AktualnościPiłka nożna

Partner Cup- W roczniku 2005 najlepsze Gryfino

Visits: 79

W sobotę, 16 stycznia 2016 roku w hali Zespołu Szkół w Barwicach rozegrany został turniej PARTNER CUP – rocznika 2005. Otworzył go wiceprezes ds. szkolenia dzieci i młodzieży Błoni Barwice, Mariusz Dziwirski. W zmaganiach udział wzięło 10 zespołów. Nie dojechała drużyna Arkonii Szczecin, ale silna ekipa Energetyka Junior Gryfino, która zgłoszone miała dwa zespoły szybko sytuację opanowała i zmontowała trzeci zespół. Jak się później okazało wszystkie zagrały rewelacyjnie.
Grano w dwóch grupach po 5 zespołów, 1 x 12 minut w eliminacjach i 1 x 10 w meczach o miejsca. Opiekę medyczną sprawowała Natalia Ryś z grupy TADMED, sędziował Bartosz Fiedurek, za tablicę odpowiadał Kacper Tomaszewicz, a w rolę spikera wcielił się Łukasz Giżycki.
Po walce w grupach jako pierwszy rozegrano mecz o miejsca 9-10, w którym AP Szczecinek zmierzyła się z drugą drużyną gospodarzy – rocznik 2006/2007. Podopieczni Grzegorza Tomaszewicza, którego tego dnia zastąpił Bartosz Feszter zagrali odważnie, zremisowali 1:1 i o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. Tu lepsi okazali się zawodnicy Akademii. O miejsca 5-8 zagrały zespoły z naszego regionu, a co ciekawe, o zwycięstwo w turnieju walczyły trzy zespoły Energetyka Junior Gryfino i Sokoła Pyrzyce. Po zaciętym boju i bramce strzelonej po rykoszecie zwyciężyła pierwsza drużyna z Gryfina.

Końcowa klasyfikacja:
1. Energetyk Junior Gryfino I
2. AP Sokół Pyrzyce
3. Energetyk Junior Gryfino II
4. Energetyk Junior Gryfino III
5. Czwórka Wałcz
6. Błonie Barwice I
7. Drawa Drawsko Pomorskie
8. Pionier 95 Borne Sulinowo
9. AP Szczecinek
10. Bonie Barwice II

Turniej podsumował prezes klubu Grzegorz Tomaszewicz, który wręczył również puchary i nagrody indywidualne ufundowane przez Urząd Miejski w Barwicach, sklep Filo, portal http://regionalne-wedkarstwo.pl/, Biuro Rachunkowe Pełny Portfel oraz pizzerię Marco z Barwic. Najlepszym strzelcem został Filip Pawlak z Energetyka I, najlepszym zawodnikiem wybranym przez trenerów – Szymon Wójtów z Pioniera 95 Borne Sulinowo, a bramkarzem goalkeeper AP Sokół Pyrzyce Maksymilian Świergul. Ponadto trenerzy wyróżnili najlepszych zawodników ze swoich drużyn: Jakub Feszter ( Błonie Barwice II), Konrad Białoch (AP Szczecinek), Szymon Wójtów ( Pionier 95 Borne Sulinowo), Filip Adamczyk ( Drawa Drawsko Pomorskie), Piotr Ćwirko ( Błonie Barwice I), Kewin Czubek (Czwórka Wałcz), Nikodem Stalinger ( Energetyk J. III), Filip Oleksik ( Energetyk J. II), Aleksander Bulanowski (AP Sokół Pyrzyce), Filip Pawlak ( Energetyk J. I).
Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, oraz wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji turnieju, w szczególności Joannie Błaszczyk oraz Annie Wus.
(tekst i zdjęcia: Błonie Barwice- dziękujemy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *