AktualnościIV ligaPiłka nożna

Sparingi: Przegrana MKP w Koszalinie

Visits: 241

Kolejny mecz kontrolny MKP Szczecinek i kolejny trudny rywal z wyższej klasy rozgrywkowej. Tym razem w piątek 19 lutego w Koszalinie, rywalem zespołu szczecineckiego była tamtejsza III ligowa Gwardia. Mecz po dość ciekawym i wyrównanym przebiegu zakończył się nieznacznym triumfem koszalinian 2:1 (0:1). Gola dla MKP w 33 minucie strzelił Kamil Brodowicz, a dla gwardzistów w 56. Szkopiński i w 60. Brzeziański.- Był to dla nas bardzo wartościowy sprawdzian- mówił po meczu grający trener Zbigniew Węglowski.- Gwardia to twardo grający zespół, umiejętnie i szybko przechodzący do kontrataków. Był to już nasz przedostatni sparing. Mieliśmy sporą ilość testowanych graczy ( 7 dop. red.), stąd też nasza gra wyglądała trochę inaczej niż zwykle. Nie była tak płynna. Mimo tego udało się nam przećwiczyć kilka wariantów gry, które chcielibyśmy potem zastosować w lidze, czy też w pucharze. Na dziś mogę powiedzieć, że część z graczy testowanych dalej powinna z nami zostać, inni zaś przyjechali, bo chcieli się sprawdzić i czy dojdziemy do jakiegoś porozumienia, to już odrębna sprawa- zakończył Węglowski.
W Koszalinie MKP zagrał w składzie: Wilczyński (70. Celiński)- Brodowicz (46. Kozanko), Kusiak (46. testowany), Hrymowicz, Jurjewicz (46. Jaroszyński), Góra (46. Szydlak), Malczyk (46. Jabłoński), Bedliński (46. Węglowski), Jureczko (46. Zych, 70. Winnicki), Guźniczak (46. Jaworski), testowany (46. testowany).
W sobotę 27 lutego MKP zagra ostatni sparing w czasie tych przygotowań. Rywalem będzie Sparta Węgorzyno, wicelider Szczecińskiej Klasy Okręgowej.-Ten mecz o ile tylko pozwolą warunki atmosferyczne i boiskowe, chcielibyśmy rozegrać w Szczecinku- dodał trener. (ZetPe).

Foto- Facebook Gwardia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *