AktualnościPiłka nożna

Turniej Orlika 2005/2006

Visits: 178

W minioną niedzielę 6 marca w hali OSiR przy ul Wiatracznej w Szczecinku, rozegrana została kolejna odsłona Ligi KOZPN Orlik – kategoria dzieci urodzonych w 2005 i 2006 roku. W grupie powiatu szczecineckiego występuje 10 zespołów, w tym szczecineckie akademie, liga jest punktowana, a zwycięska drużyna z trzech rund – jesień, hala, wiosna – reprezentować będzie powiat szczecinecki w finałach KOZPN i dalej ZZPN. Organizatorem ostatnich zawodów był UKS AP Reissa w Szczecinku, a przebieg turnieju, mimo dużego wyzwania organizacyjnego ( 9 drużyn, 1 boisko, każdy z każdym ) odbył się bardzo sprawnie, w miłej atmosferze i bez zakłóceń. Po raz czwarty z rzędu czyli we wszystkich odsłonach rozgrywek Ligi 2005 i 2006, zwyciężyła drużyna AP Reissa Szczecinek, która rozegrała 8 meczów, wszystkie zwycięskie, 1 bramka stracona, 23 strzelone i w tabeli po wszystkich turniejach zdecydowanie prowadzi. W zawodach nie mógł wziąć udziału drugi zespół ligowej tabeli Pionier 95 Borne Sulinowo, z powodu kolizji terminu turnieju z terminem szkolenia trenera.

– Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich chłopców – mówi trener AP Reissa Michał Boderek.- W każdym meczu jest rywalizacja ale udało nam się czwarty raz z rzędu zwyciężyć i to w pięknym stylu. Zdobyliśmy komplet 24 punktów, widzę duży postęp u swoich zawodników, pokazaliśmy bardzo fajny styl gry i jesteśmy jeszcze bliżej powtórzenia sukcesu z sezonu 2014/2015 czyli udziału zwycięzców w prestiżowych finałach KOZP i wojewódzkich ZZPN.
Z kolei w turnieju udział wzięły aż cztery drużyny Akademii Piłkarskiej Szczecinek – wszystkie sponsorowane przez firmę Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. Rocznik 2005 (trenerzy Michał Ponichtera / Bartłomiej Gersztyn) grał pod szyldem AP Szczecinek III i IV, a rocznik 2006 (trenerzy Marcin Brzozowski / Szymon Dobrosielski) jako AP Szczecinek I i II. Ostatecznie najwyżej sklasyfikowany został zespół AP Szczecinek IV, który w trakcie całego dnia rywalizacji przegrał tylko jedno spotkanie, w pozostałych będąc górą.
( Info- AP Reissa i AP Szczecinek, foto- własne).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *