Weekend w IV lidze, KKO, OR i LWJ

Odsłony: 84

Przed piłkarzami w regionie ostatnia część rundy jesiennej. W rozgrywkach IV ligi, KKO i LWJ zespoły rozegrają 11 kolejkę spotkań, w OR będzie to kolejka 10. Czwartoligowy MKP Szczecinek, lider tabeli z 24 punktami, gościł będzie Osadnika Myślibórz, drużynę, która z 10 punktami zajmuje 12 pozycję w tabeli. Patrząc w tabelę zdecydowanym faworytem sobotniego meczu wydaje się być zespół gospodarzy, który do tej pory wszystkie mecze u siebie rozstrzygał na swoją korzyść. Goście zaś w meczach wyjazdowych raz wygrali (2:0 z Astrą), 2 zremisowali (2:2 z Gryfem i 1:1 z Hutnikiem) i 2 razy przegrali. Warto też zwrócić uwagę, ze myśliborzanie zarówno dużo bramek strzelili 19, jak i stracili 21.- Po dwóch poprzednich remisach nie wypada nam nic, jak powalczyć o 3 punkty- mówił grający trener MKP, Zbigniew Węglowski.- Meczów u siebie raczej się nie obawiamy. Osadnik to niezły zespół, ale do pokonania. Nie zagrają Kaszczyc i Sadzik, obaj kontuzje. Pozostali zdrowi i do dyspozycji- zakończył Węglowski.
W KKO u siebie zagra Hubertus Biały Bór, który podejmował będzie Olimpa Złocieniec, a więc zespół, który jest całkowicie w zasięgu graczy białoborskich. Goście w dotychczas rozegranych meczach ugrali tylko 4 punkty i zajmują przedostanie miejsce w tabeli.- Jeżeli nie teraz, to kiedy mamy wygrać- pyta trener Hubertusa, Bartosz Winiarski.- Co prawda z nimi zawsze gra się nam trudno, ale teraz musimy wygrać. Zabraknie podstawowego bramkarza Czutro, ale pozostali gracze powinni być raczej do dyspozycji- dokończył trener. Druga z naszych drużyn w KKO Błonie Barwice wyjadą na mecz do Sławna z tamtejszą Sławą. Barwiczanie znajdują się w bardzo dobrej dyspozycji, w 4 ostatnich spotkaniach ugrali aż 10 punktów i z dorobkiem 16 są na 7 miejscu w tabeli. Sława z 13 punktami jest 9. Faworyta raczej wskazać trudno. Sławie pomagać będzie własne boisko, za barwiczanami zaś optować powinna dobra forma z ostatnich spotkań.- Oprócz Walczaka, nikt inny nie zgłaszał niedyspozycji czy nieobecności- mówił nam dyr. sportowy Błoni, Bogusław jabłoński.- Jak zagramy tak, jak z Victorią, to nie powinno być źle, ale mecz meczowi nierówny- dodał Jabłoński.
Z czterech naszych zespołów w Okręgówce Regionalnej, tylko Zawisza z Grzmiącej zagra na swoim boisku. Gracze Zawiszy gościć będą Radew Białogórzyno, sąsiada z tabeli. Oba zespoły zdobyły do tej pory po 13 punktów i zajmują odpowiednio 6 (Zawisza) i 7 (Radew) miejsca w tabeli. Biorąc pod uwagę, że Zawisza ze swoich 13 punktów, aż 10 (3zw i 1 rem) ugrał w meczach u siebie, gdzie do tej pory nie przegrał, to wydaje się on być faworytem meczu.- Mimo wszystko nie uważałbym nas za faworyta, choć na pewno jakiś plus mamy- mówił portalowi grający trener Radek Bęben.- Zabraknie najprawdopodobniej wśród nas podpory obrony Tomka Buzały, ale powinien być inny stoper Artur Bator. Chciałbym też zauważyć, że zbliżają się nam mecze z zespołami z dołu tabeli, więc myślę, że coś jeszcze się nam uda wygrać- zakończył Bęben. Pozostałe nasze zespoły zagrają na wyjazdach. Walczący o czołowe miejsca Orzeł Łubowo, wyjedzie do dziesiątego Gromu Szwecja. Zespół gospodarzy to drużyna grająca bardzo nierówno. U siebie zaliczyła już porażki z rywalami Orła w walce o czołowe miejsca Redłovią i Mirstalem. Orzeł nie chcąc stracić kontaktu z czołówką powinien ten mecz wygrać.- Wątpliwy jest udział w meczu Michała Brzezińskiego (praca), a na pewno nie zagra Piotr Krzysztofiak (kontuzja)- mówił portalowi kierownik Orła, Leszek Kapuściński.- Jedziemy po 3 punkty, a jak będzie boisko pokaże. Rywala praktycznie nie znamy, ale potraktujemy go jak każdego innego- dodał kierownik. Trudny mecz przed graczami Wiarusa Żółtnica. Zagrają oni w Świerczynie z Drzewiarzem, drużyną zawsze groźną na swoim boisku. Wiarus, to jednak taki zespół, który przed nikim nie pęka, a więc i w Świerczynie będzie chciał powalczyć o jakieś punkty. Ciekawy, a jednocześnie bardzo ważny mecz przed Pionierem 95 Borne Sulinowo. W Wierzchowie Pomorskim borneńczycy zagrają z tamtejszym Kolejarzem, który jak do tej pory przegrał ze wszystkimi i to bardzo wysoko, o czym niech świadczy stosunek bramek 8:74. Chcąc zdecydowanie oderwać się od gospodarzy w dole tabeli i gonić rywali (Pionier przedostatni z 6 punktami), goście muszą wygrać- Jedziemy z pełnym przekonaniem o zwycięstwie- mówił portalowi trener Pioniera, Dariusz Łacny.- Jedyna obawa to taka, czy gospodarze zbiorą skład, bo z tym może być różnie. My jak nigdy dotąd, dysponować będziemy szeroką kadrą i z optymizmem patrzymy w przyszłość- zakończył trener.
Juniorzy AP Szczecinek w Lidze Wojewódzkiej Juniorów pojadą do Świnoujścia na mecz z Flotą i inny wynik niż wygrana akademików nie wchodzi raczej w grę, zważywszy na fakt, że w Szczecinku, w pierwszej rundzie (grają 4 rundy w sezonie) 12 września nasi rozgromili Flotę aż 9:0.- Wbrew pozorom nie będzie to łatwy dla nas mecz, zważywszy na fakt, że wciąż nas prześladują choroby i kontuzję- mówił nam trener AP, Krzysztof Siemaszko.- Oczywiście jedziemy powalczyć o pełną pulę, choć z młodzieżą to różnie bywa- dodał trener.
IV liga: sobota 24.10 godz. 14.00 MKP Szczecinek – Osadnik Myślibórz
KKO: sobota godz. 15.00 Hubertus Biały Bór – Olimp Złocieniec
sobota godz. 15.00 Sława Sławno – Błonie Barwice
OR: sobota godz. 15.00 Zawisza Grzmiąca – Radew Białogórzyno
sobota godz. 15.00 Kolejarz Wierzchowo – Pionier 95 Borne Sulinowo
sobota godz. 15.00 Grom Szwecja – Orzeł Łubowo
niedziela godz. 14.00 Drzewiarz Świerczyna – Wiarus Żółtnica
LWJ: sobota godz. 12.00 Flota Świnoujście – AP Szczecinek (ZetPe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *