AktualnościMłodzieżPiłka nożna

“Z podwórka na stadion”- dwie wygrane AP Szczecinek

Visits: 105


W środę i czwartek 21 i 22 października, na boisku bocznym OSiR w Szczecinku rozegrane zostały powiatowe eliminacje turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W sumie wystartowało sześć zespołów Akademii Piłkarskiej, które zaprezentowały doskonałą dyspozycję!
W środę odbywały się eliminacje U-8 i U-12. W młodszym roczniku pierwszy zespół Akademii Piłkarskiej po emocjonującej walce z Akademią Reissa zwyciężył lepszą różnicą bramek i awansował do Finałów Wojewódzkich. Podopieczni Krzysztofa Kutrowskiego (rocznik 2008/2009) wygrali 9:0 z Akademią Reissa II, 5:1 z AP Szczecinek II i zremisowali 1:1 z Akademią Reissa I.
Świetnie poradził sobie także rocznik 2005 prowadzony przez Michała Ponichterę. Chłopcy, którzy rywalizowali z przeciwnikami o rok starszymi toczyli z nimi wyrównaną walkę – wygrali z Akademią Reissa II oraz SP Żółtnica. Ulegli jedynie Akademii Reissa I i ostatecznie zajęli drugie miejsce.
W czwartek toczyła się rywalizacja w turnieju U-10. Akademia wystawiła aż trzy zespoły – jeden z rocznika 2006 (trener Marcin Brzozowski, asystent Szymon Dobrosielski) i dwa z rocznika 2007 (trener Jarosław Kozanecki). Od początku kapitalnie radziła sobie pierwsza drużyna, która ograła kolejno: AP Szczecinek II (2:1), AP Reissa I (1:0), AP Szczecinek III (7:1), AP Reissa II (4:0). W decydującym o awansie meczu, po wielkich emocjach udało się wygrać 2:1 z SP Biały Bór i tym samym zapewnić sobie zwycięstwo w turnieju!
Wojewódzkie finały U-8 i U-10 odbędą się w okresie 21 marca – 18 kwietnia 2016.
(Relacja AP Szczecinek; foto: AP Szczecinek + własne).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *