Wychowanek szczecineckich klubów Maciej Białczyk z profesjonalnym kontraktem

      Obrońca Pogoni Szczecin – Maciej Białczyk – podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Utalentowany defensor związał się z Dumą Pomorza trzyletnią umową.
Szesnastoletni stoper swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Akademii Piłkarskiej Szczecinek. Do Szczecina trafił przed trzema laty ze szczecineckiego oddziału Akademii Piłkarskiej Reissa. W granatowo-bordowych barwach rozwijał się pod okiem trenerów Tomasza Bieleckiego i Patryka Dąbrowskiego.
Przed rokiem – pod wodzą trenera Piotra Łęczyńskiego – sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski w kategorii U15 oraz stanął na najwyższym stopniu podium w rywalizacji kadr wojewódzkich. Dobrą postawą zwrócił na siebie uwagę selekcjonera reprezentacji Polski, Marcina Dorny, który zaprosił go na konsultację selekcyjną kadry U15.
W obecnym sezonie Maciej Białczyk rywalizował na poziomie Centralnej Ligi Juniorów U17. Utalentowany obrońca był podstawowym zawodnikiem trenerów Pawła Crettiego i Marcina Łazowskiego, rozgrywając łącznie 24 spotkania. W przyszłym sezonie szesnastolatek będzie walczył o miejsce w składzie zespołu juniorów starszych. – Bardzo się cieszę, że mogłem podpisać profesjonalny kontrakt. Dla mnie to ważna chwila. Dziękuję władzom klubu za zaufanie i zrobię wszystko, żeby go nie zawieść – mówi obrońca Pogoni.
Z porozumienia z zawodnikiem zadowolony jest również prezes Akademii, Dariusz Adamczuk. – Maciek od kilku lat robi stałe postępy. Swoją pracowitością i oddaniem bez wątpienia zasłużył na nasze zaufanie. Mam nadzieję, że profesjonalny kontrakt będzie dla niego siłą napędową do realizacji kolejnych wyzwań.

zdjęcie i tekst: akademia.pogonszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *