AktualnościInnePozostałe

Sukces Gabriela Łosiewicza! Zajął II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetów w Puszczykowie!

Visits: 51

W dniach 7 – 9 grudnia br. zawodnik Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego oraz uczeń I klasy matematyczno-inżynierskiej I LO im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku razem z 24 czołowymi młodymi tenisistami z Polski w kategorii wiekowej do lat 16 zameldował się w Angie Kerber Academy, aby rywalizować w kolejnym Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym.
Po rozstawieniu w I rundzie Gabriel rywalizację rozpoczął od rundy II gdzie pokonał (2:6, 6:3, 6:2) reprezentującego Warszawianka Klub Tenisowy – Damiana Piekarza.
W ćwierćfinale na Gabriela czekała “turniejowa 1”, czyli 12 rakieta w Polsce w osobie Michała Osomańskiego (Krzycki Klub Sportowy Wrocław). Wynik to 6:3, 6:2 dla Gabriela!
To co zaserwował nasz zawodnik w meczu półfinałowym z Zachariaszem Pawłem Rytelewskm (Sekcja tenisowa AZS Poznań) mogłoby niejednego przyprawić o szybsze zejście z tego świata i jednocześnie świadczy o niezwykłej woli walki naszego zawodnika. Po dwóch pierwszych setach stan meczu wynosił 1:1. W trzecim – decydującym secie przeciwnik prowadził już 5:2! Gabriel doprowadził do stanu 5:5, potem 6:6, by wygrać po bardzo emocjonującym tiebreaku! Tym samym znalazł się w finale, po raz kolejny pokonując wyżej rozstawionego zawodnika.
Po niespełna godzinnym odpoczynku Gabryś musiał stanąć do walki finałowej z Goranem Zgołą. Tutaj również walczył dzielnie do ostatniej piłki. Drugi set wygrał po tiebreaku, „wyciągając” wynik ze stanu 2:4. Niemal każdy gem kończył się wygraną po wielu przewagach i równowagach. Gabriel musiał tym razem uznać wyższość rywala ale i tak osiągnął bardzo imponujący wynik!
Gratulacje dla Gabriela i trenerów pracujących z nim na co dzień.