Piłkarska sobota w regionie

Odsłony: 143


Wielka Sobota Wielkanocna (26 marca 2016 roku) będzie dniem, w którym rozgrywane będą mecze 3 kolejki IV ligi oraz 2 kolejki Koszalińskiej Klasy Okręgowej i Okręgówek Regionalnych.

Najwcześniej, bo o godz. 13.00 swoje spotkanie rozegrają zawodnicy lidera IV ligi zachodniopomorskiej MKP Szczecinek. Ich rywalem będzie 6 zespół tabeli Ina Goleniów 27 punktów (jeden mecz mniej). Drużyna z Goleniowa tej wiosny rozegrała tylko jeden mecz, w którym przed tygodniem zremisowała u siebie 1:1 z Leśnikiem Manowo. W rundzie jesiennej w Goleniowie po zaciętym meczu wygrał MKP 3:2.- Oprócz Grześka Kozanko, który pauzuje za kartki, wszyscy pozostali będą do dyspozycji- mówił grający trener MKP, Zbigniew Węglowski.- Ina to dobry zespół. Mają dobre drugie połowy spotkań. Grają dużo skrzydłami. Zapowiada się na ciekawy mecz. My jak zwykle zagramy o pełną pulę punktów- zakończył Węglowski.

Pozostałe sobotnie spotkania, oprócz meczu Hubertusa i Zawiszy rozegrane zostaną o godz. 15.00.

W KKO Błonie Barwice gościć będą Olimp Złocieniec, zespół z końca tabeli. Jesienią w Złocieńcu lepszy był zespół  z Barwic, który wygrał 1:0.- Powinniśmy zagrać w najsilniejszym składzie. Do gry po pauzach za kartki wracają Walczak i Bernaciak- mówił nam dyr. sportowy Błoni Bogusław Jabłoński.- Mimo tego trzeba do meczu podejść bardzo poważnie, bo choć Olimp jest w dole tabeli, to w tej klasie każdy może wygrać z każdym- dodał dyrektor.

Niezwykle trudny wyjazd przed Hubertusem Biały Bór, który swój mecz rozegra w Malechowie z liderem tabeli tamtejszą Arkadią. Na jesieni Hubertus u siebie uległ 0:3.- mamy trochę niedosyt po pierwszym meczu, bo nie musieliśmy go przegrać- mówił nam prezes Hubertusa, Józef Walawko.- Jak będzie w Malechowie, to w głównej mierze zależeć będzie od naszej frekwencji, z która wciąż się borykamy. Dodatkowo nie zagrają Warda i Kopiszka obaj będą pauzować za kartki. Arkadia ostatnio nam nie leży, ale przecież nie można się załamywać przed meczem i jedziemy do Malechowa po jak najlepszy wynik. Będzie to trudny mecz, na trudnym terenie- podsumował prezes. Mecz w Malechowie o godz. 14.30.

W OR gr. południe z trzech naszych zespołów u siebie zagra tylko Orzeł Łubowo, który będzie zdecydowanym faworytem w pojedynku z outsiderem tabeli Kolejarzem Wierzchowo. W meczu pierwszej rundy Orzeł wygrał w Wierzchowie aż 10:0.- Faworytem jesteśmy, ale podchodzimy do rywali jak do każdych innych, choć jeśli nie z nimi (ostatnim zespołem tabeli dop. red.), to z kim wygrywać- mówił portalowi trener Orła, Tomasz Bykowski.- Pewnie jak zwykle będą problemy ze składem. O jednym dużym osłabieniu już wiem. Za granicę do pracy wyjechał nasz bramkarz Szymek i to jest poważne osłabienie drużyny. Nie mamy drugiego. Ja sam jestem kontuzjowany, więc będę zmuszony przekwalifikować jakiegoś gracza z pola. Pomysł już mam i będę go realizował- dodał trener.

Niełatwe spotkanie czeka Wiarusa Żółtnica, który w Świdwinie spotka się z wiceliderem tabeli tamtejszą Spójnia. W rundzie jesiennej w Żółtnicy triumfowała Spójnia 4:2.- Skład na ten bez większych zmian- mówił nam kapitan Wiarusa, Mariusz Rychter.- Wzmocni nas na ten mecz Grzelak, który pracuje za granicą, ale na święta zjechał do domu. Rywali się nie boimy. Wiemy już co mamy grać jako drużyna i co mają grać poszczególni zawodnicy- dodał Rychter.

Równie trudny mecz przed Pionierem 95 Borne Sulinowo. Borneńczycy zagrają w Redle z trzecią  w tabeli Redłovią. Jesienią u siebie Pionier uległ 0:2.- Jedziemy do Redła nastawieni optymistycznie. Wiem, że możemy tam poszukać chociaż punktu- przekazał portalowi trener Pioniera, Dariusz Łacny.- Choć nasz skład będzie ciągle rotował, to na to spotkanie akurat graczy nie powinno nam zabraknąć. Zasilą nas Oleszkiewicz i Łacny (syn trenera dop. red.). Jeżeli tylko podejdziemy do meczu profesjonalnie, to jest szansa powalczyć- zakończył Łacny.

W OR gr. północna, Zawisza Grzmiąca wyjedzie na mecz do Sławoborza, gdzie spotka się z tamtejszym Pomorzaninem. W pierwszej rundzie w Grzmiącej lepszy był Zawisza, który wygrał 3:2.- Mam nadzieję, że w Sławoborzu zagramy w składzie podobnym do tego z meczu z Falą. Może zabraknąć jedynie Batagowskiego (kontuzja)- mówił portalowi grający trener Zawiszy, Radek Bęben.- Z tego co się orientuję to trudno się z nimi gra na ich boisku. Kilka czołowych zespołów potraciło tam punkty. My nastawimy się na grę z kontry i spróbujemy powalczyć o jakąś zdobycz punktową- dodał trener. Mecz w Sławoborzu rozpocznie się o godz. 16.00. (ZetPe).

IV liga- sobota godz. 13.00 MKP Szczecinek – Ina Goleniów

KKO- sobota godz. 15.00 Błonie Barwice – Olimp Złocieniec

sobota godz. 14.30 Arkadia Malechowo – Hubertus Biały Bór

OR-  sobota godz. 15.00 Orzeł Łubowo – Kolejarz Wierzchowo Złocienieckie

sobota godz. 15.00 Spójnia Świdwin – Wiarus Żółtnica

sobota godz. 15.00 Redłovia Redło – Pionier 95 Borne Sulinowo

sobota godz. 16.00 Pomorzanin Sławoborze – Zawisza Grzmiąca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *