AktualnościPiłka nożna

Sobota i niedziela na boiskach w regionie

Visits: 210

 

Najbliższy weekend (9 -10 kwiecień) przyniesie kolejne mecze we wszystkich klasach piłkarskich powiatu szczecineckiego.

W IV lidze, drużyna MKP Szczecinek, po dwóch ostatnich porażkach (z Iną i Hutnikiem) stanie przed ogromną szansą rehabilitacji, gdyż jej rywalem w Szczecinku, będzie outsider tabeli Wiekowianką Wiekowo. Jednak gwoli ścisłości trzeba dodać, że patrząc po wynikach rundy wiosennej, to wygląda na to, że Wiekowianka, to nie ten sam zespół co jesienią. O ile w rundzie jesiennej gracze z Wiekowa ugrali tylko 3 punkty, o tyle wiosną w czterech spotkaniach odnieśli już dwie wygrane (dla porównania MKP tylko jedna wygrana i remis). Nie przegrywają już wysoko, a toczą przeważnie wyrównane boje. Mały (oby) kryzys jaki dotknął MKP, może być sprzymierzeńcem gości. Wierzymy jednak, że zespół szczecinecki otrząśnie się z niemocy i pewnie zainkasuje 3 punkty. Warto też zwrócić uwagę, że mecz ten, ze względu na organizowany w Szczecinku finał wojewódzki Pucharu Tymbarku, został przeniesiony z soboty 9 kwietnia na niedzielę 10 kwietnia. Godzina bez zmian.- Na pewno nie zagra Maciejewski (kontuzja). Znaki zapytania jeżeli chodzi o Kozanko i Winnickiego (też jakieś urazy). Pozostali z tych, którzy trenują i grają będą do dyspozycji. Praktycznie nie wiem, co dzieje się z braćmi Knajdrowskimi- przekazał grający trener MKP, Zbigniew Węglowski.- Goście praktycznie nie walczą o nic. Grają na luzie i wiosną nieźle im to wychodzi. My musimy skuteczniej zagrać w ofensywie i nie tracić goli. Powiem tak, że nawet najniższe zwycięstwo np. 1:0 będzie mnie satysfakcjonować- zakończył Węglowski.

W Koszalińskiej Klasie Okręgowej z dwóch drużyn naszego powiatu, u siebie zagrają Błonie Barwice. Klub z Barwic stanie przed bardzo trudnym zadaniem, gdyż za rywala będzie miał silny zespół Sokoła z Karlina (4 miejsce w tabeli). Karlinianie, choć mają już sporą stratę do prowadzących zespołów, to wciąż mogą się liczyć w walce o awans do IV ligi.- W naszym zespole zabraknie Walczaka i Mikołajczyka, obaj szkoła, ale wrócą po pauzach za kartki Sysko i drab- mówił portalowi dyr. sportowy Błoni Bogusław Jabłoński.- Zdajemy sobie sprawę, że Karlino, to groźny zespół, który przed ta rundą się wzmocnił, a także pozyskał nowego trenera, znanego w okręgu, wielce doświadczonego Mirosława Skórkę (prowadził min. Gwardię Koszalin, czy Wielim Szczecinek w ubiegłym wieku). My jednak zamierzamy z nimi powalczyć, a co będzie pokaże boisko- dodał dyrektor.

Drugi nasz zespół w KKO, Hubertus Biały Bór, wyjedzie na trudny mecz do Sianowa z tamtejszą Victorią. Białoborzanie nie mający już praktycznie nic do stracenia, muszą powalczyć o jak najlepszy wynik, najlepiej punktowy.- Tym razem powinno nas być trochę więcej- mówił nam prezes Hubertusa, Józef Walawko.- Powrócą po pauzie za kartki Warda i B. Borowicz. Wybieramy się do Sianowa z nadzieją powalczenia z gospodarzami, bo dla nas każdy punkt jest niezmiernie cenny- dodał Walawko.

Z czterech naszych zespołów w Okręgówce Regionalnej, Aż trzy zagrają u siebie.

Wiarus Żółtnica, po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Orłem, tym razem stanie przed ogromną szansą na kolejne punkty, bowiem za rywala będzie miał zdecydowanie najsłabszy zespół tej klasy Kolejarz Wierzchowo Złocienieckie, który przegrywa prawie wszystkie mecze, często w dwucyfrowym stosunku.- Mimo, że rywal wygląda na słabego, to my szanujemy każdego rywala i przed meczem punktów sobie nie dopisujemy- powiedział portalowi kapitan Wiarusa, Mariusz Rychter.- Pod znakiem zapytania stoi udział Łukasza Staciwy ( sprawy służbowe), a pozostali powinni być do dyspozycji. Pozostaje wyjść na boisko, strzelić przynajmniej jednego gola więcej i wygrać mecz- podsumował Rychter.

Orzeł Łubowo, tym razem na swoim boisku gościł będzie Calisię Kalisz Pomorski.- Goście, to od paru sezonów niewygodny dla nas rywal- mówił portalowi kierownik Orła, Leszek Kapuściński.- Bardzo często w spotkaniach między nami padał wynik remisowy. Teraz chcielibyśmy wygrać, ale nasza sytuacja nie jest łatwa. Znów zabraknie nam wielu zawodników. Kontuzjowani są Dębski i Piecyk. Za nadmiar kartek nie wystąpi Pawlak. Zabraknie też naszych weteranów, Socha – kontuzja i Ochocki- wyjazd prywatny. Nie wiemy też kto dotrze z naszych graczy uczących się lub pracujących poza Łubowem. Tak więc jak widać po tej wyliczance, wcale łatwo nam nie będzie- podsumował kierownik.

Trudne zadanie przed Zawiszą Grzmiąca, który gościł będzie wicelidera rozgrywek Saturn Mielno. Gospodarze po dobrym meczu z liderem w Postominie, będą chcieli potwierdzić swoją niezłą, wiosenną dyspozycję.

Na mecz wyjazdowy do Mirosławca, udadzą się gracze Pioniera 95 Borne Sulinowo. Patrząc po dyspozycji berneńczyków w ostatnim meczu z Sadem ( klęska 0:7 u siebie), zbyt wielkich szans zespołowi Pioniera dawać nie można.- Mnie na meczu nie będzie. Wyjeżdżam służbowo na Igrzyska Salezjańskie do Dzierżoniowa- przekazał nam trener Dariusz Łacny.- Co do meczu, to trudno powiedzieć, jaki skład uda się zgromadzić. Od tego bardzo dużo zależy, ale może być z tym kłopot. Jakakolwiek zdobycz punktowa byłaby ogromnym sukcesem zakończył trener.

Juniorzy AP Szczecinek, w kolejnym meczu Ligi Wojewódzkiej Juniorów, na swoim boisku zagrają z Chemikiem Police i nie powinni mieć kłopotów ze zdobyciem kompletu punktów. Zaznaczyć jednak warto, że w meczach jesiennych Chemik był niewygodnym rywalem dla graczy ze Szczecinka i w Policach zremisował 0:0, by w Szczecinku wygrać z AP 2:1.- Tym razem nie będę mógł skorzystać z Czapli (pauza za czerwoną) oraz nie wiem, jak będzie wyglądała sytuacja z Drzewińskim i Paszkowskim- przekazał nam trener Krzysztof Siemaszko.- Rywal dość niewygodny, bo przecież jesienią zremisowaliśmy u nich i przegraliśmy u siebie. Teraz czas na rehabilitację. Podchodzimy z optymizmem do tego spotkania, a jak wyjdzie przekonamy się w niedzielę- zakończył trener.

IV liga: niedziela 10 kwiecień godz. 16.00 MKP Szczecinek – Wiekowianka Wiekowo

KKO: sobota 9 kwiecień godz. 16.00 Błonie Barwice – Sokół Karlino

sobota 9 kwiecień godz. 16.00 Victoria Sianów – Hubertus Biały Bór

OR: gr. południe– sobota 9 kwiecień godz. 16.00 Wiarus Żółtnica – Kolejarz Wierzchowo            Złocienieckie (boisko OSiR Szczecinek)

sobota 9 kwiecień godz. 16.00 Orzeł Łubowo – Calisia Kalisz Pomorski

sobota 9 kwiecień godz. 16.00 Mirstal Mirosławiec – Pionier 95 Borne Sulinowo

  1. północ- niedziela 10 kwiecień godz. 16.00 Zawisza Grzmiąca – Saturn Mielno

Klasa A: gr. I– niedziela 10 kwiecień godz. 12.00 Sokół Spore – Olimpic Warszkowo

niedziela 10 kwiecień godz. 12.00 Pogoń Wierzchowo – Arkadia II Malechowo

  1. III– niedziela 10 kwiecień godz. 12.00 Błękitni Gonne Małe – Sokół Suliszewo

niedziela 10 kwiecień godz. 13.00 Mechanik Turowo – Legion Strączno (boisko w Wilczych Laskach)

niedziela 10 kwiecień godz. 13.00 Wspólni Różewo – Smak Pomorski Wilcze Laski 

Klasa B gr. II- niedziela godz. 16.00 KS Gwda Wielka – Błękitni Ostre Bardo

LWJ: niedziela 10 kwiecień godz. 11.00 AP Szczecinek – Chemik Police (ZetPe).

Foto- Wiarus Żółtnica znów zagra na boisku w Szczecinku. Czy też wygra?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *