ALHPN: V seria. Zdecydowane wygrane i rekordowa ilość goli

 

Rozegrana 17 stycznia 2016 roku, 5 seria V edycji Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w Szczecinku kończyła pierwszą rundę rywalizacji. Tak się złożyło, że trzy mecze były ostatnimi z rundy pierwszej, a mecz czwarty rozpoczął rundę rewanżową. Wszystkie cztery rozegrane spotkania zakończyły się zgodnie z przewidywaniami, zdecydowanymi zwycięstwami jednej z drużyn. Drobną niespodzianką był rozgromienie Sport/Jag przez Wulkan. Była to seria rekordowa pod względem strzelonych goli. Padło ich łącznie aż 59. Dotychczas najbardziej obfita w gole była seria trzecia 55 goli, ale w 5 spotkaniach. Przed pierwszym meczem minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego, byłego piłkarza Wielimia Marcina Kowalewskiego w 6 rocznicę śmierci, przypadającą 18 stycznia. A teraz przedstawiamy wyniki i krótkie relacje z rozegranych spotkań:
Sokół – Opak 10:1 (5:1)
Gole: 6., 17., 20. Łobudziński, 3., 12., 27. T. Dorc, 11. Guła, 13. Leniec, 24. Dykas, 30. Błanek – 2. Bernaciak
Sokół: Dykas, Leniec, Guła, T. Dorc, Błanek, Klepczarek, Kijewski, Bujnowski,
Opak: Mazur, Białczyk, Zaborowski, Kwiatkowski, Adamiak, Bernaciak, Drewnowski.
Był to mecz o 5 lokatę w tabeli. Dość szybko, bo już w 2 minucie gola zdobywają gracze Opaku. Okazało się jednak, że był to tylko chwilowy ich zryw. Po wyrównaniu w 3 minucie, warunki na boisku zaczęli dyktować zawodnicy Sokoła, którzy już po pierwszej połowie prowadzili wyraźnie. W drugiej części Sokół dominował już zdecydowanie. Raz za razem sunęły ataki na bramkę Opaku. Podobnie jak w pierwszej części również w drugiej Sokół strzelił ich pięć. Oprócz tego zawodnicy Sokoła 3 razy trafili w słupek bramki Opaku. Warto dodać, że gola z przedłużonego rzutu karnego (za 5 przewinień drużyny) strzelił bramkarz Sokoła, Dawid Dykas, który równie skutecznie spisał się w kilku groźnych sytuacjach pod swoją bramką. Rzadko oglądanego gola na boiskach futsalu, głową, strzelił T. Dorc. Zawodnicy Opaku najdogodniejszą okazje w drugiej części mieli z przedłużonego rzutu karnego, którego niestety nie zamienili na gola. Dykas obronił.
Jonex – Jantar 14:4 (4:2)
Gole: 7., 20., 21., 23., 24., 27., 28., 30. Jabłoński, 4., 24. Górny, 2. Mycyk, 7. Apanel, 26. Bugaj, 27. Jończyk – 5., 30. Patryk Wasilewski, 6., 18. P. Golański
Jonex: Trakul, Jabłoński, Górny, Bugaj, Mycyk, Gruszecki, Jończyk, Cabaj, Apanel
Jantar: Konopiński, P.Golański, Patryk Wasilewski, Grzywacz, Kasowski.
Mecz lidera z ostatnim zespołem miał początkowo całkiem niespodziewany przebieg. Na dwa gole Jonexu, Jantar dość szybko odpowiedział swoimi dwoma. I choć w jednej, siódmej minucie Jonex znów wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, to do przerwy utrzymał się wynik 4:2. Ten bardzo korzystny wynik dla outsaidera utrzymywał się do piątej minuty po przerwie, kiedy to grający tylko w pięciu Jantar zaczął tracić siły. Od tej pory na boisku istniał już tylko zespół lidera, który raz za razem dziurawił siatke bramki Jantara. Swoistym królem polowania został Krzysztof Jabłoński, który ostatecznie aż 8 razy trafił do bramki Jantara i zaliczył jeszcze jedno uderzenie w słupek. Przegrani tez raz trafili w słupek bramki rywali (Grzywacz), a swojego czwartego gola zdobyli wraz z syreną oznajmiającą koniec spotkania.
Sport/Jag – Wulkan 3:16 (2:5)
Gole: 3., 8., 27., 27. Dołgowski, 11., 11., 17., 26. Winnicki, 22., 29., 30. Kościan, 1., 26. Łacko, 18., 22. Purgał, 28. Adamczyk – 4. Gobis, 5. Podgórski, 25. Szulski.
Sport/Jag: Grenda, Spyrka, Podgórski, szulski, Adamowicz, Gobis.
Wulkan: Greczyszyn, Winnicki, Purgał, Kościan, Łacko, Dołgowski, Adamczyk.
Wśród meczów tej serii, ten zapowiadał się na najbardziej emocjonujący. Spotkały się bowiem druga i czwarta ekipa tabeli. Poczatek rzeczywiście był wyrównany, bo po dwóch golach Wulkanu (pierwszy już w 50 sekundzie), kolejne dwa strzelił Sporty/Jag. Po dwóch golach Winnickiego w 11 minucie i wcześniejszym Dołgowskiego, Wulkan objął do przerwy już bardziej zdecydowane prowadzenie. Gracze Sport/Jag mieli szanse na gola w 10 minucie po strzale Adamowicza w poprzeczkę. Na drugie 15 minut wyszedł jednak zupełnie zmieniony zespół Sport/Jag. Z minuty na minutę gasł ich zapał do gry, co z tak rutynowanym zespołem, jak Wulkan zakończyło się dla nich bardzo źle. Zawodnicy z Czarnego celnie strzelali raz za razem, by ostatecznie rozgromić rywali. Ci zaś w drugiej części strzelili tylko jednego gola, a drugiego mogli zdobyć, kiedy w 30 minucie nie wykorzystali przedłużonego rzutu karnego.
Opak – Strażacy 1:10 (0:4)
Gole:22. Bernaciak – 5., 8. 12., 19., 28., 28., 30., 30 Brzozowski, 5. Malczyk, 18. Dobrosielski
Opak: Kwiatkowski, Białczyk, Zaborowski, Mazur, Drewnowski, Bernaciak, Adamiak.
Strażacy: Szymecki, Brzozowski, Grzelak, Dobrosielski, Malczyk, Kubicki, Bernatek.
Nie dali szans swoim rywalom, walczący o czołową pozycję w tabeli Strażacy. Od początku spotkania, to oni byli strona dyktującą warunki gry. Już do przerwy cztery razy trafili do bramki Opaku, a po przerwie zdobyli jeszcze o dwa gole więcej. Znakomitą dyspozycją strzelecka błysnął walczący o koronę króla strzelców Marcin Brzozowski, który aż 8 razy pokonał bramkarza Opaku. Dodatkowo w 3 minucie trafił w słupek bramki rywali, by za chwilę nie wykorzystać sytuacji sam na sam. Drużyna Opaku jedynego gola zdobyła w drugiej połowie, w tej części miała jeszcze jedną okazję, kiedy strzał Zaborowskiego w 17 minucie, trafił w słupek bramki Strażaków.
Tabela po V serii:
1. Jonex 6 16 49-23
2. Wulkan 6 14 59-11
3. Strażacy 7 14 35-17
4. Sport/Jag 6 9 25-29
5. Sokół 6 7 25-40
6. Opak 7 3 10-44
7. Jantar 6 0 12-51
Bardzo ciekawie do końca zapowiada się rywalizacja o miano najskuteczniejszego strzelca. W tej serii znakomitą skutecznością błysnęli Brzozowski (Strażacy) oraz Jabłoński (Jonex). Obaj strzelili po 8 goli i w tej kolejności prowadzą w tabeli strzelców. Goni Winnicki (Wulkan), ale traci już do nich odpowiednio 5 i 4 gole.
ALHPN V- strzelcy: 20– Brzozowski (Strażacy) 19- Jabłoński (Jonex), 15- Winnicki (Wulkan); 9- Bugaj (Jonex), Dołgowski (Wulkan), 7- Adamczyk (Wulkan), Kościan (Wulkan), Podgórski (Sport/Jag); 6- Brodowicz (Jonex),), Bednarski (Wulkan), 5- Apanel (Jonex), T. Dorc (Sokół), Łobudziński (Sokół), Patryk Wasilewski (Jantar); 4- Purgał (Wulkan), Sobczak (Wulkan), Głuszak (Strażacy), Szulski (Sport/Jag),Włodarczyk (Sokół) 3- Górny (Jonex), Mycyk (Jonex), Łacko (Wulkan), Adamowicz (Sport/Jag), Bieguński (Sport/Jag), Gobis (Sport/Jag), Bernaciak (Opak), Kwiatkowski (Opak), P. Golański (Jantar); 2- Bakuła (Strażacy), Bernatek (Strażacy), Dobrosielski (Strażacy), Malczyk (Strażacy), Leszczyński (Sport/Jag), Błanek (Sokół), Guła (Sokół), Kijewski (Sokół), Bujnowski (Sokół), Zaborowski (Opak), A. Wasilewski (Jantar); 1- Jończyk (Jonex), Marek (Wulkan), Greczyszyn (Wulkan), Cabaj (Jonex), Gruszecki (Jonex), Lubczyński (Jonex), Spyrka (Sport/Jag), Bartolewski (Sport/Jag), Grzelak (Strażacy), Staciwa (Strażacy), Kubicki (Strażacy), Białczyk (Opak), Mariak (Opak), Dykas (Sokół), Klepczarek (Sokół), Leniec (Sokół), Paweł Wasilewski (Jantar), Chwalczuk (Jantar).
samobójcze- 3
W V serii padło łącznie 59 goli, co dało średnią 14,75 gola na mecz. Łącznie padło już 215 goli, co daje średnią ponad 9 goli na mecz (9,77).
W klasyfikacji Fair Play spore zmiany. Na czele Sport/Jag przed Wulkanem.
Przewinienia Fair Play: 1. Sport/Jag 9 p 2. Wulkan 14 p 3. Strażacy 26 p 4. Jantar 26 p 5. Jonex 32 p 6. Sokół 32 p 7.Opak 34 p .
Żółte kartki-2- Guła (Sokół), Bugaj (Jonex), 1 – Kreft (Opak), A. Wasilewski (Jantar), Łobudziński (Sokół), Bernatek (Strażacy), Głuszak (Strażacy), Górny (Jonex), Apanel (Jonex)
Punktacja: 1 p- przewinienie; 3 p- żółta kartka; 5 p- czerwona kartka
Drużyna kolejki: Dykas (Sokół)- Brzozowski (Strażacy), Jabłoński (Jonex), T. Dorc (Sokół), Dołgowski (Wulkan).
Mecze piątej serii sędziowali Adam Zdanowski i Bartosz Więcek.
Kolejna VI seria gier już w niedzielę 24 stycznia, ponownie w hali OSiR przy ulicy jasnej. Grać będą (tu uwaga!!!-  zmiana kolejności gier):
14.00- Sokół – Strażacy
14.35- Jantar – Sport/Jag
15.10- Jonex – Wulkan
15.45- Jantar – Sokół

Foto- M. Brzozowski (bliżej piłki) lider tabeli strzelców.

(ZetPe)

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *