Z IV Ligi na Mistrzostwa Świata

Odsłony: 1144

Konrad Romańczyk wychowanek UKS 7 Szczecinek następnie grający m.in. w Darzborze Szczecinek obecnie reprezentuje czwartoligowy Gryf Polanów został powołany do kadry Polski . Jest to wojskowa kadra Polski, która po przejściu eliminacji pojedzie na Puchar Świata do Omanu. Wyjazd wojskowej reprezentacji na Puchar Świata to pokłosie dobrej gry w eliminacjach. W czerwcu 2016 roku w niemieckim Augustdorfie Polacy awansowali z grupy rywalizując z Niemcami, Holandią i Litwą.

– Ostatnio mieliśmy cały czas zgrupowania- powiedział nam Konrad Romańczyk- trenowałem w takich ośrodkach jak Żagań, Gniewino a ostatnio Cetniewo. Aby się dostać do tej kadry przeszedłem kilka selekcji i się udało. W Omanie zagramy w grupie z Egiptem, Syrią i Kanadą. Zespoły arabskie mają bardzo silne składy. Większość z nich ma za sobą grę w pierwszej reprezentacji i to w kilkunastu meczach. Działacze Omanu bardzo profesjonalnie podeszli do tego turnieju. Jest maskotka imprezy, logo imprezy, strona na facebooku. Z pewnością będzie to dla mnie kolejna po Korei przygoda życia. Kadrę mamy nie złą. Możemy powalczyć. Plan minimum wyjście z grupy – dodał Konrad. Dodajmy, że Konrad strzelił jedna z bramek w meczach przygotowawczych na obozie w Cetniewie.

romanczyk

Polską kadrę reprezentują zawodnicy takich klubów jak m.in. Gryf Polanów, Ilonka Rzepin( IV liga grupa lubuska), Stradomia Częstochowa (klasa okręgowa, grupa Częstochowa I), Pogoń Lębork( III liga grupa II) CZY Czarnych Żagań (klasa okręgowa, grupa Zielona Góra).

Turniej potrwa od  15 do 28 stycznia. Kadra Polski zagra 17 z Egiptem, 19 z Syrią a 21 z Kanadą.

Wojskowe mistrzostwa świata rozgrywane są od 1946 roku. Pierwszy tytuł w Pradze wywalczyła reprezentacja Anglii. Od 2001 roku o medale rywalizują również futbolistki. Pierwszymi złotymi medalistkami zostały Niemki. W ostatnich latach czempionaty nie były rozgrywane regularnie. Od 1995 roku, kiedy to dla uczczenia 50. rocznicy zakończenia II wojny światowej pod patronatem CISM odbyły się I Letnie Igrzyska Wojskowe w Rzymie, piłkarze walczą o medale na wszystkich igrzyskach. Pomiędzy trzecimi igrzyskami w Katanii w 2003 roku i czwartymi w Indiach w 2007 roku odbył się w niemieckim Warendorfie (w 2005 roku) ostatni „pozaolimpijski” czempionat. Z kolei pomiędzy igrzyskami w Rio de Janeiro w 2011 roku i w Mungyeong w 2015 roku zamiast mistrzostw świata zorganizowano w 2013 roku w Baku I Wojskowy Puchar Świata, w którym udział wzięło 16 męskich drużyn. W tym roku w Omanie odbędzie się II Wojskowy Puchar Świata w Piłce Nożnej.

W tych mistrzostwach zagrają tacy zawodnicy jak:

W zespole z Irlandii m.in.: Darren Kelly grający wcześniej w klubach irlandzkich jak Derry City czy Portadown, Sean Gannon dzisiaj grający w irlandzkim Dundalk FC. W Egipcie: Salah Mohamed grający obecnie w AS Roma, był zawodnikiem m.in. Basel, Chelsea czy Fiorentiny( naj. wartość rynkowa 30 mln. euro),  w Syrii: Yousef Qalfa mający za sobą 5 meczów w reprezentacji narodowej Syrii,

 

 

oman3n

Zdjęcia: facebook, wiadomość polska- zbrojna.pl

 

oman4_n oman2_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *