AktualnościIV ligaPiłka nożna

Swoich kibiców MKP żegna zwycięstwem

Visits: 759

Ostatnim rywalem MKP w meczach u siebie w pierwszej rundzie sezonu 2016/2017  był 19 listopada Gryf Kamień Pomorski. Rywal w ostatnim okresie przezywa kryzys w zespole. We wtorek 15 listopada z pracą w klubie pożegnał się trener zespołu , znany z gry m.in. w Pogoni Szczecin Ferdinand Chi Fon. Wiadomo było więc, że faworytem spotkania będą gospodarze. Pierwsze dziesięć minut to przewaga gości. Jeden strzał broni Grenda a po uderzeniu głową piłka trafia w słupek. Następnie zaczęła się gra MKP. Przewaga rosła z minuty na minutę. Do trzydziestej minuty strzały szczecineckich zawodników są nie celne lub broni bramkarz gości. M.in. Jabłoński, Kaszczyc czy Szymański. Wreszcie w 32 minucie po strzale Góry i odbiciu piłki przez bramkarza gości dobija celnie Szymański i futbolówka ląduje w sieci, 1:0 dla gospodarzy.Zawodnicy MKP szybko mogli stracić bramkę na 1:1. Zawodnik gości popisał się bardzo dobrym strzałem ale bramkarz MKP Grenda obronił wspaniałą paradą. Do przerwy szczecineccy zawodnicy nie podwyższyli wyniku choć mieli na to szansę. Swoje sytuacje nie wykorzystali: Jurjewicz, Woźniak, Kaszczyc. Po przerwie ponownie początek to dobra sytuacja gości i dobrze reaguje bramkarz gospodarzy. W 57 minucie wynik zostaje podwyższony na 2:0 po dopełnieniu formalności przez Malczyka . Wcześniejsza dobra wymiana piłki na linii Malczyk – Szymański dała efekt.Końcowe dwadzieścia minut to zdecydowana przewaga MKP. Ciągłe ataki na bramkę gości i efekt był już w 73 minucie. Wprowadzony wcześniej Bedliński podwyższa na 3:0 wykorzystując sytuację sam na sam. Po zdobyciu trzeciego gola trener Z.Węglowski dokonał jeszcze dwóch  zmian dając szanse zaprezentowania się młodszym zawodnikom , którzy w sezonie grają mniej . Zarówno Patryk Kowalczyk jak i Krystian Górka pokazali się z dobrej strony aktywnie uczestnicząc w kolejnych akcjach ofensywnych zespołu i dążąc wraz z zespołem do podwyższenia wyniku . Do końca meczu gospodarze zdecydowanie opanowali sytuację na boisku. Goście zdołali jeszcze przeprowadzić jedna dobrą sytuację, która ponownie wybronił dobrze grający tego dnia bramkarz gospodarzy. Był to ostatni mecz tej rundy MKP u siebie.  Był to najniższy wymiar kary dla przyjezdnych w tym spotkaniu . Mimo , że piłkarze Gryfa stworzyli sobie kilka sytuacji , to jednak pewnie w tym dniu grała defensywa gospodarzy, która nie pozwoliła na utratę choćby jednej bramki . Z drugiej strony na uwagę zasługuje kolejny dobry mecz w wykonaniu Mateusza Malczyka , który na tle dobrze grającej drużyny MKP był wyróżniającym się zawodnikiem

Do zakończenia rundy pozostała jeszcze jedna kolejka. W ostatnim meczu MKP będzie podejmowane 26 listopada przez Osadnik Myślibórz.

MKP Szczecinek – Gryf Kamień Pomorski 3:0(1:0)

Bramki dla MKP: Szymański, Malczyk, Bedliński

MKP: Grenda – Woźniak, Kusiak, Jurjewicz, Gobis – Góra, Jabłoński (81. Górka), Malczyk, Jureczko – Kaszczyc (67. Bedliński), Szymański (77. Kowalczyk)

Sędziowie: Krzewski ,S. Basiejko , Stasiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *