Porażki Błoni oraz MKP na swoich boiskach

Odsłony: 396

W ubiegłą sobotę MKP zakończył sezon 2016/2017 meczem z Osadnikiem Myślibórz. Szczecinecki zespół był bardzo gościnny i przegrał 1:2. Zwycięstwo te niestety nie pozwoliło utrzuymać się Osadnikowi w IV Lidze na następny sezon. Bramkę dla gospodarzy strzelił Grzegorz Kozanko. MKP wystapił w mocno zmienionym składzie. W meczu tym w podstawowej jedenstce  wystapiło sześciu zawodników grających wcześniej w juniorach. MKP zajął  ostatecznie piate miejsce z 53 punktami. Teraz piłkarze czekają na losowanie Pucharu Polski i mecz  rundy wstępnej 15 lub 16 lipca. Rywalem może być zespół z II Ligi lub I Ligi z miejsc 13 – 18.

Miejski Klub Piłkarski Szczecinek – Osadnik Myślibórz 1-2 (0-1)

Bramka dla MKP: Grzegorz Kozanko

MKP: Sochalski- Kusiak (37' Malczyk), Góra, Gobis, Kozanko, Sojka, Schab, Winnicki, Bednarski (62' Jabłoński), Grabowski (50' Szymański), Barański (50' Kaszczyc)

Błonie Barwice – Bałtyk II Koszalin 0-2 (0:0)

Skład Błoni : Mateusz Kowalczuk – Łukasz Zbroszczyk, Mariusz Kreft, Łukasz Drab, Mateusz Stępień – Marek Bernaciak (Łukasz Rakowski 66'), Dominik Woś, Maciej Kondratowicz, Daniel Buszowiecki – Łukasz Mikołajczyk (Marcin Pieczara 63'), Wojciech Gersztyn

Niestety porażki w sobotnim meczu doznali piłkarze Błoni Barwice. Barwiczanie podejmowali na własnym boisku Bałtyk II Koszalin i przegrali to spotkanie 0-2. Tym samym nasza sytuacja w walce o utrzymanie bardzo się skomplikowała. Jednak to od nas samych zależy czy będziemy grać w przyszłym sezonie w V lidze. Po prostu zawodnicy Pawła Drozdowskiego w ostatnim meczu sezonu na wyjeździe muszą wygrać z Wiekowianką Wiekowo. Oczywiście łatwo nie będzie, bo drużyna Wiekowianki również walczy o utrzymanie. Drugą opcją jest remis Błoni z Wiekowianką przy porażce Olimpu Złocieniec w Sławnie, równy bilans punktów jest bardziej korzystniejszy dla naszej drużyny, i w takim przypadku Barwiczanie również zostali by w obecnej lidze. Końcówka sezonu 2016/17 jest bardzo emocjonująca i wciąż czekamy na czwartego spadkowicza, bo trzech już znamy. Z powodu spadku z IV do V ligi Drawy Drawsko Pomorskiej oraz Astry Ustronie Morskie z naszej ligi muszą spaść 4 drużyny. Cała runda wiosenna była dobra w wykonaniu naszych piłkarzy i tym bardziej była by wielka szkoda gdyby nasz zespół musiał pożegnać się z ligą. Ale jak wspomniałem wyżej, to nasi zawodnicy, poprzez swoją grę mogą doprowadzić do tego że sezon 2017/18 spędzimy nadal w V lidze Koszalińskiej.
   W sobotnim meczu na Stadionie Miejskim w Barwicach kibice obejrzeli dwie bramki. W 65 minucie Krystian Sobstel, otrzymał prostopadłe podanie, po czym z pola karnego uderzył po długim rogu pokonując Mateusza Kowalczuka. Drugiego gola straciliśmy w 80 minucie. W dużym zamieszaniu w polu karnym, nasza drużyna nie potrafiła wybić futbolówki i ostatecznie piłka odbiła się od Kowalczuka który zaliczył bramkę samobójczą. Nasza drużyna w tym meczu była bardzo nieskuteczna i niestety Barwiczanie nie strzelili nawet honorowej bramki.

http://www.bloniebarwice.vgh.pl/news.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *