Piłkarski turniej integracyjny

Odsłony: 196


Podczas, kiedy cała Polska żyje emocjami związanymi z EURO 2016, niepełnosprawni sportowcy i ich pełnosprawni koledzy, dostarczyli swoim kibicom równie pięknych wrażeń. W środę 15 czerwca 2016 roku,  na boisku „Orlik 2012” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczecinku, rozegrany został Integracyjny Turniej Piłki Nożnej. Organizatorem zawodów był UKS Victoria, a impreza finansowana była z budżetu Miasta Szczecinek. Oczywiście, jak zawsze, nieocenioną pomoc dostaliśmy od OSiR Szczecinek!

W turnieju udział wzięły cztery drużyny: Szkoła Specjalna w Bobrowie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Szczecinku oraz dwie drużyny gospodarzy ( w tym jedna w miejsce ekipy ze Szczecina, która niestety w ostatniej chwili musiała odwołać swój przyjazd). Główną ideą przyświecającą zawodom, była integracja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie z pełnosprawnymi rówieśnikami. Dzieciaki rywalizowały sportowo na boisku, miały również okazję poznać się, porozmawiać, podzielić  się wrażeniami z pojedynków. Wszyscy bawili się doskonale i choć nie osiągnięte wyniki były najistotniejsze, to winna jestem informację, że: IV miejsce po niezwykle emocjonujących meczach ( w tym rzuty karne) zajęła SP- 1 Szczecinek; III miejsce – drużyna z Bobrowa; drugie i pierwsze miejsce przypadło gospodarzom.

Na zakończenie turnieju rozegrany został mecz, uczniowie kontra nauczyciele. Drużyna dzieci, złożona z najlepszych zawodników ze wszystkich ekip, przegrała tylko jedną bramką z reprezentacją nauczycieli… ale młodzi piłkarze mają nadzieję, że za rok będą mieli okazję do rewanżu.

(Tekst i foto: Katarzyna Wilczyńska)

IMG_9548IMG_9549IMG_9552IMG_9557

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *