AktualnościMłodzieżPiłka nożna

Pracowity weekend zespołów AP Szczecinek

Visits: 552

Rok 2017 dla Szczecineckiej Akademii Piłkarskiej rozpoczął się od zorganizowania Turnieju Noworocznego, który rozegrany został 14 stycznia. Od godziny 10:00 rywalizowały ze sobą dwa zespoły AP Szczecinek 2007(trenerzy- Karol Sadzik i Dorian Pacałaty) oraz zaproszeni goście – Chojniczanka Chojnice (dwa zespoły), Gwardia Koszalin, Błękitni Stargard, Czarni Czarne i U2 Bytów. Drużyny podzielone na dwie grupy rywalizowały ze sobą najpierw w fazie grupowej, następnie w fazie pucharowej. Mecze rozgrywane były po 12 min. Po emocjonującym finale ostatecznie rozgrywki wygrała drużyna ze Stargardu, pokonując w rzutach karnych zespół AP I Szczecinek.

„Akademia zaprezentowała się przyzwoicie, mimo że drugi zespół zajął 7 miejsce. Uważam, że dzieciaki włożyły w grę dużo serca i ambicji a przede wszystkim rywalizowaly zgodnie z zasadami fair play. Ogólnie uważam, że poziom rozgrywek był wyrównany.  Zawodnicy wspierani przez swoich rodziców bardzo przeżywali ten turniej a szczególnie finał, gdzie niestety zwycięstwo przeszło im koło nosa. Bardzo fajnie, że nasza drużyna mogła się zmierzyć z zespołami, których drużyny seniorskie grają w pierwszej, drugiej i trzeciej lidze i mają wyrobioną markę.  Bardzo dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji jak i za dzielne kibicowanie”  powiedział trener Karol Sadzik

Wyniki końcowe:

I miejsce – Błękitni Stargard, II miejsce – AP I Szczecinek, III miejsce – U2 Bytów, IV miejsce – Czarni Czarne, V miejsce – Gwardia Koszalin, VI miejsce – Chojniczanka Chojnice II, VII miejsce – AP Szczecinek II, VIII miejsce – Chojniczanka Chojnice I

Na zakończenie turnieju przyznano również wyróżnienia indywidualne:

  • najlepszy zawodnik – Oskar Konopka – AP Szczecinek
  • najlepszy bramkarz – Bartosz Kurzawa – Błękitni Stargard

W ten sam weekend Akademia Piłkarska była gościem na turnieju Junior Football Academy Cup w Przechlewie. W sobotę 14 stycznia w rozgrywkach brał udział zespół AP Szczecinek rocznik 2008. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Kutrowskiego i Huberta Czeszczewika uplasowała się na trzecim  miejscu, dając się wyprzedzić drużynie gospodarzy  AP JFA Przechlewo i zespołowi U2 Bytów.

Na boisku nie brakowało emocji i pięknych goli. W turnieju, obok naszej drużyny, wystąpiły również zespoły: AP JFA Przechlewo, Iras Czaplinek, Tucholanka Tuchola, KP Pomerania Gdańsk,  Nielba Wągrowiec, Kolejarz Chojnice, U2 Bytów, MKS Chojniczanka Chojnice, UKS Sparta Sycewice, AP Człuchów, AP 2012 MKS Debrzno

Drużyny podzielone na dwie grupy rywalizowały ze sobą najpierw w fazie grupowej, następnie w fazie pucharowej. Mecze rozgrywane były po 10 minut każdy. Drużyna Akademii nie przegrała ani jednego meczu w fazie grupowej. Po 8 godzinach zmagań pierwszy dzień turnieju zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Na zakończenie turnieju przyznano również wyróżnienia indywidualne:

  • najlepszy zawodnik – Jan MaślankaAP JFA Przechlewo
  • najlepszy bramkarz – Daniel Bednarski – AP Szczecinek
  • najlepszy strzelec – Olaf Mudyń – U2 Bytów

Kolejny dzień zmagań w Turnieju Junior Football Academy Cup w Przechlewie zakończył się II miejscem dla AP Szczecinek. Tym razem do rozgrywek przystąpiły dzieci rocznika 2010. Drużyna Mateusza Malczyka i Szymona Dobrosielskiego rywalizowała z zespołami: AP JFA Przechlewo, Lew Lębork, Gwardia Koszalin, Polonia Jastrowie, Drutex Bytovia Bytów, Futbolaki Słupsk, AP Człuchów. Mecze trwały po 10 minut każdy a zespół Akademii Piłkarskiej Szczecinek w całym turnieju przegrał tylko jeden mecz.

Na zakończenie turnieju przyznano małym skrzatom nagrody indywidualne:

  • najlepszy zawodnik – Maciej Krzywicki – Gwardia Koszalin
  • najlepszy bramkarz – Filip Kamyszek – AP Junior Football Academy
  • najlepszy strzelec Szymon Nowicki – Lew Lębork

Obie drużyny wspierane są przez Kronospan Szczecinek Sp. z o.o.

W niedzielę 15 stycznia AP Szczecinek uczestniczyła w turniejach w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeden turniej rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Jasnej w Szczecinku a uczestnikami byli zawodnicy z rocznika 2008. Oprócz AP Szczecinek, która wystawiła 3 zespoły w zabawie wzięły udział po dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Reissa i Błoni Barwice.

Natomiast zawodnicy rocznika 2004, 2005 i 2006 grali dla WOŚP w Chojnicach.

W całej tej zabawie wyniki  były  najmniej ważne. Głównym celem było  zagrać w 25 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraz z przybyłymi rodzicami i kibicami.

turniej3turniej2turniej1turniej4

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *