Przygotowania MKP Akademii Piłkarskiej

Z początkiem sierpnia ruszyły właściwe przygotowania Akademii Piłkarskiej do nowego sezonu. W tym kluczowym okresie nie mogło zabraknąć wyjazdu na obóz dochodzeniowy. Od soboty w Czarnocinie nad Zalewem Szczecińskim przebywają juniorzy starsi, juniorzy młodsi i żacy. W drugim turnusie do tego samego ośrodka wyjadą trampkarze i orliki.

Ośrodek jest mi dobrze znany, jeździłem tu jeszcze z kadrą województwa zachodniopomorskiego – mówi koordynator Akademii, Tadeusz Datta. – Warunki do pracy są idealne, dzięki czemu przygotowujemy się naprawdę solidnie. Na początek obozu juniorzy starsi zagrali sparing z seniorami Pomorzanina Nowogard i po bardzo dobrej grze wygrali 2-1.

W trakcie nowego sezonu – który ruszy jeszcze w sierpniu – juniorzy młodsi i juniorzy starsi występować będą pod szyldem „Akademia MKP Szczecinek”. – Zdecydowaliśmy się na zgłoszenie juniorów poprzez MKP, po to by zapewnić piłkarzom harmonijny rozwój. Dotychczas najzdolniejsi juniorzy nie mogli spróbować swoich sił w seniorskim MKP, a Ci zgłoszeni do MKP nie mieli możliwości by grać w zespołach Akademii. Jestem przekonany, że ta zmiana wyjdzie na dobre wszystkim – zarówno obu klubom jak i zawodnikom – mówi prezes Akademii, Szymon Bibik.

MKP Szczecinek grę w IV. lidze zainauguruje 13. sierpnia meczem u siebie z Drawą Drawsko Pomorskie. 24. sierpnia rywalizację w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych rozpoczyna Akademia MKP (mecz z Gwardią Koszalin). Tego samego dnia trampkarze – również w Ligach Wojewódzkich – zagrają u siebie z AP Reissa Błonie Barwice. 27. sierpnia rusza natomiast Liga Wojewódzka Juniorów Starszych. Akademia MKP na początek podejmie u siebie AP Kotwica Kołobrzeg.

Tekst i foto : AP Szczecinek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *