AktualnościInneKoszykówka

Olimpijczyk niepokonany u siebie

Visits: 101

We wtorek 7 lutego 2017 rozegrane zostało rewanżowe spotkanie w lidze kadeckiej ZOZKosz z Drawskiem Pomorskim na ich parkiecie.

Stawka tego spotkania była bardzo wysoka, w przypadku zwycięstwa Olimpijczyka, drużyna ta zajmuje pierwsze miejsce w lidze i zostaje mistrzem województwa zachodniopomorskiego, w przypadku naszej wygranej, sprawa miejsc na podium pozostaje otwarta i wszystko rozstrzygnie się w meczach z Kusym Szczecin.

Nasze zawodniczki wiedziały doskonale o co grają. Od początku meczu były bardzo skoncentrowane i z ogromną energią podchodziły do zadań na boisku. Staraliśmy się bardzo mocno bronić, co udawało nam się przez większość spotkania. Niestety w tym meczu dwa czynniki zdecydowały o wyniku końcowym. Pierwsza rzecz to straty własne, często niewymuszone błędy, na które nie możemy sobie pozwalać grając z liderem rozgrywek. Druga rzecz to skuteczność. Oddaliśmy w tym spotkaniu dużo rzutów, mieliśmy okazje do zdobywania punktów, ale tego dnia skuteczność była daleka od dobrej.

Po bardzo emocjonującym meczu musieliśmy uznać wyższość zawodniczek z Drawska Pomorskiego, które zasłużenie wygrały to spotkanie.

Bardzo dziękuję moim zawodniczkom za ten mecz. Dziewczyny pokazały charakter. Pokazały, że mogą i chcą walczyć z najlepszymi drużynami. Na boisku było widać zaangażowanie wszystkich zawodniczek. Nie zabrakło nam woli walki, a to jest najważniejsze – kończy relację trener zespołu Marcin Pietrzak.

Gratulujemy drużynie Olimpijczyka zwycięstwa oraz mistrzostwa województwa. Życzymy dalszych sukcesów na etapie strefowym. Mamy małą satysfakcję, że jedyna przegrana podopiecznych Edwarda Mroza stała się naszym udziałem, w pierwszej rundzie na parkiecie w Turowie.

UKS OLIMPIJCZYK Drawsko Pomorskie 61 : 38  GKS GROM Turowo (13:10, 13:2, 11:14, 24:12)

Dla GROMu:  Kononowicz Magdalena 8 (1×3), Noga Agata 8, Wit Anna 8, Bukowska Daria 6, Król Izabela 3, Górzyńska Karolina 3, Szewczyk Karolina 2, Tomaszewicz Kinga, Wiśniewska Wiktoria, Gorbacz Julia 0.

12 oraz 17 lutego walczymy z Kusym Szczecin o drugie miejsce w lidze, walczymy do końca !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *