Wielim wygrał pierwszy mecz barażowy o II Ligę Futsalu

W niedzielę 22 stycznia Wielim Szczecinek rozegrał swój pierwszy mecz barażowy o możliwość gry w II Lidze Futsalu. Był podejmowany w Sławoborzu przez Futsal Kołobrzeg. Zespół gospodarzy to zdobywca Pucharu Polski na szczeblu ZZPN za rok 2022. Mecz zaczął się od prowadzenia zespołu gości. W 4 minucie meczu strzelcem bramki był Michał Leszczyński. Na drugiego gola kibice nie czekali długo. Na 2:0 dla Wielimia podwyższył Karol Dołgowski w 6 minucie meczu.  Dość szybko padła również bramka na 3:0. W 8 minucie meczu strzelcem był Wojciech Gersztyn. Dobra gra zawodników gości i szybkie dość duże prowadzenie. Wielim mógł strzelić na 4:0 jednak karnego nie wykorzystał Wojciech Gersztyn w 16 minucie meczu. Gospodarze za to w  18 minucie zdołali strzelić bramkę na 3:1. Wielim szybko strzelił na 4:1  za sprawą Kacpra Kaczmarka i taki wynik był do przerwy. Druga część meczu zaczęła się bramką strzeloną przez Wojtka Gersztyna i było 5:1. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat i zdołali dojść na 5:3. Wielim po dobrze wykonanym rzucie karnym przez Michała Leszczyńskiego zdołał podwyższyć na 6:3.  Futsal zmniejszył rozmiary porażki do 6:5. Ostatnie dwie minuty to skuteczna obrona gości, którzy zdołali utrzymać wynik spotkania. Pierwszy mecz barażowy zakończony zwycięstwem Wielimia. Z pewnością każdy z zawodników zasługuje na pochwały.

Futsal Kołobrzeg – Wielim Szczecinek 5:6  (1:4)

Bramki dla Wielimia strzelali: Wojciech Gersztyn-2, Michał Leszczyński-2, Kacper Kaczmnarek, Karol Dołgowski

Skład zespołu: Sochalski – Boderek, Dołgowski, Gersztyn, Kaczmarek. Na zmiany wchodzili: Giżycki, Leszczyński, Siatkowski, Środkowski Igor, Środkowski Filip