AktualnościMłodzieżPiłka nożna

W sobotę młodzi zawodnicy grali Ku pamięci Igora

Visits: 222

W sobotę 5 grudnia w hali OSiR przy ulicy Słowiańskiej rozegrany został halowy turniej piłki nożnej rocznika 2009 pod nazwą Ku pamięci Igora. Igor zginął w wypadku samochodowym 11 maja 2020 roku. Miał 11 lat.  Pierwszym jego klubem był Hubertus Biały Bór i trener Tomasz Kopiszka .  Następnie grał w Akademii Piłkarskiej Szczecinek w roczniku 2009 trenera Roberta Siwińskiego. Wystąpił gościnnie na dwóch turniejach w barwach Pioniera 95 Borne Sulinowo rocznika 2009.

Do turnieju zaproszono: Hubertus Biały Bór, Pionier 95 Borne Sulinowo, Pomorzanin Nowogard (dwie drużyny), Iras Czaplinek oraz dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Szczecinek. Rozegrano 21 meczów. Grano każdy z każdym 1×10 minut. Po rozegraniu wszystkich spotkań pierwsze miejsce przypadło Hubertusowi Biały Bór, który zdobył 15 pkt. Drugie miejsce z 14 pkt, przypadło Irasowi Czaplinek a trzecie pierwszemu zespołowi szczecineckiej akademii. Kolejne miejsca zajęli: Pomorzanin I Nowogard, Akademia Piłkarska II Szczecinek, Pomorzanin II Nowogard i Pionier 95 Borne Sulinowo. Najlepszym strzelcem został z 6 bramkami Artem Zyienko z Hubertusa, najlepszym bramkarzem wybrano Piotra Michalskiego z Irasa a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Aleksandrę Hrymak z Hubertusa.

Na koniec turnieju wręczono puchary, statuetki oraz medale dla wszystkich uczestników turnieju. W czasie grania młodzi zawodnicy mogli częstować się słodkościami, owocami oraz ciepłym poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorów. Organizatorzy dziękują dla Firmy Smak Pomorski za ufundowanie słodkości, firmie KasTech za ufundowanie nagrody rzeczowej w postaci plecaka dla najlepszego zawodnika, Robertowi Siwińskiemu za współorganizację turnieju oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Szczecinku za udostępnienie sali.