Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Chłopców “Mini Gryf Cup 2022” o puchar Małgorzaty Glinki za nami

           Już po raz siódmy w Szczecinku rozegrano Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Chłopców “Mini Gryf Cup 2022” o puchar Małgorzaty Glinki.  W dniach 15-16 stycznia br. na hali sportowej przy ul. Wiatracznej w Szczecinku oraz na sali sportowej przy ul. 1 Maja chłopcy rozegrali zawody w kategorii “dwójek” i „czwórek”.
         W turnieju uczestniczyło 30 drużyn w kategorii „2” oraz 11 zespołów w kategorii „4”. Szczecinek gościł zawodników z Koszalina, Starogardu Gdańskiego, Lęborka, Połczyna Zdrój, Darłowa, Goleniowa, Milicza, Nowej Soli, Lęborka, Chwaszczyna, Rokietnicy, Łochowa oraz Krzeszyc.
        W pierwszym dniu turnieju rozegrano grupowe mecze eliminacyjne metodą “każdy z każdym”. Najlepsze drużyny z każdej grupy eliminacyjnej awansowały do Finału “A”, gdzie rozgrywano mecze o najwyższe miejsca w klasyfikacji końcowej. Pozostałe drużyny również rozgrywali swoje mecze finałowe, odpowiednio w finale “B” i “C”.

 Po rozegraniu wszystkich meczy, kolejność miejsc przedstawia się następująco:

kategoria “dwójek”

miejsce I – SPS Lębork I

miejsce II – ŻAK Krzeszyce

miejsce III – UKS Wilki Chwaszczyno

miejsce IV – UKS Dwójka Milicz I

miejsce V – MKS Gryf Szczecinek I

miejsce VI – Akademia Siatkówki “Trzynastka” I

miejsce VII – Stocznia Darłowo I

miejsce VIII – SPS Lębork IV

miejsce IX – SGS Goleniów I

miejsce X – USK SET Starogard Gd. II

miejsce XI – USK SET Starogard Gd. I

miejsce XII – UKS Dwójka Milicz II

miejsce XIII – SP 1 Łochowo

miejsce XIV – SPS Lębork III

miejsce XV – Delfin Darłowo II

miejsce XVI – MKS Gryf Szczecinek II

miejsce XVII – SGS Goleniów I

miejsce XVIII – SPS Lębork II

miejsce XIX – UKS Lider Rokietnica I

miejsce XX – UKS Lider Rokietnica II

miejsce XXI – Bronek Koszalin

miejsce XXII – Lolek Koszalin I

miejsce XXIII – Lolek Koszalin II

miejsce XXIV – Łebień I

miejsce XXV – Stocznia Darłowo III

miejsce XXVI – Stocznia Darłowo II

miejsce XXVII – Delfin Darłowo I

miejsce XXVIII – Bronek Koszalin II

miejsce XXIX – Akademia Siatkówki “Trzynastka” II

miejsce XXX – Łebień II

kategoria “czwórek”

miejsce I – Mieszko Połczyn Zdrój I

miejsce II – Akademia Siatkówki “Trzynastka” I

miejsce III – Mieszko Połczyn Zdrój II

miejsce IV – ASTRA Nowa Sól

miejsce V – Akademia Siatkówki “Trzynastka” II

miejsce VI – MKS Gryf Szczecinek

miejsce VII – SPS Lębork

miejsce VIII – LOLEK Koszalin

miejsce IX – Stocznia Darłowo I

miejsce X – SGS Goleniów

miejsce XI – Stocznia Darłowo II

Wszyscy zawodnicy otrzymali drobne upominki, a najlepsze drużyny nagrody rzeczowe (sprzęt sportowy), puchary oraz medale.

Dodatkowe nagrody rzeczowe oraz statuetki otrzymali zawodnicy szczególnie wyróżnieni:

1. MVP w kategorii “dwójek” – Michał Dawidowski z SPS Lębork;

3. MVP w kategorii „czwórek” – Natan Sinczewski z Mieszko Połczyn Zdrój

           Turniej był współfinansowany przez Urząd Miasta Szczecinek, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego #pomorzezachodnie, Starostwo Powiatowe w Szczecinku, Ewangeliczny Związek Braterski, Comdrev, Intermarche, Fundacje Glinka Academy oraz Pana Adama Sabudę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *