopiecznych nie krył też trener Paweł Ozga. – Rozegraliśmy dobry mecz. Dominowaliśmy przez całe spotkanie, od początku zepchnęliśmy rywali do obrony, ale pod bramką przeciwników brakowało nam trochę egoizmu. Nie było komu wykończyć składnych akcji. Bramkę zdobyliśmy z rzutu karnego podyktowanego po ewidentnym zagraniu ręką w polu karnym. Ten zespół ma duży potencjał. Jestem przekonany, że w finałowym turnieju będziemy groźni dla każdego zespołu – dodał Ozga.  

Cały mecz w barwach ZZPN rozegrał zawodnik MKP Szczecinek Adam Jabłoński

ZZPN: Rechtziegel – Szewczykowski, Krauze, Bieniek, Jabłoński, Krawiec, Adrian Nagórski (60 Szymański), O. Szczepanik (72 Chlibyk), G. Szczepanik, Jarząbek (45 Walków, 75 Kwiatkowski), Adam Nagórski 53 włodarczyk.

Szkoleniowcami naszego zespołu są Paweł Ozga oraz Łukasz Korszański. Trenerem bramkarzy jest Wojciech Zimecki, kierownikiem Mirosław Masicz, a fizjoterapeutą Rafał Kościołowicz.

Turniej Regions Cup przeznaczony jest dla piłkarzy w wieku od 18 do 40 lat, którzy nigdy nie brali udziału w rozgrywkach ekstraklasy, I i II ligi oraz nie podpisali kontraktu z klubem występującym w jednej z trzech najwyższych klas rozgrywkowych. Organizowany jest co dwa lata i składa się z czterech etapów. Obecnie w makroregionach rozgrywana jest runda finałowa.

Następnie odbędzie się krajowy turniej finałowy. Pomiędzy sierpniem, a grudniem 2017 roku zwycięzca krajowych rozgrywek reprezentował będzie PZPN w międzynarodowym turnieju eliminacyjnym. Turniej finałowy Regions Cup odbędzie się w 2018 roku. 

źródło: ZZPN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *