Wygrana Kadetek Gromu w Szczecinie

Odsłony: 108

W niedzielne południe – 4 grudnia 2016 w hali sportowej Szczecińskiego Domu Sportu rozegrano kolejkę U16 Zachodniopomorskiej Ligi Kadetek.

Gospodarzem zawodów był zespół prowadzony przez Marka Żukowskiego – Kusy Wilki Morskie II Szczecin. Grom tym razem udał się na mecz w roli cichego faworyta.

Oczekiwania przedmeczowe się potwierdziły, kadetki z Turowa, choć nie zagrały dobrych zawodów, to spokojnie kontrolowały wynik spotkania przez całe 40 minut. Dzięki wypracowywanej przewadze trener GROMu mógł stosować różne warianty obrony, po czym wracał do najlepszych rozwiązań gdy przewaga zespołu topniała.

W grze 1 na 1 w obronie popełnialiśmy zbyt wiele błędów, które skutkowały przewinieniami lub łatwą stratą punktów. Tych z kolei w całym meczu daliśmy sobie rzucić zbyt wiele. W pierwszej połowie dość słabo wyglądała również nasza zbiórka ale ten element poprawiliśmy w drugiej części gry. Na pochwałę na pewno zasługuje szybka gra w kontrataku, która pozwoliła nam zdobywać łatwe punkty- podsumowuje występ swojego zespołu Marcin Pietrzak.

Po rozegraniu dwóch pełnych kolejek ligowych, zespół kadecki GROMu bez porażki zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie kadetek już za tydzień. Zapraszamy więc do Turowa na dwa spotkania naszych zespołów w których będziemy podejmować drużyny z Koszalina.

W niedzielę 11 grudnia o 10:00 mecz w kategorii wiekowej U14 rozegrają z KSKK Koszalin młodziczki, zaraz po nich o 12:00 kadetki podejmą UKS 16 Koszalin.

KUSY WILKI MORSKIE II Szczecin  55 : 79  GKS GROM Turowo

(14:25, 12:18, 9:20, 20:16)

Dla Gromu:  Szewczyk Karolina 21, Król Izabela 16, Bukowska Daria 12, Noga Agata 10 (1×3), Kononowicz Magdalena 10, Wit Anna 6, Tomaszewicz Kinga 4, Wiśniewska Wiktoria, Gorbacz Julia, Górzyńska Karolina.

wiadomość: GKS Grom Turowo

szczecin4szczecin3szczecin2szczecin1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *