W Szczecinku przez dwa dni grano w bule

        W sobotę oraz w niedzielę (18-19 lipca) w Szczecinku rozegrano dwa turnieje gry w bule. Organizatorem tych zmagań był BORBUL Borne Sulinowo we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Szczecinku. Terenem zmagań były alejki parkowe przy wyciągu narciarskim.

      W sobotę uczestniczyło 25 par z terenu całej Polski. Grano o puchar klubu BORBUL. Można było zobaczyć zawodników, którzy liczą się w zawodach rangi mistrzowskiej. Przyjechali zawodnicy ze Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Subkowy, Gdańska, Bydgoszczy, z pobliskiej Gwdy Wielkiej jak i Bornego Sulinowa czy Szczecinka. Rozegrano 7 rund po 50 minut. Najlepsi okazali się zawodnicy z Klubu Petanque Subkowy Tomasz  Mackiewicz i Jędrzej Wyczling. Drugą pozycję zajęli również zawodnicy z Subków Adam Wyczling i Roman Drewek. Trzecia pozycja przypadła dla Małgorzaty Klugiewicz reprezentującej KS Leszczynko oraz Tomasza Renkas ze Śremskiego klubu BULER. Najlepsza para z naszego powiatu zajęła 12 miejsce. Byli to zawodnicy z Klubu Sportowego Gwda Wielka Anna i Rafał Glanc.

     W niedzielę uczestniczyły 24 pary. Większość z nich grała również i w sobotę. W niedzielnych zawodach grano o Puchar Burmistrza Szczecinka. Po rozegraniu 7 rund zwycięzcami zostali zawodnicy z Subkowy Adam Wyczling i Roman Drewek. Drugą pozycję zajęli Małgorzata Klugiewicz reprezentująca KS Leszczynko oraz Tomasz Renkas ze Śremskiego klubu BULER a trzecie miejsce przypadło dla Tomasza  Mackiewicza i Jędrzeja Wyczlinga. Jak widać ponownie całe podium przypadło trójce z sobotnich gier tylko w innym ustawieniu. Najlepszym zawodnikiem z naszego regionu w tym dniu był Tadeusz Datta reprezentujący BORBUL, który w parze grał z Ryszardem Kucharskim reprezentujący Sokoła Wrocław.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *