Razem tworzymy Wielki Wielim – koszulki dla piłkarzy

Odsłony: 136

                   Wielim Szczecinek to piłkarska legenda naszego regionu. Po siedmioletniej nieobecności klub wrócił na piłkarską mapę powiatu szczecineckiego. Samorząd powiatowy ufundował odradzającej się drużynie koszulki, które w piątek (20.01) piłkarzom przekazał wicestarosta Robert Fabisiak.

                    Historii Wielimia Szczecinek kibiców piłkarskich z regionu uczyć nie trzeba. Istniejący od 1947 roku klub przez dziesięciolecia dostarczał mieszkańcom sportowych emocji. W 2015 roku kiedy to doszło do fuzji Wielimia i Darzboru, klub zniknął z piłkarskiej mapy Szczecinka. Wrócił po latach, aby znów odnosić największe trumfy, tym razem w lidze futsalu. Klub gra w III dywizji, ale już stoczył swój pierwszy, wygrany bój Futsalem Kołobrzeg o awans do drugiej ligi! Piłkarze zagrali to spotkanie z herbem Powiatu Szczecineckiego na piersi.

                  Nowy Zarząd Klubu (Mateusz Kwiecień – prezes, Przemysław Skawiński-wiceprezes, Rafał Glanc – członek Zarządu) zwrócił się do wicestarosty szczecineckiego Roberta Fabisiaka z prośbą o ufundowanie przez samorząd powiatowy koszulek dla zawodników. Wicestarosta przedstawił wniosek Zarządowi Powiatu i tak oto nowe uniformy trafiły do piłkarzy.

            Wielim Szczecinek to historia szczecineckiej piłki, więc odrodzenie klubu to powód do radości dla naszych kibiców – oznajmił wicestarosta Robert Fabisiak chwilę przed przekazaniem koszulek. – Bardzo się cieszę, że Powiat Szczecinecki dołożył swoją cegiełkę do odbudowy tej drużyny.

           Chciałbym bardzo podziękować wicestaroście Robertowi Fabisiakowi oraz całemu Zarządowi Powiatu za wsparcie naszego klubu – powiedział podczas krótkiej konferencji Mateusz Kwiecień. – Mogę zdeklarować, że nasi piłkarze odwdzięczą się sportowymi wynikami.

               Biorąc pod uwagę ostatni mecz „Wielimowców” trzeba powiedzieć, że nie są to słowa rzucone na wiatr. Przed piłkarzami drugi mecz barażowy z Futsalem Kołobrzeg. Trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwo i awans do II ligi! Wielki rewanż już w najbliższą niedzielę, 29 stycznia o godz. 17:00 w Hali Sportowej w Czarnem.

Foto: Gryf TV, wiadomość: powiat.szczecinek.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *