Trzy punkty zespołu Poczobuta

            W ubiegły weekend na boiskach centralnych lig ( od Ekstraklsay do III Ligi) wystąpiło kilku zawodników, którzy reprezentowali barwy szczecineckich klubów lub wywodzą się z naszego powiatu.

            Jarosław Fojut w meczu z Zagłębiem Lubin nie wystąpił. Jego Pogoń przegrała 0:3 i zajmuje odległą pietnastą pozycję z 3 punktami.

            W Bielsku Białej trzy punkty wywalczyła Bytovia Bytów. Cały mecz rozegrał Bartek Poczobut. Już w 16 minucie został ukarany żółtym kartonikiem. Bartek w doliczonym czasie gry mógł strzelić bramkę jednak dojrzał lepiej ustawionego kolegę i zagrywając mu zaliczył asystę w spotkaniu. Bytovia wygrała z Podbeskidziem 2:0. Bytowianie z sześcioma punktami wraz z Odrą Opole liderują w tabeli Nicea I Ligi.

            Kolejnej porażki doznała Legionovia Legionowo. Zespół Mateusza Kwiatkowskiego przegrał u siebie z Wartą Poznań 2:3. Mateusz zagrał cały mecz. Po dwóch kolejkach Legionowo plasuje sie na piętnastej pozycji z zerowym kontem punktowym. 

            Zespół Błękitnych Stargard prowadzi Krzysztof Kapuściński (grał m.in w Orle Łubowo i Wielimiu Szczecinek) i od tego sezonu gra w tym klubie Mariusz Rzepecki, który jesienią sezonu 2008/2009 reprezentował barwy Darzboru Szczecinek.  Trzydziesto trzy letni bramkarz wystapił w meczu ligowym ze Stalą Stalowa Wola. Mariusz zachował czyste konto co pozwoliło zremisować zespołowi 0:0. Błękitni z 4 punktami zajmują piątą pozycję.

            Na ławce rezerwowej przesiedział mecz trzecioligowego Stilonu Gorzów Patryk Bednarski były zawodnik AP Szczecinek. Jego zespół przegrał u siebie z  Rekordem Bielsko Biała 1:3. Zespół z Gorzowa prowadzi Adam Gołubowski, który w sezonie 2001/2002 reprezentował barwy Wielimia Szczecinek.

           Na trzecioligowych boiskach również będzie grał Mateusz Kosacki. Mateusz w sezonie 2011/2012 oraz jesienią sezonu 2012/2013 reprezentował AP Szczecinek. Mateusz przeszedł z Vinety Wolin do Świtu Skolwin trzecioligowcem w grupie II. Wystapił w ostatnim meczu sparingowym z juniorami Pogoni Szczecin 60 minut. Jego zespół wygrał 6:0. Pierwszy mecz ligowy Świtowcy rozegrają 12 sierpnia i podejmować będą GKS Przodkowo. Trenerem Świtu jest Paweł Ozga, który w sezonie 2001/2002 reprezentował barwy Wielimia Szczecinek.

zdjęcie : drutex-bytovia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *